لبنان، درخواست عون برای برگزاری دو جلسه دولت، خیابان های بیروت آرام گرفت

به گزارش وبلاگ علیکایی، رئیس جمهور لبنان از وزرای دولت جدید خواست تا به منظور کسب رای اعتماد پارلمان٬ درخلال هفته آینده دو جلسه تشکیل دهند.

لبنان، درخواست عون برای برگزاری دو جلسه دولت، خیابان های بیروت آرام گرفت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ علیکایی به نقل از روزنامه الجمهوریه میشل عون رئیس جمهور لبنان دیروز در خلال نشست دولت بر اهمیت فعالیت فشرده وزرا تاکید و به آنها توصیه کرد که طی هفته آینده دو جلسه فوری برای کسب رای اعتماد مجلس تشکیل دهند؛ جلسه اول روز دوشنبه برای تعیین کردن دستور کار دولت و نشست دوم نیز پنجشنبه آینده تشکیل خواهد شد.

همچنین به گفته میشل عون٬ کمیته های ویژه وزارتی توسط دولت تشکیل خواهد شد. اطلاعات نشان می دهد که اولین کمیته ای که تشکیل خواهد شد٬ کمیته اقتصادی و اقتصادی است که بحث آن از برنامه اقتصادی اخیر و به ویژه برگه اصلاحاتی که در نشست های کاخ ریاست جمهوری مورد توافق واقع شد شروع می شود. همچنین طبق اطلاعات در کنار آن به گزارش شرکت مکینزی در خصوص چشم انداز اقتصادی لبنان پرداخته شده و درباره آنچه که قابل اجراست به ویژه اولویت های این مرحله در سایه بحران نقدینگی لبنان بحث خواهد شد.

پیش نویس بیانیه وزارتی آماده شد

به گزارش روزنامه الجمهوریه کار گروه حسان دیاب نخست وزیر لبنان پیش نویس بیانیه وزارتی را آماده کرده و نسخه اولیه آن فردا در نشست کمیته وزارتی ارائه خواهد شد.

منابع مشارکت کننده در تهیه این پیش نویس گفتند که این بیانیه زمان زیادی برای تصمیم گیری درباره آن را نمی گیرد و پیش بینی می شود که کمیته خیلی سریع آن را تدوین کند.

طبق اطلاعات در این زمینه٬ عناوین بیانیه مذکور مختصر بوده و زیاد نیست؛ عنوان اصلی این بیانیه٬ شرایط اقتصادی و راه های مقابله با بحران نقدینگی به اضافه بندهای عادی دیگر و به ویژه روابط لبنان با کشورهای عربی و غربی و تعهدات بین المللی است.

درخواست باسیل برای حل بحران اقتصادی لبنان

جبران باسیل وزیر خارجه سابق لبنان و رئیس جریان آزاد ملی در خلال اجلاس اقتصادی داووس سوئیس خطاب به رهبران جهان گفت که لبنان را نجات دهید تا تبدیل به یک دولت شکست خورده نشود. وی اشاره کرد که لبنان یک الگوی هم زیستی است که اگر ثبات آن حفظ شود٬ می تواند پادزهر واقعی تروریسم باشد.

باسیل در گفتگو با رویترز گفت که لبنان نیاز به حمایت دارد تا بتواند نقش مثبت خود را در منطقه ایفا کرده و آن را گسترش دهد. وزیر خارجه سابق لبنان ادامه داد که نباید اجازه دهیم که لبنان شکست خورده و در ردیف کشورهای شکست خورده قرار بگیرد؛ این امر هیچ کمکی به لبنانی ها و نیز هرکشور دیگری در منطقه نمی کند.

جبران باسیل شرح داد که از سوئیس و آمریکا و کشورهای دیگر خواسته تا در افشا کردن جابجایی اقتصادی شخصی به کارمندان دولتی و شخصیت های سیاسی لبنان در چارچوب تلاش برای مبارزه با فساد کمک کنند.

خیابان های بیروت آرام گرفت

دیشب پس از درگیری میان نیروهای امنیتی و مخالفان دولت جدید لبنان٬ آرامش به بیروت بازگشت.

سه شنبه شب مخالفان دولت جدید لبنان پس از اعلام تشکیل دولت در این کشور دست به یک سری اعتراضات در نزدیکی ساختمان مجلس زده و برای رسیدن به این ساختمان با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 430

به "لبنان، درخواست عون برای برگزاری دو جلسه دولت، خیابان های بیروت آرام گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان، درخواست عون برای برگزاری دو جلسه دولت، خیابان های بیروت آرام گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید