20 روز تا اجرای صدور مجوز های الکترونیکی کسب و کار

به گزارش وبلاگ علیکایی، تهران (پانا) - از 18 اسفند ماه همه فرایند دریافت مجوز های کسب و کار باید به صورت الکترونیکی و غیر حضوری انجام شود و دستگاه های صادرکننده مجوز باید در درگاه ملی مجوز ها مدارک لازم را بارگذاری کنند.

20 روز تا اجرای صدور مجوز های الکترونیکی کسب و کار

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ یکی از دستگاه های صادر کننده مجوز وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است که باید درگاه اینترنتی تخصصی خود را به درگاه ملی مجوز ها متصل کنند و از آن طریق به متقاضیان پاسخ دهند.

معاون توسعه اشتغال وزیر کار گفت: برداشتن مانع اخذ مجوز و برداشتن موانع دست و پا گیر تولید کننده، بزرگترین کمکی است که می توانیم به تولیدکنندگان داشته باشیم.

محمود کریمی بیرانوند با بیان اینکه مشاغل خانگی شامل آن دسته از مشاغلی می شود که در خانه و بدون ایجاد سر و صدا و مزاحمت راه اندازی شود اضافه کرد: باید کاری کنیم که تولید کردن راحت شود؛ هر کسی که می خواهد تولید کند جهت را برایش باز کنیم؛ چراکه آزادی تولید می تواند رونق کسب و کار را در کشور به ارمغان آورد.

معاون توسعه اشتغال وزیر کار با بیان اینکه کسی که می خواهد تولید کند چرا باید تحت فشار باشد و مورد سوال قرار گیرد گفت: دستگاه های حاکمیتی مختلفی در حال صدور مجوز هستند و ما اولین وزارتخانه ای هستیم که این کار را شروع کردیم الان صدور مجوز مشاوره های کارآفرینی، شتاب دهنده ها و کافه کارآفرینی ها سه روزه است و هیچ درخواست کننده ای نباید بیشتر از سه روز در صف بماند.

وی اضافه کرد: چهار دستگاه اصلی هستند که مجوز مشاغل خانگی را صادر می کنند که شامل وزارت بهداشت، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در این بین وزارت کار هم مسئول ساماندهی این مجوز ها و تسهیلات و شرایط کسب و کار و مشاغل خانگی است.

آقای کریمی بیرانوند گفت: ما باید به این درک برسیم که تولید کننده ای که برای کسب مجوز شش ماه در صف اخذ مجوز است معلوم است که انگیزه اش کم میشود؛ این موانع در چهل سال برداشته نشده اند، اما در شش ماه اخیر اتفاقات خوبی افتاده است.

وی اضافه کرد: زمانی که صاحب کسب و کاری در هر رسته شغلی از ما درخواست مجوز می کند و با طولانی شدن زمان اخذ مجوز رو به رو شود چه اتفاقی می افتد؟ آن فرد یا دست برمی دارد که ضرر به فضای تولید کشور است و یا به صورت غیررسمی شروع می کند.

معاون توسعه اشتغال وزیر کار گفت:کسی که می خواهد یک کسب و کار را راه اندازی کند تمبر مالیاتی را باید ابطال کند و همکاران ما در سازمان امور مالیاتی در حال هوشمند کردن این کار هستند و کار به صورت الکترونیکی و غیرحضوری انجام می شود.

کریمی بیرانوند اضافه کرد: از سامانه سازمان امور مالیاتی وب سرویس برای سامانه مشاغل خانگی می گیریم؛ یعنی کسی که از ما درخواست مجوز می کند باید تمبر مالیاتی را ابطال کنیم و دیگر نیاز نیست به سازمان امور مالیاتی مراجعه کند و سپس به مراحل بعدی صدور مجوز هدایت می شود که حداکثر ظرف بیست روز آینده این وب سرویس را از سازمان امور مالیاتی دریافت می کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 خرداد 1401 بروزرسانی: 19 خرداد 1401 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1787

به "20 روز تا اجرای صدور مجوز های الکترونیکی کسب و کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 روز تا اجرای صدور مجوز های الکترونیکی کسب و کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید