معاینات تخصصی قلب از ورزشکاران اعزامی به پارالمپیک توکیو

به گزارش وبلاگ علیکایی، زهرا چابکی در مصاحبه با خبرنگاران، با بیان اینکه تعویق بازی های پارالمپیک توکیو در برنامه کمیته پزشکی کمیته ملی پارالمپیک تغییراتی ایجاد کرد، گفت: برای معاینه ورزشکاران اعزامی به توکیو و بررسی سلامت آنها پروتکلی 6 ماهه طراحی شده بود اما تعویق المپیک باعث تغییر آن به یک سال و 6 ماه شده است.

معاینات تخصصی قلب از ورزشکاران اعزامی به پارالمپیک توکیو

وی با اشاره به اینکه معاینه پزشکی ورزشکاران به صورت ادواری همراه با آسیب شناسی بخشی از این پروتکل را تشکیل می دهد، ادامه داد: طبق تصمیماتی که در کمیسیون عالی پزشکی اتخاذ شده، معاینه تخصصی قلب هم به مجموع اقدامات پزشکی در رابطه با ورزشکاران پارالمپیکی اضافه شده است. پیش از این البته این ورزشکاران تحت معاینه قلب قرار می گیرند اما قرار است این معاینه به صورت تخصصی تر دنبال شود.

رئیس کمیته پزشکی کمیته ملی پارالمپیک شرح داد: معاینه تخصصی قلب از ورزشکاران پارالمپیکی با همکاری دانشگاه شهید بهشتی انجام می شود. دوومیدانی، وزنه برداری، تیروکمان و والیبال نشسته از جمله رشته هایی هستند که ورزشکارانشان تحت معاینه تخصصی قلب قرار گرفته اند.

چابکی در مورد دلیل این موضوع و اینکه آیا درگذشت ناگهانی سیامند رحمان تاثیری در این اقدام کمیته پزشکی برای معاینه تخصصی قلب پارالمپین ها داشته است، گفت: اتفاقا مرحوم رحمان هم جزو ورزشکارانی بودند که معاینه تخصصی قلب شده بودند و تایید شده بود که مشکل حاد قلبی ندارد. این معاینه آذرماه سال گذشته انجام شد. در کل به خاطر فرصتی که از طرف دانشگاه شهید بهشتی ایجاد شد، معاینه تخصصی قلب را در برنامه قرار دادیم.

وی تاکید کرد که طبق معایناتی که تا به امروز ورزشکاران پارالمپیکی و به صورت تخصصی از قلب آنها انجام شده است، با هیچ مشکل خاص و حادی روبرو نیستند.

چابکی با اشاره به اینکه هر یک از ورزشکاران پارالمپیکی از پرونده سلامت برخوردارند، یادآور شد: اینطور نیست که این پرونده برای پارالمپیک توکیو تشکیل شود. پرونده سلامت پیش از این برای رویدادی مانند بازی های پاراآسیایی جاکارتا و ورزشکاران اعزامی به آن تشکیل شده بود. معاینه ای که از ورزشکاران اعزامی به توکیو می شود و نتایج آن باعث به روزرسانی پرونده سلامت شان می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 727

به "معاینات تخصصی قلب از ورزشکاران اعزامی به پارالمپیک توکیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاینات تخصصی قلب از ورزشکاران اعزامی به پارالمپیک توکیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید