روسیه: ادامه توافق اوپک پلاس در شرایط بحران کرونا بی معناست

به گزارش وبلاگ علیکایی، وزیر انرژی روسیه معتقد است، ادامه توافق اوپک پلاس برای کاهش فراوری نفت در شرایط گسترش ویروس کرونا در دنیا معنایی ندارد و کاهش تقاضای تحمیل شده بر بازار، 10 برابر بیشتر از کاهش در نظر گرفته در چارچوب این اتحاد است.

روسیه: ادامه توافق اوپک پلاس در شرایط بحران کرونا بی معناست

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو، الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه در مصاحبه ای اختصاصی با شبکه رادیویی اخا ماسکوی خاطرنشان کرد که ادامه توافقات در چارچوب اوپک پلاس (اوپک+) برای کاهش فراوری نفت در شرایط کنونی دنیا و همه گیری بیماری کرونا معنایی ندارد و کاهش تقاضا 10 برابر بیشتر از آن چیزی است که این اتحاد می تواند کاهش دهد.

نوواک گفت: مهمترین عامل مؤثر در کاهش قیمت نفت در بازار دنیای، بدون تردید گسترش عفونت ویروس کرونا در سرتاسر دنیا و اقدامات بی سابقه ای است که کشورها برای محدود کردن فعالیت های مالی انجام می دهند . این شرایط تنها در صورت آغاز تقاضای نفت تغییر خواهد نمود.

وزیر انرژی روسیه یادآور شد که انجام اقدامات لازم برای کاهش فراوری نفت از سوی اوپک پلاس به میزان 20 میلیون بشکه در روز غیرممکن است ، زیرا این احتمالاً نیمی از کل فراوری کل کشورهای عضو اوپک خواهد بود.

به گفته وی، حتی پیشنهادهایی که عربستان سعودی برای کاهش فراوری نفت به میزان 1.5 میلیون بشکه در روز مطرح نموده، در شرایط کنونی اوضاع را نجات نمی دهد.

نوواک اضافه نمود: در بازار دنیای کاهش میزان مصرف نفت از 10 الی 15 میلیون بشکه در روز مشاهده شده که 10 برابر بیشتر از آن است که مذاکرات اولیل ماه مارس بین روسیه و کشورهای شرکت کننده در توافق اوپک پلاس در وین مورد آنالیز نهاده شد.

وی معتقد است که افزایش واقعی فراوری نفت توسط کشورهای عضو اوپک از اول آوریل (13 فروردین) باید از طریق اعداد و ارقام تأیید گردد، ضمن اینکه انتقال این حجم نفت دشوارتر خواهد بود.

وزیر انرژی روسیه همچنین گفت که این کشور امکان از سرگیری مذاکرات در چارچوب اوپک پلاس را در صورت تمایل از سوی عربستان سعودی را ممکن می داند. وی اضافه نمود: اگر کشورهای شرکت کننده در اوپک پلاس و سایر کشورهای صادر کننده نفت چنین تمایلی را از خود نشان دهند ، از آنجا که آنها در شرایط سختی قرار دارند ، ما این گزینه را بعید نمی دانیم.

نوواک یادآور شد که روسیه در حال حاضر مذاکراتی با همتایان عربستان سعودی انجام نداده، ولی در صورت تمایل ریاض، حاضر به گفت وگو است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 633

به "روسیه: ادامه توافق اوپک پلاس در شرایط بحران کرونا بی معناست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: ادامه توافق اوپک پلاس در شرایط بحران کرونا بی معناست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید