لاوروف: غرب فقط ادعای دفاع از ارز ش های لیبرالیسم را دارد

به گزارش وبلاگ علیکایی، وزیر خارجه روسیه گفت، غربی ها تنها مدعی دفاع از ارزش های لیبرالیسم هستند، ولی سیاست اعمال تحریم و تهدید نظامی علیه کشورهای مستقلی مانند: کوبا، ایران، ونزوئلا، کره شمالی و سوریه را در پیش گرفته و مردم بی دفاع سایر کشورها را بمباران می نمایند.

لاوروف: غرب فقط ادعای دفاع از ارز ش های لیبرالیسم را دارد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ علیکایی به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مقاله ای با عنوان دنیا بر سر چهارراه و سیستم روابط بین الملل آینده که به مناسبت آغاز هفتادوچهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل برای مجله روسیه در سیاست دنیای نوشته، چنین ابراز عقیده کرده است که غرب تنها مدعی دفاع از ارزش های لیبرال است و در تناقض با این ادعا، سیاست اعمال تحریم، تهدید نظامی و بمباران کشورهای مستقل را اجرا می نماید.

لاوروف در این مقاله نوشته است: واقعیت این است که لیبرالیسمی که کشورهای غربی مدعی دفاع از آن را دارند، منافع شخصی، حقوق و آزادی خود آنها را در مرکز توجه قرار داده است. حال این سئوال مطرح می گردد که سیاست اعمال تحریم، خفه کردن مالی و تهدیدات نظامی آشکار علیه بعضی کشورهای مستقل دنیا، مانند: کوبا، ایران، ونزوئلا، کره شمالی و سوریه، چه معنایی پیدا می نماید؟ در حقیقت تحریم ها بطور مستقیم بر رفاه و حقوق اجتماعی-مالی مردم عادی تاثیر منفی می گذارد.

وزیر خارجه روسیه اضافه کرده است: بمباران کشورهای مستقل، خط مشی آگاهانه در جهت فروپاشی دولت های آنها که منجر به کشته شدن صدها هزار نفر از مردم یا رنج میلیون ها نفر از مردم عراق، لیبی، سوریه و دیگر کشورهای دنیا شده، چگونه با ضرورت حمایت از حقوق بشر سازگار است؟

سرگئی لاوروف در بخش دیگری از مقاله خود اضافه کرد: در حال حاضر روسیه علائم مشخصی را دریافت می نماید مبنی بر اینکه آمریکا آغاز به بهانه تراشی برای خودداری کامل از پیمان ممنوعیت جامع آزمایشات هسته ای کرده است.

به گفته وی، ایالات متحده ابتدا از پیمان سپر موشکی خارج شد و اکنون با حمایت سایر کشورهای عضو ناتو، پیمان مربوط به نابودی موشک های برد کوتاه و متوسط از بین رفته و فروپاشی پیمان کاهش تسلیحات راهبردی تهاجمی که مدت اعتبار آن پس از سال 2021 به انتها می رسد، به خاطر خودداری واشنگتن از پاسخ به پیشنهادات روسیه در این باره، بعید نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 85

به "لاوروف: غرب فقط ادعای دفاع از ارز ش های لیبرالیسم را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: غرب فقط ادعای دفاع از ارز ش های لیبرالیسم را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید