خبرنگاران معاون وزیر: دولت اعتبارات مدارس استثنایی را هفت برابر افزایش داد

به گزارش وبلاگ علیکایی، کرمان - خبرنگاران - معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم اعتیار مدارس استثنایی کشور هفت برابر شده ، گفت: مقرر شده سال جاری یک میلیارد و 500 میلیون تومان برای تجهیز مدارس استثنایی استان کرمان علاوه بر بودجه های معمول به این استان اختصاص داده گردد.

خبرنگاران معاون وزیر: دولت اعتبارات مدارس استثنایی را هفت برابر افزایش داد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات کارشناسی ارشد انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، سید جواد حسینی روز پنجشنبه در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان از وجود 182 هزار دانش آموز استثنایی در کشور خبرداد و اضافه کرد: این تعداد دانش آموز در یک یکهزار و 600 مدرسه خاص استثنایی، 20 هزار مدرسه ویژه و پذیرا و 741 مرکز اختلال یادگیری با 23 هزار معلم متخصص در حال تعلیم و تربیت هستند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش استثنایی مولود انقلاب اسلامی است گفت: اعتبار مدارس آموزش و پرورش استثنایی در این دولت هفت برابر افزایش یافته است.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور ادامه داد: در آموزش و پرورش عادی برنامه درس ملی پیاده می گردد و این در حالی است که در آموزش و پرورش استثنایی آموزش برنامه درسی انطباق یافته و با خدمات ویژه به دانش آموز ارائه می گردد.

حسینی با بیان اینکه آموزش و پرورش استثنایی در 16 آیتم خدمات توان بخشی را ارائه می دهد و طی سال گذشته 32 میلیارد تومان در بخش توان بخشی هزینه شده توضیح داد: آموزش و پرورش استثنایی 6 دوره آموزشی دارد این در حالی است که در سیستم آموزش و پرورش عادی چهار دوره آموزشی وجود دارد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پیش دبستانی آموزش و پرورش استثنایی از بدو تولد شروع می گردد تاکید نمود: تفاهم نامه ای با سازمان بهزیستی تحت عنوان طرح مداخلات به هنگام و در زمان طلایی منعقد شده است.

وی آموزش و پرورش استثنایی را فرآیند محور مطرح کرد و گفت: دانش آموز استثنایی پنج برابر دانش آموز عادی هزینه دارند و باید از تکنولوژی جدید برای توانمندسازی بیشتر این افراد استفاده کرد.

حسینی با اشاره به اینکه کار تدریس به دانش آموزان استثنایی از مشقت ها و سختی های بسیاری را به دنبال دارد اضافه کرد: به دنبال این هستیم که حق ویژه ای برای معلمین استثنایی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در امسال پوشش نوآموزان بدو ورد به مدرسه از 97.6 درصد به 99 درصد می رسد توضیح داد: اکنون در استان کرمان 22 مرکز اختلال یادگیری وجود دارد که براساس استاندارد 20 مرکز دیگر باید در این استان احداث گردد و از تمام امکانات و تجهیزات برای راه اندازی آن ها در اختیار استان قرار داده می گردد.

تقبل 70درصد هزینه های مدارس استثنایی شرق استان کرمان

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه 70 درصد (50 درصد شوراها و 20 درصد سازمان آموزش و پرورش استثنایی) هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی شرق و جنوب استان را متقبل می شوند توضیح داد: بودجه مدارس استثنایی شرق استان کرمان امسال 50 درصد اضافه شده و همچنین علاوه بر سهم معمول به استان کرمان، 60 میلیارد ریال نیز به منظور خدمات توانبخشی به این استان اعتبار خواهیم داد.

وی توضیح داد: دانش آموزان در مدارس استثنایی احتیاج به بازی و ورزش دارند و سالن های 200 متری که فضا دارند، باید برای این دانش آموزان ساخته گردد که روز گذشته با احداث 3 سالن در شرق استان موافقت شد و امروز نیز ساخت پنج سالن دیگر برای سایر نقاط استان تصویب و اعتبار لازم به آن ها اختصاص داده خواهد شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: در این سفر نیز مقرر شد، یک میلیارد و 500 میلیون تومان برای تجهیز مدارس استثنایی استان علاوه بر بودجه های معمول به استان کرمان اختصاص داده گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 821

به "خبرنگاران معاون وزیر: دولت اعتبارات مدارس استثنایی را هفت برابر افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون وزیر: دولت اعتبارات مدارس استثنایی را هفت برابر افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید