نحوه پاسخگویی به سؤالات کنکور تغییر کرد؛ اعلام آخرین تغییرات دفترچه سؤالات کنکور 1402

به گزارش وبلاگ علیکایی، معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزس کشور آخرین تغییرات دفترچه سؤالات آزمون سراسری و نحوه پاسخگویی به سؤالات هر درس را تشریح کرد.

نحوه پاسخگویی به سؤالات کنکور تغییر کرد؛ اعلام آخرین تغییرات دفترچه سؤالات کنکور 1402

به گزارش ایسنا، دکتر حسن مروتی در نشست خبری امروز که در محل سازمان سنجش آموزش کشور برگزار گردید، با اشاره به تغییرات نحوه پاسخگویی به سؤالات کنکور گفت: در آزمون سال جاری سؤالات هر درس یا تعدادی از دروس باهم در دفترچه جداگانه قید شده و هر دفترچه پاسخنامه اختصاصی خواهد داشت که با خاتمه زمان پاسخگویی به هر سری از سؤالات، پاسخنامه اختصاصی به همراه دفترچه جمع آوری شده و دفترچه و پاسخنامه تازه توزیع می گردد.

وی با اشاره به تغییرات دفترچه های سؤالات کنکور 1402، با بیان اینکه داوطلبان گروه ریاضی 2 دفترچه دریافت می نمایند، شرح داد: دفترچه اول شامل 40 سؤال ریاضی است که نسبت به سال گذشته 10 مورد کاهش یافته است. زمان پاسخگویی به سؤالات 70 دقیقه است.

معاون امور آزمون های سازمان سنجش درباره دفترچه دوم گروه ریاضی اظهار کرد: این دفترچه شامل 30 سؤال شیمی و 35 فیزیک است و زمان پاسخگویی نیز 75 دقیقه است.

وی درباره 4 دفترچه گروه تجربی نیز گفت: دفترچه شماره یک شامل 45 سؤال زیست شناسی است که نسبت به سال گذشته 5 مورد کاهش یافته، اما فرصت داوطلبان برای پاسخ به پرسش ها بیشتر شده است. دفترچه دوم داوطلبان گروه تجربی مختص این دروس است که شامل 30 سؤال شیمی و 35 سؤال فیزیک است. مدت زمان پاسخگویی نیز 75 دقیقه است.

دکتر مروتی درباره دفترچه سوم گروه تجربی نیز گفت: این دفترچه شامل 30 سؤال ریاضی و 15 سؤال زمین شناسی است که 60 دقیقه زمان برای پاسخ در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه داوطلبانی که رشته بهیاری انتخاب نموده اند، باید به سؤالات دفترچه چهارم پاسخ دهند؛ گفت: این دفترچه شامل 30 سؤال است و 20 دقیقه فرصت پاسخ دهی برای این سؤالات در نظر گرفته شده است.

دکتر مروتی درباره دفترچه های گروه علوم انسانی گفت: این دفترچه شامل 20 سؤال ریاضی، 30 سؤال برای زبان و ادبیات فارسی، 15 سؤال روان شناسی و 15 سؤال علوم اجتماعی است.

وی درباره دفترچه دوم این گروه آزمایشی شرح داد: دفترچه دوم گروه انسانی شامل 13 سؤال تاریخ، 13 سوال جغرافیا،20 سوال فلسفه و منطق، 15سوال برای اقتصاد و 20 سوال برای عربی است.

معاون امور آزمون های سازمان سنجش درباره دفترچه گروه هنر اظهار داشت: داوطلبان این گروه آزمایشی به 50 سوال برای درک عمومی هنر، 20 سوال درک عمومی ریاضی و فیزیک و 30 سوال خلاقیت تصویری و در مجموع به 100 سؤال در مدت 115 دقیقه پاسخ می دهند. گروه زبان نیز شامل 70 پرسش تخصصی است که داوطلبان این گروه آزمایشی در مدت 105 دقیقه به سؤالات پاسخ می دهند.

مروتی در خاتمه اظهار کرد: نوبت اول کنکور 1402 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در 585 حوزه 417 شهرستان سراسر کشور برگزار می گردد. بعلاوه تعداد حوزه های فرعی نیز 2041 مورد است؛ منظور از حوزه های فرعی، دانشکده های یک دانشگاه است.

منبع: فرارو
انتشار: 21 دی 1401 بروزرسانی: 21 دی 1401 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1918

به "نحوه پاسخگویی به سؤالات کنکور تغییر کرد؛ اعلام آخرین تغییرات دفترچه سؤالات کنکور 1402" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه پاسخگویی به سؤالات کنکور تغییر کرد؛ اعلام آخرین تغییرات دفترچه سؤالات کنکور 1402"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید