اعلام آمادگی روسیه برای تضمین توافق آمریکا و طالبان

به گزارش وبلاگ علیکایی، وزارت خارجه روسیه گفت که برای تضمین هرگونه توافق بین آمریکا و طالبان آماده است.

اعلام آمادگی روسیه برای تضمین توافق آمریکا و طالبان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ علیکایی، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت؛ این کشور آماده است تا به عنوان کشور ثالث در زمان انعقاد توافق آمریکا و طالبان حضور داشته باشد و یا در اجرای توافق نقش تضمین کننده را ایفا نماید.

روسیه در حالی برای تضمین توافق احتمالی بین آمریکا و طالبان اعلام آمادگی نموده که مذاکرات طرفین در دور نهم برای ایجاد یک توافق سیاسی همچنان ادامه دارد و براساس گزارش ها طالبان در این توافق خواهان خروج همه نیروهای آمریکایی از افغانستان است و در مقابل نیز واشنگتن از این گروه می خواهد تا تضمین دهد که از خاک افغانستان علیه آمریکا استفاده نخواهد شد.

با این حال و در صورتی که زلمی خلیلزاد مذاکره کننده ارشد آمریکا برای خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان با طالبان مشغول مذاکره است دونالد ترامپ مهم ترین محور مذاکرات برای طالبان را زیر سؤال برده است.

طالبان از ابتدای شروع مذاکرات در سال گذشته همیشه بر مسئله خروج همه نظامیان آمریکایی از افغانستان پافشاری نموده اما اخیراً رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی گفت که حتی در صورت توافق با طالبان نیز می خواهد حضور اطلاعاتی قوی را در افغانستان حفظ کند.

ترامپ در حاشیه نشست گروه 7 نیز به رسانه ها گفت که هیچ عجله و یا جدول زمانی برای خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان ندارد.

کارنامه آمریکا نشان می دهد که واشنگتن قابل اعتماد نیست زیرا در سال های اخیر چندین توافقنامه بین المللی سیاسی، مالی و امنیتی با شماری از کشورهای بزرگ جهان را نقض نموده است که می توان از خروج یکجانبه از برجام و پیمان منع موشک های هسته ای میان برد با روسیه و چین به عنوان نمونه یاد کرد.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 5

به "اعلام آمادگی روسیه برای تضمین توافق آمریکا و طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی روسیه برای تضمین توافق آمریکا و طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید