تحولات بولیوی یک کودتای سازماندهی شده بود

به گزارش وبلاگ علیکایی، وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به استعفای اوو مورالس، تحولات اخیر بولیوی را یک بعنوان یک کودتای سازماندهی شده توصیف کرد.

تحولات بولیوی یک کودتای سازماندهی شده بود

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ علیکایی، در پی استعفای اوو مورالس رئیس جمهور بولیوی که اخیراً بعنوان رئیس جمهور مجدداً برگزیده شده بود، وزارت امور خارجه روسیه با صدور بیانیه ای، تحولات اخیر در بولیوی را یک کودتای سازماندهی شده توصیف کرد.

بنا به گزارش اینترفکس، وزارت خارجه روسیه ضمن ابراز نگرانی اخیر در خصوص تحولات بولیوی گفت: بحران سیاسی در بولیوی موجب نگرانی عمیق شده است.

وزارت خارجه روسیه همچنین ضمن دعوت به آرامش تمامی طرفین در بولیوی گفت: روسیه از تمامی نیرو های سیاسی در بولیوی درخواست می کند تا منطقی باشند و شیوه قانونی را برای خروج از این بحران پیدا کنند.

از طرف دیگر، یکی از اعضای شورای فدراسیون روسیه نیز بر نقش آمریکا در کودتا در بولیوی تأکید کرد و گفت: تحولات بولیوی کودتایی بوده که تحت تأثیر آمریکا رخ داده است.

معاون دومای روسیه نیز در خصوص استعفای مورالس گفت: کودتای تحت حمایت آمریکا در بولیوی رخ داده است. مورالس برای جلوگیری از خونریزی استعفا کرد.

در پی افزایش اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ماه اکتبر (ماه گذشته میلادی)، اوو مورالس رئیس جمهور بولیوی شب گذشته استعفا کرد و برخی گزارش ها حاکی از آن است که فرمانده ارتش بولیوی خواستار کناره گیری وی از قدرت شده است.

استعفای مورالس موجی از واکنش ها را در جامعه جهانی به همراه داشت و اکثر کشور های جهان، تحولات اخیر در این کشور را کودتا توصیف کرده اند.

لحظاتی قبل از اعلام استعفای مورالس، برخی منابع خبری از پرواز هواپیمای اختصاصی وی به یک مقصد نامعلوم خبر داده بودند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 255

به "تحولات بولیوی یک کودتای سازماندهی شده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحولات بولیوی یک کودتای سازماندهی شده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید