مقالات گردشگری

منطقه آزاد ارس عضو سازمان جهانی جهانگردی شد

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: با برگزاری بیست و سومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) این منطقه آزاد عضو وابسته به این سازمان شد.

1 آبان 1398

از ثبت جهانی جنگل های ارسباران چه خبر؟

آتش سوزی های گسترده در جنگل های ارسباران طی تابستان سال جاری نگررانی هایی را درباره احتمال حذف پرونده آن از فهرست موقت یونسکو برای ثبت جهانی به وجود آورد اما به گفته رییس شورای عالی جنگل پرونده آن هنوز از فهرست موقت یونسکو حذف نشده است هرچند اگر عوامل...

29 مهر 1398

چگونه زانوی خود را در کوهنوردی حفظ کنیم؟

هنگامی که صحبت از صدمات صعود می گردد، کانون توجه به سمت بالای بدن می رود اما مهمترین اعضایی که شما را برای صعود کمک می نمایند زانوهایتان هستند و با یک زانوی سالم می توانید عمری کوه نوردی کنید.

27 مهر 1398

طرح ساماندهی تفرجگاه ازناو در خلخال عملیاتی می گردد

رئیس اداره میراث فرهنگی خلخال از اجرای طرح جامع ساماندهی تفرجگاه ازناو در این شهرستان اطلاع داد.

26 مهر 1398

جنجال عبارت دیکتاتور مورد علاقه من و تشدید اختلافات قاهره-واشنگتن

یک روزنامه کویتی با اشاره به سخن جنجالی رئیس جمهور آمریکا که رئیس جمهور مصر را دیکتاتور مورد علاقه خود خطاب نموده بود از تشدید اختلافات میان قاهره و واشنگتن در مسائل مختلف اطلاع داد.

25 مهر 1398

ادلب مسئله اصلی دور پنجم مذاکرات آستانه، جایگزینی سیستم جدید برای سوئیفت کار مسئله ای است

کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: جایگزینی سیستم جدید برای سوئیفت کار بسیار مسئله ای است مگر اینکه به صورت مبادله چند کشور در توافقات پولی و تجاری-مالی شکل بگیرد.

24 مهر 1398

پیروزی راحت والیبال ایران برابر سریلانکا

تیم ملی والیبال ایران در نخستن بازی خود از رقابت های قهرمانی آسیا 2019 تهران پیروز شد تا سریلانکا را براحتی مغلوب کند.

23 مهر 1398

مراکز علمی کاربردی بخش خصوصی مورد حمایت وزارت علوم قرار می گیرند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه مراکز علمی کاربردی بخش خصوصی در آینده مورد حمایت بیشتر وزارت علوم قرار می گیرد، گفت: توصیه داریم علمی - کاربردی ها باید در کنار صنایع و حرفه ها باشند تا شاغلان این واحدها بتوانند اطلاعات علمی و مهارت های فنی...

23 مهر 1398

آنالیز قیمت 10 مورد از بهترین هتل های 5 ستاره uall آنتالیا

قیمت هتل های 5 ستاره uall آنتالیا آن قدر مناسب است که برای خیلی ها غیر قابل باور است! شهر ساحلی آنتالیا آن قدر هتل های مختلف و متفاوتی در خود دارد که باید از هر کدام از آن ها یک لیست کامل و مجزا تهیه کنیم و به همین خاطر هم انتخاب نموده ایم که قیمت هتل های 5 ستاره...

21 مهر 1398

نکات مهمی که می بایست قبل از سفر به اروپا بدانید

اروپا، یکی از خارق العاده ترین قاره های جهان برای سفر و گشت و گذار است. این قاره با چیزهای بسیار زیادی که برای دیدن دارد، کارهای بسیار زیادی که می توان در آن انجام داد و موارد بسیار زیادی که می توان در آن کشف کرد، یک مکان ایده آل برای یک سفر ماجراجویانه...

18 مهر 1398

ارائه برنامه های اداره کل میراث فرهنگی خوزستان در حوزه افزایش اشتغال در هفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی

در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان خوزستان، برنامه های اداره کل میراث فرهنگی خوزستان در راستای افزایش اشتغال، بهره برداری از بناهای تاریخی، جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی و نیز افزایش صادرات صنایع دستی استان مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

16 مهر 1398

مجسمه هایی با بطری های آب معدنی

این قورباغه غول پیکرِ زیبا را که می بینید ورونیکا ریشتر ساخته است. این هنرمند دوستدار محیط زیست، سال هاست با استفاده از بطری های پلاستیکی دور ریز، آثار هنری خلق می کند. او در سفر به جاهای مختلف دنیا، با هزاران بطری دور ریخته شده، آثارحجمی زیبایی می سازد.

15 مهر 1398

اعلام رسمی اجرای گام سوم به موگرینی تا چند ساعت آینده

وزیر امور خارجه از اعلام رسمی اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی جمهوری اسلامی ایران به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی چند ساعت آینده اطلاع داد.

14 مهر 1398

مرمت سازه های چوبی و تزئینی عمارت کاخ هشت بهشت اصفهان شروع شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان از مرمت سازه های چوبی و تزئینی عمارت کاخ هشت بهشت به همت اداره کل میراث فرهنگی استان و با نظارت کارشناسان دفتر حفظ و احیای این اداره کل اطلاع داد.

13 مهر 1398

لودریان: ایجاد خط اعتباری برای فروش نفت ایران منوط به اعطای مجدد معافیت های آمریکاست

وزیر امور خارجه فرانسه با اعلام اینکه مذاکرات با ایران برای ایجاد خط اعتباری به منظور تضمین سود فروش نفت جمهوری اسلامی ادامه دارد، توضیح داد که اجرای این طرح منوط به اعطای مجدد معافیت های نفتی به ایران است.

12 مهر 1398

نهمین جلسه ستاد تبلیغات فضای مجازی سازمان میراث فرهنگی برگزار گشت

نهمین جلسه ستاد تبلیغات فضای مجازی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امروز دوشنبه 14 مرداد 98 برگزار شد.

11 مهر 1398

جلسه کمیته امداد و نجات ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان بانه برگزار گردید

جلسه اختصاصی کمیته امداد و نجات ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان بانه با حضور اعضای این کمیته برگزار گردید.

11 مهر 1398