طرز تهیه موهیتو انبه در 15 دقیقه به روش کافی شاپی

به گزارش وبلاگ علیکایی، موهیتو انبه یکی از انواع خوشمزه موهیتو است. شما می توانید موهیتوی انبه را به راحتی تنها با چند قلم مواد دم دستی مانند نعناع، لیموترش و انبه در منزل تهیه کنید. در این مقاله از در ما طرز تهیه موهیتو انبه را به شما آموزش می دهیم و فوت و فن های خوشمزه شدن این نوشیدنی اصالتا کوبایی را به شما می گوییم.

طرز تهیه موهیتو انبه در 15 دقیقه به روش کافی شاپی

مواد لازم برای تهیه موهیتو انبه

مواد اولیهمیزان مورد احتیاج
انبه300 گرم
آب انبه2 لیوان فرانسوی دسته دار
برگ نعناع تازه5 تا 6 عدد
لیموترش3 عدد
آب گازدار2 لیوان فرانسوی دسته دار
یخبه میزان لازم
زنجبیل تازه یا پودر زنجبیلبه میزان دلخواه

مدت زمان آماده سازی مواد و تهیه موهیتو انبه: 15 دقیقه

مراحل طرز تهیه موهیتو انبه

برای تهیه نوشیدنی خنک موهیتو با انبه به روش کافی شاپی مراحل زیر دنبال کنید:

مرحله اول: انبه را خرد کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه موهیتو انبه باید انبه را ریز خرد کنید. انبه () یکی از انواع میوه هایی است که پوست کندن و خرد کردن آن کمی چالشی و سخت به نظر می رسد. نگران نباشید ما به شما می گوییم انبه را چگونه به راحتی پوست بگیرید و خرد کنید. همانطور که می دانید انبه به دو شکل هسته دار و بدون هسته وجود دارد.

جدا کردن پوست و خرد کردن انبه بدون هسته آسان است. فقط کافی است پوست انبه را بگیرید و آن را به شکل دلخواه خرد کنید.

برای انبه هسته دار ابتدا باید با یک چاقوی تیز یک برش عرضی درست در وسط انبه ایجاد کرد. همزمان که برش را ایجاد می کنید، به آرامی میوه انبه را بچرخانید تا عمق برش بیشتر گردد.

در نهایت یک برش گرد وسط انبه ایجاد خواهد شد. با دستانتان انبه را در دو سمت خلاف هم بچرخانید. یک قسمت بدون هسته جدا خواهد شد. برای قسمت دیگر که هسته دارد، هسته را به سمت چپ و راست بپیچانید تا کاملاً از میوه جدا گردد. با استفاده از یک قاشق مغز انبه را از پوست آن جدا نمایید و به قطعات ریز خرد کنید.

مرحله دوم: آب زنجبیل درست کنید

برای درست کردن آب زنجبیل برای موهیتو انبه می توانید از یا پودر زنجبیل () بهره ببرید. برای غنی شدن عطر نوشیدنی توصیه می گردد از زنجبیل تازه بهره ببرید. میزان کمی زنجبیل را پوست گرفته و حلقه حلقه کنید. 4 تا 5 حلقه نازک زنجبیل کافی است.

سپس حلقه های زنجبیل را با نصف لیوان دسته دار فرانسوی آب در دستگاه میکسر یا مخلوط کن بریزید و خوب مخلوط کنید. آب زنجبیل شما آماده است.

در صورت تمایل می توانید پودر زنجبیل را به صورت یا اینترنتی از فروشگاه های خریداری نمایید.

مرحله سوم: برگ نعناع ها را خوب بشویید

به مدت حداقل یک ساعت برگ های نعنا را در آب بخیسانید تا گل و آلودگی های آنها کاملاً ته نشین گردد. سپس برگ های شسته و تمیز را آبکشی نموده و کنار بگذارید تا آب اضافی آنها خارج گردد.

مرحله چهارم: آب لیموها را بگیرید

لیموترش ها را از وسط به دو قسمت تقسیم نموده و با آبلیموگیری دستی یا دست، آب لیموها را بگیرید. مواظب باشید هسته وارد آب لیموها نگردد.

مرحله پنجم: برگ نعنا را با انبه خرد شده و آب زنجبیل میکس کنید

در دستگاه میکسر یا مخلوط کن، برگ های نعناع، آب زنجبیل و انبه های خرد شده را ریخته و دستگاه را به مدت چند دقیقه روشن کنید همه مواد باید به خوبی با همدیگر میکس و مخلوط شوند.

مرحله ششم: چند تکه یخ و میکس نعناع، آب زنجبیل و انبه را در پارچ بریزید

در یک تنگ یا پارچ چند تکه یخ قالبی بریزید. سپس مخلوط له شده نعناع، آب زنجبیل و انبه را هم به یخ ها اضافه کنید.

مرحله هفتم: آب گازدار را اضافه کنید

برای بهتر شدن طعم این نوشیدنی خوشمزه با انبه بهتر است از آب گازدار بهره ببرید. در این مرحله آب گازدار یا سودا را روی همه مواد داخل پارچ بریزید و مواد را هم بزنید تا کاملاً با هم مخلوط شوند.

