اخبار سیاسی

هیات دولت، آیین نامه حقوق و مزایای مدیران عامل شرکت ها را ابلاغ کرد

تهران (پانا) - هیات دولت آیین نامه اجرایی ساماندهی حقوق و مزایای مدیران عامل و اعضای هیات مدیره و هیات عامل شرکت های دولتی و تابعه نهادهای عمومی غیر دولتی را اصلاح و ابلاغ کرد.

4 تیر 1401

20 روز تا اجرای صدور مجوز های الکترونیکی کسب و کار

تهران (پانا) - از 18 اسفند ماه همه فرایند دریافت مجوز های کسب و کار باید به صورت الکترونیکی و غیر حضوری انجام شود و دستگاه های صادرکننده مجوز باید در درگاه ملی مجوز ها مدارک لازم را بارگذاری کنند.

19 خرداد 1401

استقبال بیش از 80 درصد دانش آموزان کرمانی از بازگشایی مدارس

خبرنگاران/کرمان مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به استقبال بی سابقه خانواده ها و دانش آموزان از بازگشایی حضوری مدارس گفت: در روز اول بعد از تعطیلات نوروز شاهد حضور بیش از 80 درصد از دانش آموزان در مدارس سراسر استان بودیم.

10 خرداد 1401

طرح گردشگری آشوراده با قوت اجرایی می گردد

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده و گزارشات بدست آمده، طرح گردشگری آشوراده با قوت اجرایی می گردد.

19 اردیبهشت 1401

دیوان عدالت اداری در خصوص دریافت مالیات از حق عائله مندی جوابیه صادر کرد

در پی شکایت یکی از شهروندان و درخواست ابطال رای اکثریت شورای عالی مالیاتی در خصوص عدم شمول معافیت های مالیاتی نسبت به هزینه عائله مندی، موضوع در هیات تخصصی مالیاتی بانکی دیوان عدالت اداری مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت رای به رد شکایت از سوی دیوان صادر...

10 اردیبهشت 1401

تصمیم گیران و تصمیم سازان آموزش و پرورش نباید درگیر تعارض منافع شوند

تهران (پانا) - عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به تعارض منافع در آموزش و پرورش اشاره و اظهار کرد افرادی که در این وزارت خانه تصمیم گیر و تصمیم ساز هستند باید از نظر حقوق مراقبت شوند تا منافع عمومی به صورت آگاهانه یا ناخودآگاه فدای منافع شخصی نشود.

7 اردیبهشت 1401

آنالیز لایحه بودجه 1401 و موارد مربوط به وزارت کشور

وزیر کشور از پیش بینی منابع لازم برای اشتغال مرزنشینان و محرومیت زدایی در لایحه بودجه 1401 کل کشور اطلاع داد و گفت: در صورت رای نمایندگان به صندوق های پیشرفت و عدالت استانی نگاه جدیدی در حکمرانی استان ها شکل خواهد گرفت.

3 اردیبهشت 1401

یام تبریک مدیرعامل بانک سپه به مناسبت روز ولادت حضرت علی (ع)

خبرگزاری خبرنگاران- مدیرعامل بانک سپه طی پیامی، ولادت مولای متقیان حضرت علی (ع) را به مریدان آن امام همام و به ویژه همکاران خود در این بانک تبریک گفت.

2 اردیبهشت 1401

بم می تواند به قطب گردشگری کشور تبدیل گردد

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده و گزارشات منتشر شده، بم می تواند به قطب گردشگری کشور تبدیل گردد.

29 فروردین 1401

کلاس های مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه امیرکبیر حضوری می گردد

خبرگزاری خبرنگاران-دانشگاه صنعتی امیرکبیر در اطلاعیه ای اعلام نمود: همه کلاس های مقاطع تحصیلات تکمیلی از ابتدای ترم به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

22 فروردین 1401

جزئیات کنگره فیزیوتراپی در بهمن ماه 1400، 15 امتیاز بازآموزی برای فیزیوتراپیست ها

احمد مؤذن زاده رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران، به تشریح مهم ترین موضوعات مورد بحث در سی و دومین کنگره سالیانه انجمن فیزیوتراپی پرداخت.

6 فروردین 1401

تور ارزان ارمنستان: تحولات نو در روابط باکو - ایروان و راستا ترانزیتی که از ایران خواهد گذشت

تحولات تازه نشان دهنده این است که علاوه بر دلایل جغرافیایی و مالی، زمینه سیاسی مساعدی برای استفاده از ظرفیت های ایران در توسعه روابط جمهوری آذربایجان و ارمنستان وجود دارد.

3 فروردین 1401

واکسن های ایرانی بر اُمیکرون اثرگذار است؟

تهران (پانا) - رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی درباره مصرف واکسن های داخلی کرونا با توجه به شیوع سویه اُمیکرون در کشور توضیحاتی داد.

19 اسفند 1400

تور روسیه: موافقت نامه لغو ویزا گروهی توریستی بین ایران و روسیه امضا می گردد

موافقت نامه لغو ویزا گروهی توریستی بین دو کشور پاراف شده و طی 4 یا 5 ماه آینده امضا می گردد.

3 اسفند 1400

رئیسی: وعده ای ندهیم که نتوانیم به آن عمل کنیم

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم باید صادق الوعد باشد و وعده ای ندهیم که نتوانیم به آن عمل کنیم، گفت: بزرگترین سرمایه دولت اعتماد مردم به این دولت است و تناقض در سخن و عمل این اعتماد را مخدوش می کند.

25 بهمن 1400

تور یونان: میدان سینتاگما، مهمترین میدان آتن

میدان سینتاگما | Syntagma Square در آتنشهر آتن، مرکز یونان میدانی قدیمی و تاریخی دارد، میدان سینتاگما که محل تجاری، سیاسی و اجتماعی و مهمترین میدان آتن و حتی یونان است. فواره ها، مجسمه ها و ساختمان مجلس در پس زمینه، این میدان را به چشم اندازی آشنا در بین گردشگران...

19 بهمن 1400

این قانون پرستاران بودجه ای ندارد

تهران (پانا) - اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری که در سال 86 در مجلس به تصویب رسید، یکی از مطالبات اصلی جامعه پرستاری در کشور است. با این حال طبق اعلام مسئولان وزارت بهداشت، اجرای قانون از دی ماه شروع شده و برای سه ماه پایانی سال جاری رقمی معادل 1200 میلیارد...

15 بهمن 1400

تشکیل کمیته ای برای آنالیز افزایش پلکانی حقوق

جزئیات و بندها و تبصره های بودجه پیشنهادی 1401 با حضور رئیس جمهور و همه اعضای کابینه مورد آنالیز نهاده شد.

11 بهمن 1400

اطلاعات یک میلیون و 740 هزار خانه خالی در اختیار سازمان مالیاتی است

محمودزاده گفت: در تاریخ 30 فروردین سال 99 یک میلیون و 300 هزار خانه خالی را بر اساس استاندارد ها شناسایی و در کارتابل امور مالیاتی قرار دادیم. این اطلاعات در 17 آبان ماه 1400 بروزرسانی و به یک میلیون و 740 واحد مسکونی رسید.

10 بهمن 1400

آشنایی با مسجد آدینه اصفهان

مسجد جامع، عتیق یا مسجد آدینه اصفهان از قدیمی ترین ابنیه مذهبی ایران است. این مسجد منعکس هنر بیزانس و کلاسیک در قالب یک بنای سنتی اسلامی است.

7 بهمن 1400
تعداد: (414)