عزم جدی برای باز پس گیری صندلی فرش دستباف در بازار جهانی

به گزارش وبلاگ علیکایی، قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی گفت: امروز عزم جدی آغاز شده تا بخش خصوصی از ظرفیت های مرکز ملی فرش ایران استفاده کند و صندلی فرش دستباف در بازار جهانی باز پس گرفته گردد.

عزم جدی برای باز پس گیری صندلی فرش دستباف در بازار جهانی

جهت دریافت مشاوره خدمات نمونه بروشور حرفه ای از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ بروشور های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش گروه مالی وبلاگ علیکایی، حسین مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در ملاقات از مرکزملی فرش ایران ضمن تاکید براهمیت نقش فرش دستباف در اشتغال و ارآوری، اضافه نمود: فرش دستباف به صندلی اصلی خود باز خواهد گشت.

مدرس خیابانی پیشنهاد داد: شورای حمایت از فراوری و صادرات در مرکز ملی فرش با حضور تشکل ها، انجمن ها و بخش خصوصی تشکیل گردد و از ظرفیت های مناطق و استان ها نباید غفلت گردد.

وی اضافه نمود: فرش پرچم دوم و نشان هویت ایران است و صندلی خود را به کشور های دیگر واگذار نموده ایم.

به گفته این مقام مسوول، صادرات فرش به همراه زعفران، خشکبار و ... که در شمار اقلام صادرات سنتی محسوب می شوند، به میزان صادرات بخش صنعت افزایش نیافته و از آن غافل شده ایم.

وی خواهان توجه به انجمن ها و تشکل ها، هویت بخشی بافندگان، شناسنامه دار سازی فرش، تقویت زیرساخت های تجاری، بسته بندی و ایجاد نمایشگاه دائم در این بخش شد.

مدرس خیابانی با بیان این که ضروری است فرش دستباف در اکسپو (امارات - دوبی) حضور جدی داشته باشد، اضافه نمود: ضرورت دارد تا فضایی دائمی در اختیار فرش دستباف قرار گیرد.

براساس این گزارش، فرحناز رافع رئیس مرکزملی فرش ایران نیز در این نشست پیرامون اهمیت سیاست گذاری در عرصه داخلی فرش دستباف توضیحاتی داد و گفت: توسعه هدفمندسازی پژوهش، آموزش، تبلیغات و پژوهش، هویت بخشی فرش دستباف و شناسنامه دار سازی فرش با مشخصات کد بافنده در عرصه بین المللی با استفاده از تحول دیجیتال اهمیت بسزایی دارد.

رییس مرکز ملی فرش ایران، ارتقاء کیفیت و روان سازی فراوری، ایجاد و توسعه کارگاه های متمرکز و غیرمتمرکز و استفاده از فناوری روز را بسیار حائز اهمیت دانست و اضافه نمود: اصلاح ماده 121 آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی و نگاه ویژه به ماده 75 ورود موقت فرش از مطالبات مرکز ملی فرش و بخش خصوصی است و بیمه قالی بافان از مهم ترین مطالبات این بخش است.

همچنین عبدالله بهرامی مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی های فراوریکنندگان فرش دستباف، بروزرسانی سند راهبردی فرش دستباف و هم گرایی تشکل های فرش دستباف را باعث تقویت بخش خصوصی و تقویت شرایط فراوری و صادرات برشمارد.

مرتضی حاجی آقامیری به نمایندگی از اتحادیه فراوریکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران به همراهی این تشکل دیرپا با مرکز ملی فرش ایران و سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه فرش دستباف تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 397

به "عزم جدی برای باز پس گیری صندلی فرش دستباف در بازار جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عزم جدی برای باز پس گیری صندلی فرش دستباف در بازار جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید