هشدار ژنرال های فرانسوی به مکرون: مراقب جنگ داخلی باش!

به گزارش وبلاگ علیکایی، ژنرال های سابق و پرسنل ارتش فرانسه در نامه ای به ماکرون هشدار دادند تا در مقابل خطرات رو به افزایش انزجار در پی تنش های اجتماعی و افراط گرایی مذهبی اقدام کند؛ در غیر اینصورت در آینده با اوضاعی چون جنگ داخلی روبرو می شود.

هشدار ژنرال های فرانسوی به مکرون: مراقب جنگ داخلی باش!

به نقل از خبرگزاری آناتولی، ژان پی یر فابر-برنادک، افسر بازنشسته ژاندارمری فرانسه در نامه ای سرگشاده به امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور نوشت که مراقب بروز جنگ داخلی در فرانسه باشد.

این نامه به امضای 20 ژنرال بازنشسته و بیش از 1000 مقام در رسته های مختلف نظامی، پلیس و ژاندارمری رسیده که مدعی اند نمی توانند در شرایط کنونی بی تفاوت و منفعل باشند.

در این نامه با اشاره به افزایش مسائل اجتماعی، افراط گرایی مذهبی و افراد منزجر و متعصف آمده است: خطرات رو به رشد هستند و خشونت هر روز بیشتر می شود. چه کسی 10 سال قبل پیش بینی کرده بود که استادی حین خروج از دانشگاه سر بریده می شود؟

در این نامه همچنین آمده است: اسلام گرایی افراطی در فرانسه منجر به تلاش برای ایجاد مناطقی شده که قوانین جمهوری در آن اعمال نمی شود و آنها را به مناطقی برای متعصب ها تبدیل کرده که مغایر قانون اساسی ما هستند.

در این نامه این ادعا مطرح شده که قدرت حاکم از پلیس به عنوان قربانی در راهپیمایی هایی چون جلیقه زردها استفاده می کند، در حالیکه در چنین راهپیمایی هایی مردم فرانسه نارضایتی خود را ابراز می کنند.

این نامه به دولت توصیه می کند که فراتر از سکوت، حرکت و عمل کند، در غیر این صورت مسئول جنگ داخلی و مرگ افراد بیشمار ناشی از هرج و مرج فزاینده است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1343

به "هشدار ژنرال های فرانسوی به مکرون: مراقب جنگ داخلی باش!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار ژنرال های فرانسوی به مکرون: مراقب جنگ داخلی باش!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید