علم و تکنولوژی

ظرفیت های روابط فرهنگی ایران و روسیه هنوز عملیاتی نشده است

به گزارش خبرنگاران، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز چهارشنبه 11 شهریور در مراسم افتتاحیه بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو که در محل پارک ودن خواه با حضور نارشکین رئیس دومای کشوری فدراسیون روسیه برگزار گردید، به عنوان سخنران ویژه...

14 فروردین 1399

دستگاه های ناوبری فرودگاه های اصلی در اولویت کالیبره شدن

خبرنگاران: قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور هوانوردی و هواشناسی از تشکیل کمیته ای در فرودگاه مهرآباد برای روان شدن مسافرت ها اطلاع داد و گفت: دستگاه های ناوبری فرودگاه های اصلی کشور در اولویت کالیبره شدن و صحت سنجی قرار دارند.

13 فروردین 1399

خبرنگاران کاهش سرعت اینترنت مازندران در روزهای خانه نشینی کرونایی

ساری - خبرنگاران - سرعت اینترنت در مازندران در این روزها که خانه نشینی به یک شعار جمعی و عمل اجباری برای مقابله با ویروس کرونا در کشور تبدیل شده است و استفاده از آن می تواند در تحمل این شرایط به مردم یاری کند، کاهش یافته و سبب گله خانواده ها شده است.

12 فروردین 1399

راهنمای تحصیل در خارج از کشور (قسمت سیزدهم: نگارش پروپزال دوره دکتری)

سلسله مقالات راهنمای عملی تحصیل و بورسیه در خارج از کشور که مدتی است در سرویس تحصیل و مهاجرت پرتال خبرنگاران در اختیار همراهان عزیز سایت قرار میگیرد، امروز وارد قسمت سیزدهم میشود. این گفتار به مساله پروپزال نویسی برای متقاضیان تحصیل در دوره دکترا در...

7 فروردین 1399

موسوی: سفارتخانه های ما در آماده باش هستند، با مقامات رومانی، بلغارستان و ترکیه برای تسهیل عبور رایزنی شده است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سفارتخانه های ما از یک ماه گذشته فعال و در آماده باش هستند و حتی کارشناسانی را بصورت 24 ساعته با شماره تلفن های تعیین اعلام نموده اند تا موارد را پیگیری نمایند.

5 فروردین 1399

استرس مسائل ناباروری را تشدید می کند، میزان موفقیت ایران در درمان ناباروری مشابه کشور های دیگر

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به این موضوع که استرس مسائل ناباروری را تشدید می کند، گفت: درمان کمک باروری در ایران کامل است و همه تکنیک های نوین در کشور ما در این زمینه وجود دارد همچنین میزان موفقیت روش های کمک باروری ایران مشابه...

4 فروردین 1399

تولید کفی کفش گرمازا برای سرمای زمستان

محققان پیروز به طراحی کفه های کفش گرمازا برای کفش های زمستانی شدند.

4 فروردین 1399

افزودنی های غذایی با مواد بومی ایران تولید می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، افزودنی های غذایی دسته ای از مواد با کاربرد فراوان در صنایع گوناگون را شامل می شوند که هر سال واردات آن هزینه سنگینی را همراه دارد. اما محققان ایرانی با اعطای کرسی پژوهشی در این حوزه در تلاش...

3 فروردین 1399

انواع مبدل های دیجیتال به آنالوگ در کشور بومی سازی می شود

یک شرکت دانش بنیان ایرانی توانسته پلتفرم های پردازشی و ماژول های آنالوگ، پیاده سازی الگوریتم های پردازش سیگنال و تولید نرم افزار های مورد نیاز در حوزه مخابرات و الکترونیک را طراحی و تولید کند.

2 فروردین 1399

ال جی یک کارخانه دیگر را به خاطر ویروس کرونا در شهر گومی کره جنوبی تعطیل کرد!

در طول یک هفته گذشته، این دومین کارخانه ال جی در شهر گومی کره جنوبی است که به خاطر ویروس کرونا به حالت تعطیلی موقت در می آید.

26 اسفند 1398

نگارش بخشنامه لغوتحریم ها از سوی انگلیس، روابط مالی احیا می گردد

به گزارش خبرنگاران، محسن جلال پور در ملاقات با وزیر مشاور در امور خزانه داری انگلیس، با اشاره به واقعیت های اقتصادی ایران گفت:در دوران تحریم انگلیس بیشترین فشار تحریمی را بر شرکتها و بنگاه های ما وارد کرد و پرونده هایی وجود دارد که نشان می دهد برخورد...

23 اسفند 1398

تعداد ستاره های هتل به چه معناست؟

رتبه بندی هتل ها بر اساس تعداد ستاره ها می تواند راهنمای مناسبی برای گردشگران باشد تا بر اساس خدماتی که می خواهند دریافت نمایند انتخابی آگاهانه داشته باشند. اما ضروری است بدانیم این رتبه بندی ها مبنای واحدی در سراسر جهان ندارند و تعداد ستاره ها بر مبنای...

19 اسفند 1398

زن جوان: آن قدر درگیر هوس های نفسانی بودم که دیوانه وار برای طلاق اصرار می کردم

زن 29 ساله در حالی که فریاد می زد دوست دارم پسرم را به آغوش بکشم، اما او چشم دیدن مرا ندارد درباره عشقی خاکستری و سرگذشت تلخ خود به کارشناس اجتماعی کلانتری توضیحاتی ارائه داد.

19 اسفند 1398

کشور بوتان ؛ کشور شاد و شنگول ها (

کشور بوتان از نظر تکنولوژی چندان پیشرفته نیست. مثلاً آنها تا 1999 میلادی، تلویزیون نداشتند. با این حال شاد و سرزنده ترین مردم دنیا را دارد.

16 اسفند 1398

تشخیص سوخت قاچاق با برچسب های نانویی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شرکت کوانتاگ برچسب هایی از جنس نقاط کوانتومی کربنی فراوری می نماید که از آن ها می توان برای برچسب زدن محصولاتی نظیر سوخت یا حوله های کاغذی استفاده کرد. با این برچسب نانویی اصالت محصول قابل تشخیص است.

15 اسفند 1398

راهنمای جامع بازاریابی الکترونیکی در گردشگری منتشر شد

به گزارش خبرنگاران، کتاب راهنمای جامع بازاریابی الکترونیکی در گردشگری توسط جعفر باپیری، مهرداد خطیبی و مهدی صفدرزاده ترجمه شده است. این کتاب سال جاری برای اولین بار با قیمت 37 هزار تومان توسط انتشارات مهکامه وارد بازار شد.

12 اسفند 1398

گام محققان ایرانی در راستا پیشرفت حوزه حمل و نقل هوشمند

محققان و کارشناسان بر این باورند که کاربرد هوشمندسازی در حوزه های مختلفی توسعه پیدا نموده و علاوه بر سیستم های حمل ونقل در بیشتر حوزه ها نیز باعث بالا بردن بهره وری و کارایی سیستم ها می گردد.

12 اسفند 1398

تعاونی گردشگری در فارس راه اندازی گردد

به گزارش خبرنگاران، حمید کلانتری عصر شنبه در جلسه شورای عالی توسعه تعاون استان فارس تاکید نمود: امروز در جهان شاهد هستیم که تعاونی دارای بهترین صندلی مالی است و 38 درصد جهان عضو تعاونی هستند.

11 اسفند 1398

عزم جدی برای باز پس گیری صندلی فرش دستباف در بازار جهانی

قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی گفت: امروز عزم جدی آغاز شده تا بخش خصوصی از ظرفیت های مرکز ملی فرش ایران استفاده کند و صندلی فرش دستباف در بازار جهانی باز پس گرفته گردد.

7 اسفند 1398

آمار ها حکایت از ثبت 82 پتنت بین المللی دارد

با حمایت کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 82 پتنت ایرانی در دفاتر ثبت اختراع خارجی گرنت شد.

6 اسفند 1398
تعداد: (79)