فرهنگ و هنر

کاهش کیفیت ساختمان ها با ورود به عرصه صنعتی شدن

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تبدیل، صنعتی شدن و تولید بیش از حد ساختمان ها در کشور باعث شد که ما به کیفیت ساختمان ها توجه نکنیم.

30 مهر 1398

کاخ سفید: دنبال تسریع اعدام برای عاملان تیراندازی های کور هستیم

یک مقام کاخ سفید دوشنبه گفته دولت آمریکا به دنبال تسریع روند اجرای حکم اعدام برای افرادی است که با تیراندازی های کور مرتکب قتل های دسته جمعی می شوند.

30 مهر 1398

بیراهه جبران کمبود معلم

فهیمه طباطبایی ـ خبرنگار:هر از گاهی در فضای مجازی عکسی از برگه امتحانی دانش آموز یا ویدئویی از روخوانی درس فارسی توسط کودکی منتشر می گردد که پر است از غلط های فاحش و سطحی.

26 مهر 1398

ماجرای هیولا سخت تر از این حرف هاست!

نویسنده هیولا درباره دشواری های نگارش متن این سریال که نقدی اجتماعی را با زبان طنز بیان می نماید، می گوید: ماجرای هیولا کمی سخت تر از این حرف هاست؛ چرا که ماجرای فساد را به راحتی می توان با زبان طنز اعلام کرد، اما یکی از تلخ ترین موضوعات عالم بشریت، سقوط...

24 مهر 1398

آنالیز قیمت 10 مورد از بهترین هتل های 5 ستاره uall آنتالیا

قیمت هتل های 5 ستاره uall آنتالیا آن قدر مناسب است که برای خیلی ها غیر قابل باور است! شهر ساحلی آنتالیا آن قدر هتل های مختلف و متفاوتی در خود دارد که باید از هر کدام از آن ها یک لیست کامل و مجزا تهیه کنیم و به همین خاطر هم انتخاب نموده ایم که قیمت هتل های 5 ستاره...

21 مهر 1398

فستیوال ها و رویدادهای مهم نپال کدامند؟

فستیوال های پرطرفداربیسکت جاترا (Bisket Jatra)، آوریل/ فروردین و اردیبهشت

17 مهر 1398

تکنیک های ساده برای کنترل اختلال اضطرابی پانیک

حملات پانیک به معنای هجوم ناگهانی نگرانی و ترس بسیار شدید است که در این حالت قلب فرد به شدت می زند و توانایی نفس کشیدن ندارد، در این حالت ممکن است فرد احساس کند که در حال مردن یا دیوانه شدن است. اگر حملات پانیک درمان نشوند، ممکن است منجر به اختلال پانیک...

17 مهر 1398

ارائه برنامه های اداره کل میراث فرهنگی خوزستان در حوزه افزایش اشتغال در هفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی

در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان خوزستان، برنامه های اداره کل میراث فرهنگی خوزستان در راستای افزایش اشتغال، بهره برداری از بناهای تاریخی، جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی و نیز افزایش صادرات صنایع دستی استان مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

16 مهر 1398

اعلام رسمی اجرای گام سوم به موگرینی تا چند ساعت آینده

وزیر امور خارجه از اعلام رسمی اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی جمهوری اسلامی ایران به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی چند ساعت آینده اطلاع داد.

14 مهر 1398

مرمت سازه های چوبی و تزئینی عمارت کاخ هشت بهشت اصفهان شروع شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان از مرمت سازه های چوبی و تزئینی عمارت کاخ هشت بهشت به همت اداره کل میراث فرهنگی استان و با نظارت کارشناسان دفتر حفظ و احیای این اداره کل اطلاع داد.

13 مهر 1398

نهمین جلسه ستاد تبلیغات فضای مجازی سازمان میراث فرهنگی برگزار گشت

نهمین جلسه ستاد تبلیغات فضای مجازی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امروز دوشنبه 14 مرداد 98 برگزار شد.

11 مهر 1398

جلسه کمیته امداد و نجات ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان بانه برگزار گردید

جلسه اختصاصی کمیته امداد و نجات ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان بانه با حضور اعضای این کمیته برگزار گردید.

11 مهر 1398

اما و اگرهایی از یک طرح مثبت برای سینما!

طرح رده بندی سنی فیلم های سینمایی اگرچه با حمایت و اعلام رضایت بیشتر سینماگران همراه است، اما نگرانی هایی را نیز در پی داشته که تاکنون پاسخی برای برطرف آن و نیز سوال و ابهام های به وجود آمده، داده نشده است.

11 مهر 1398