برای خرید آب گازدار می توانید به صورت حضوری یا اینترنتی به فروشگاه های مراجعه نمایید.

مرحله هشتم: آب انبه را به ترکیب اضافه نمایید

حالا زمان اضافه کردن آب انبه است. پس از اضافه کردن آب انبه دوباره مواد را کاملاً با قاشق یا همزن دستی هم بزنید تا همه مواد به خوبی ترکیب شوند.

در صورت تمایل شما می توانید برای تهیه انواع آبمیوه از جمله آب انبه به فروشگاه های به صورت حضوری یا اینترنتی مراجعه نمایید.

مرحله آخر: موهیتو انبه را سرد سرو کنید

حالا نوشیدنی موهیتو انبه را داخل لیوان های سرو بریزید. در این مرحله نیز باید چند تکه یخ داخل لیوان ها بریزید و در نهایت موهیتو آماده شده را با چند برش لیمو و برگ نعناع تزیین کنید.

موهیتو انبه شما حاضر است؛ گوارای وجود!

بیشتر بخوانید:

طرز تهیه موهیتو انبه به روش های دیگر

شما می توانید موهیتو انبه را به شکل های زیر نیز درست کنید:

روش تهیه موهیتو انبه با چای سبز کیسه ای

شاید کمی عجیب به نظر برسد ولی شما می توانید موهیتو انبه را با چای کیسه ای هم درست کنید. برای این منظور شما به چای کیسه ای، برگ نعناع، آب آناناس، انبه، شکر (اختیاری) و یخ احتیاج دارید.

در آغاز کار قطعات انبه را همراه با آب آناناس در دستگاه میکسر ریخته و کاملاً پوره کنید. این ترکیب را در یخچال بگذارید تا خنک گردد. پس از آن چای سبز کیسه ای را به همراه میزانی نعنا تازه دم کنید و پس از آنکه خنک شد، به مدت 2 ساعت آن را نیز در یخچال قرار دهید.

در ادامه همه مواد موهیتو را از یخچال بیرون آورده و داخل مخلوط کن بریزید. در نهایت شکر را به آن ها اضافه کنید و خوب با هم ترکیب نمایید. حالا موهیتو انبه آماده شده را در لیوان های سرو پر از یخ بریزید.

در صورت تمایل برای خرید ، و به صورت حضوری یا اینترنتی به فروشگاه های مراجعه نمایید.

روش تهیه موهیتو انبه ساده و آسان

این ساده ترین روش تهیه این نوشیدنی خوش طعم تابستانی با انبه است. برای این منظور میزانی انبه خرد شده، برگ نعنا تازه، همراه با شکر، یخ و آب گازدار را در دستگاه مخلوط کن ریخته و کاملاً با هم ترکیب می کنید تا مایه موهیتو آماده گردد. در یک لیوان میزانی انبه خرد شده بریزید، سپس چند قطعه یخ روی آن ها بگذارید.

در لایه بعدی، 2 تا 3 عدد برگ نعنا و چند برش لیمو قرار دهید و در آخر مایه موهیتو آماده شده را به آرامی به مواد داخل لیوان اضافه نمایید و موهیتوی انبه را سرو کنید.

نکات اضافی در طرز تهیه موهیتو انبه

  • در صورت عدم دسترسی به نعناع تازه شما می توانید از نعنا خشک بهره ببرید. سبزی خشک نعناع را از خریداری کنید؛ اینترنتی یا حضوری.
  • موهیتو انبه باید تازه و خنک سرو گردد تا تلخ نگردد.
  • شما می توانید آب انبه را به صورت آماده تهیه نموده یا خود در منزل آب انبه را درست کنید. برای تهیه آب انبه شما به انبه تازه، شکر و میزانی آب احتیاج دارید. همه مواد را با استفاده از دستگاه مخلوط کن به خوبی با هم ترکیب کنید.
  • موهیتو انبه را با نکتار انبه هم می توانید تهیه کنید.
  • برای تهیه موهیتو انبه باید از آب لیمو ترش تازه استفاده کرد. اگر دسترسی به لیمو ترش تازه ندارید می توانید از آبلیمو آماده بهره ببرید. در صورت تمایل می توانید آبلیمو را به صورت حضوری یا اینترنتی از فروشگاه های خریداری نمایید.

فوت و فن های خوشمزه شدن موهیتو انبه

آیا می توان برای تهیه موهیتو انبه از آب گازدار استفاده نکرد؟

استفاده از آب گازدار نوشیدنی شما را خاص و کافی شاپی می نماید. اما در صورت تمایل می توانید آن را حذف کنید و به جای آب گازدار از آب سرد معمولی بهره ببرید.

چرا موهیتو انبه به میزان کافی شیرین نیست؟

استفاده زیاد از یخ می تواند باعث رقیق شدن نوشیدنی گردد. در این صورت احساس می کنید که نوشیدنی شما به میزان کافی شیرین نیست. اگر طعم شیرین موهیتو را دوست دارید می توانید از انبه یا آب انبه بیشتری بهره ببرید.

منبع: افق کوروش
انتشار: 20 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1403 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 2035

به "طرز تهیه موهیتو انبه در 15 دقیقه به روش کافی شاپی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه موهیتو انبه در 15 دقیقه به روش کافی شاپی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید