علم و تکنولوژی

ایجاد فضای مناسب کسب و کار برای تهرانی ها وظیفه شهرداری

شهردار تهران گفت: وظیفه شهرداری حل مسائل شهری و ایجاد فضایی مناسب برای علاقه مندان به حوزه دیجیتال است.

16 آذر 1398

تابو را بشکنید، حرف بزنید!

میزان افسردگی در میان زنان ایرانی کمی بالاتر از مردان است، اما این توضیح را می دهد که افسردگی در مردان کمتر درمان شده، چراکه این بیماری به دلیل باور های اجتماعی در میان آن ها پذیرفته نشده و به دلیل ابرازنشدن احساسات، خیلی وقت ها شناخته و درمان نمی شود....

15 آذر 1398

اعتراضات لبنان: تغییر دولت راه چاره نیست

وزیر کشور لبنان در حالی که تظاهرات معترضان از ساعت هشت شب گذشته (به وقت محلی) شروع شده و همچنان در بعضی مناطق ادامه دارد، گفت: تغییر دولت راهکار وضعیت موجود نیست.

10 آذر 1398

چرا برخی از آدم ها پیروز می شوند و برخی ها نه؟

برترین ها: بعید می دانیم تا به حال این سوال ذهن تان را به خود مشغول نکرده باشد که چرا برخی از افراد در خیلی از مراحل زندگی خود پیروز هستند در حالی که عده ای نیز انگار هرگز پیروز نمی شوند و کنار می کشند؟

9 آذر 1398

زخمپوشهای نانویی حامل دارو تولید شد، قابلیت جذب خون و تسریع درمان

وحید بذر افشان مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس در خصوص تولیدات خود به خبرنگاران گفت: در این شرکت پیروز به تولید زخمپوش های حامل دارو با فناوری نانو شدیم

9 آذر 1398

استارت آپ های مبتنی بر فناوری های مالی توسعه پیدا می کنند

طی تفاهم نامه همکاری بین معاونت علمی و بانک رفاه کارگران، استارت آپ های مبتنی بر فناوری ها و کسب وکار های اینترنتی حوزه مالی تقویت می شوند.

4 آذر 1398

دانشگاه حکیم سبزواری میزبان کنفرانس بین المللی صنعت سیمان می شود

پنجمین کنفرانس ملی و اولین کنفرانس بین المللی صنعت سیمان و افق پیش رو با حضور پژوهشگران، صنعتگران و متخصصان داخلی و خارجی با مدیریت اجرایی دانشگاه حکیم سبزواری برگزار می شود.

30 آبان 1398

بدون نگرانی از لغو سفرهای زمینی و هوایی، بلیط بخرید

برای خیلی از ما پیش آمده است که بنا به دلایلی سفرمان به مقصد مورد نظر لغو گردد.

30 آبان 1398

توجه به کیفیت ارتباط مهمترین مطالبه مردم از وزارت ارتباطات

توجه به کیفیت ارتباطات در کنار کمیت مهمترین اولویتی است که مردم برای این وزارتخانه در نظر گرفته اند. ساماندهی یا تعطیلی خدمات ارزش افزوده و گسترش ارتباطات روستایی نیز از گزینه هایی است که مردم به آن رأی دادند.

29 آبان 1398

سنسور هوشمند اعلام واژگونی خودرو ساخته شد

دکتر سعید صلحی وند مدیر یک شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در مورد سنسور هوشمند اعلام واژگونی خودرو به خبرنگاران گفت: ما پیروز شدیم در این شرکت سنسوری هوشمند که شامل نرم افزار، سخت افزار، سیستم ردیاب است را طراحی کنیم که به هنگام تصادفات...

28 آبان 1398

شرایط تحریم وبینار، کنفرانس بین المللی اقتصاد جهانی و تحریم ها را حذف کرد

رئیس مرکز مطالعات و همکاری های ملی و بین المللی وزارت علوم گفت: به دلیل شرایط تحریم وبینار، کنفرانس بین المللی اقتصاد جهانی و تحریم ها حذف شد.

26 آبان 1398

میزبانی کنوانسیون جهانی با دست خالی!، مسئولان گردشگری کمک کنند

به گزارش خبرنگاران، در نشست خبری هشتمین گردهمایی راهنمایان گردشگری که شامگاه گذشته، 30 اسفند در هتل همای مشهد برگزار شد، توحید فروزانفر، با اشاره به این که تاکنون هفت دوره از این مراسم در استان ها و شهرهای مختلف برگزار شده گفت: امسال، هشتمین دوره از جشن...

14 آبان 1398

برطرف شدن نیازهای کاربران در Hangouts با قابلیت های جدید

شرکت گوگل با ارائه کردن قابلیت های جدید در پیام رسان Hangouts نیازهای کاربران آن را برطرف کرده است.

11 آبان 1398

نسخه ارزانتر گلکسی فولد به بازار می آید

به گزارش خبرنگاران به نقل از گیزموچاینا، سامسونگ بالاخره موبایل گلکسی فولد را در بازارهای مختلف سراسر جهان عرضه کرد. این در حالی است که پس از ماه ها تاخیر فروش موبایل تاشو به تازگی آغاز شده است.

10 آبان 1398

ساخت مثانه مصنوعی در ایران

رییس مرکز تحقیقات ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران از ساخت مثانه مصنوعی و کاندوئیت برای اولین بار در ایران اطلاع داد.

5 آبان 1398

نصیری: صیانت از بودجه پژوهشی برنامه دانشگاه شهید بهشتی است

سرپرست دانشگاه شهید بهشتی گفت: ارتقا و صیانت از بودجه پژوهشی و رعایت انضباط مالی در راستای اقتصاد مقاومتی از مهم ترین برنامه های امسال دانشگاه شهید بهشتی است که باید در حوزه آموزش و رفع مسائل کشور گام های تاثیر گذار برداریم.

4 آبان 1398

سرقت کابل تلفن در بیش از 600 روستای کشور

به گزارش خبرنگاران، محمدجواد آذری جهرمی پیش ازظهر آدینه در جلسه کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات لاهیجان که در فرمانداری این شهرستان برگزار گردید با اشاره به اینکه 13میلیارد تومان اعتبار برای لاهیجان و سیاهکل تخصیص یافته که قابل توجه است، اظهار کرد:...

1 آبان 1398

منطقه آزاد ارس عضو سازمان جهانی جهانگردی شد

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: با برگزاری بیست و سومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) این منطقه آزاد عضو وابسته به این سازمان شد.

1 آبان 1398

طرح ساماندهی تفرجگاه ازناو در خلخال عملیاتی می گردد

رئیس اداره میراث فرهنگی خلخال از اجرای طرح جامع ساماندهی تفرجگاه ازناو در این شهرستان اطلاع داد.

26 مهر 1398

بیراهه جبران کمبود معلم

فهیمه طباطبایی ـ خبرنگار:هر از گاهی در فضای مجازی عکسی از برگه امتحانی دانش آموز یا ویدئویی از روخوانی درس فارسی توسط کودکی منتشر می گردد که پر است از غلط های فاحش و سطحی.

26 مهر 1398
تعداد: (28)