بازداشت 9 نفر دیگر در عربستان

به گزارش وبلاگ علیکایی، منابع خبری می گویند که مسئولان عربستان سعودی نه نفر دیگر را بازداشت نموده اند، که هنوز نام این افراد معین نیست.

بازداشت 9 نفر دیگر در عربستان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حساب کاربری معتقلی الرأی در توئیتر از تداوم بازداشت شهروندان عربستان سعودی توسط مسئولان این کشور اطلاع داد.

شبکه خبری الجزیره به نقل از این حساب گزارش داد که در جریان بازداشت های اخیر در عربستان سعودی، نُه نفر دیگر نیز بازداشت شده اند.

گفته می گردد که هنوز نام این افراد تعیین نیست، ولی قطعا تعیین شده است که در بازداشت مسئولان سعودی قرار دارند.

مسئولان سعودی در 12 فروردین دور جدید بازداشت ها را در این کشور شروع کردند. الجزیره می گوید که ریاض با توجه به مشغول بودن افکار عمومی به بحران ویروس کرونا، دست به این بازداشت ها زده است.

در جریان این دور از بازداشت ها در عربستان سعودی، شمار زیادی از فعالان و چندین خبرنگار بازداشت شدند.

یحیی عسیری فعال حقوقی سعودی در این زمینه می گوید که مسئولان سعودی نمی خواهند نظر مخالف را بشنوند... و به همین دلیل تمام افراد را تحت تعقیب قرار می دهند؛ حتی کسانی که روزگاری، با آنان بوده اند.

این اخبار در حالی منتشر می گردد که رسانه های رسمی عربستان سعودی، هیچ خبری درباره بازداشت ها یا علت آن منتشر نمی نمایند.

عربستان سعودی از نوامبر 2017 شاهد موجی از بازداشت هاست. این بازداشت ها در ابتدا، شامل ده ها شاهزاده و مسئول بلندپایه و وزیر بود که با دستور شخص محمد بن سلمان، ولی عهد سعودی، در هتل ریتز کارلتون در ریاض، بازداشت شدند.

پس از این اقدام، دایره بازداشت ها در عربستان گسترده تر شد و این بار دامان مبلغان مذهبی، سیاستمداران و بازرگانان برجسته این کشور را گرفت. البته اخیرا شماری از پسرعمو های بن سلمان به همراه خانواده ها و فرزندانشان بازداشت شدند.

عربستان سعودی اواخر اسفند 1398 از بازداشت 298 مقام سعودی از جمله شماری از افسران ارتش و پلیس این کشور به ظن دست داشتن در جرایم رشوه خواری و سوء استفاده از مناصب خود اطلاع داد

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 635

به "بازداشت 9 نفر دیگر در عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت 9 نفر دیگر در عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید