پکن خواهان رقابت و روابط سالم با واشنگتن است

به گزارش وبلاگ علیکایی، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، وزیر خارجه چین طی سخنانی اظهار داشت که کشورش طی سال 2020 میلادی، بزرگترین اقدام بشر محبت آمیز تاریخ خود را در راستای همکاری با دیگر کشورها در مبارزه با پاندمی کرونا انجام داد.

پکن خواهان رقابت و روابط سالم با واشنگتن است

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

بر اساس این گزارش، وانگ ئی همچنین در ادامه اظهارات خود تاکید نمود که پکن در این راه تنها نبوده و این اقدامات بشر محبت آمیز را با یاری روسیه در راستای مبارزه با ویروس کرونا و آنچه وی ویروس سیاسی خواند، انجام داده است.

وی که این سخنان را در انتقاد از اتهام زنی غربی ها به چین در مورد بسط عامدانه ویروس کرونا مطرح می کرد، همچنین تاکید نمود که پکن با اهدای واکسن کرونا به دیگر کشورها، بزرگترین یاری خود به بشریت را در طول همه گیری این ویروس انجام داده و در عین حال هر گونه اقدام غرب برای سیاسی کردن موضوع ساخت و توزیع واکسن را به شدت محکوم کرد.

وزیر خارجه چین همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در مورد روابط میان پکن و واشنگتن ضمن تاکید بر لزوم حکمرانی دیپلماسی در فضای روابط میان دو کشور، از آمریکا خواست تا به روابط سالم با چین روی آورده تا دو طرف به رشد پایدار یکدیگر یاری نمایند.

وی با تاکید بر اینکه اندیشیدن به منافع ملی امری طبیعی است، با اینحال گفت که رقابت مبتنی بر منافع می بایست سالم باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1253

به "پکن خواهان رقابت و روابط سالم با واشنگتن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن خواهان رقابت و روابط سالم با واشنگتن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید