سفر به آمریکا: شهری به نام زای زکس در کالیفرنیا

به گزارش وبلاگ علیکایی، هنگام رانندگی در جاده و بین شهر های لس آنجلس و کالیفرنیا، وقتی از کنار صحرای موهاوی می گذرید، به یک تابلوی خروجی بر می خورید که نام عجیبی روی آن نوشته شده است. به سمت زای زکس. پس از 4.5 مایل رانندگی در جاده ای نیم آسفالت و نیم خاکی به خانه بهداشتی می رسید که خالی است. این خانه بهداشت به نام بهار زای زکس، توسط وزیر خود اختیار (وزیری که اختیارات قانونی ندارد و فقط اسما وزیر است) در سال 1940 ساخته شد. امروز این خانه بهداشت مقر مرکز مطالعاتی صحرایی است و رودخانه مصنوعی این ناحیه که توسط دکتری قلابی ساخته شد، محل زندگی نوعی ریزماهی در حال انقراض است.

سفر به آمریکا: شهری به نام زای زکس در کالیفرنیا

اگر علاقمند به دریافت خدمات خدمات ویزای آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور آمریکا از نیویورک، واشنگتن، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

نام اولیه این شهر سودا اسپرینگز (Soda Springs) بود چرا که در این جا فصل بهار واقعی وجود داشت و محل مورد علاقه سرخپوستان برای یافتن آب تازه بود. این منطقه دارای معدن سنگی از ماقبل تاریخ است و به همین دلیل تبدیل به مکانی برای استخراج معدن شد. در سال 1944 فردی به نام کرتیس هو اسپرینگر (Curtis Howe Springer) زمینی به مساحت 51000000 متر مربع برای استخراج معدن در این ناحیه خریداری کرد و اسم منطقه را زای زکس گذاشت. او معتقد بود روزی زای زکس آخرین حرف الفبای انگلیسی خواهد شد.

اسپرینگر افراد بی خانمان لس آنجلس را برای ساختن شهرستانی مجهز در این منطقه استخدام کرد. این شهر کوچک دارای هتلی دوبلکس با 60 اتاق، یک کلیسای کوچک، یک چشمه آب معدنی با استخری به شکل صلیب و حمام آب گرم طبیعی بود. اسپرینگر در بلوار آرزو های شهر، قصری برای خود ساخت. همچنین استودیویی برای رادیو، باند فرودگاه خصوصی به نام زای پورت و رودخانه ای مصنوعی در آن چشمه آب معدنی به نام رودخانه تیواندی (Tuendae) ساخت.

اسپرینگر ادعا می کرد که یک فیزیکدان و کشیش متدیسم است. در حالی که هیچ کدام از آن ها نبود. در طی 30 سال او محصولات پزشکی خود را به افراد سالمند می فروخت و همچنین این محصولات را به سراسر جهان برای درمان انواع بیماری ها حتی سرطان و طاسی صادر می کرد. از میان محصولات پزشکی او می توان به درمان های معجزه آسا با نوعی چای و درمان طاسی با محصولات مختلف اشاره نمود.

اسپرینگر با طمع و فروش زمینی که متعلق به او نبود، موقعیت خود را خراب کرد. پلیس فدرال جلوی فعالیت های غیر قانونی او را گرفت و اسپرینگر را از آن جا اخراج کرد. او با اتهام تصرف زمین در دادگاه مجرم شناخته شد. دولت همه زمین ها را از او پس گرفت و همچنین چند سالی به زندان محکوم شد. پس از آزادی به لاس وگاس رفت و 12 سال پایانی عمر خود را در آن شهر گذراند. اگر چه شهری که او زای زکس نامیده بود به نقشه جغرافیایی آمریکا در سال 1984 وارد شد.

امروزه این شهر در اختیار مقر مرکز مطالعاتی صحرایی دانشگاه کالیفرنیا است. در این مرکز تحقیقاتی در مورد آب و هوای خشک و باستان شناسی تحقیق می نمایند. بیشتر ساختمان ها هنوز پابرجا هستند و به عنوان محل تحقیق مورد استفاده قرار گرفته اند. همچنین رودخانه مصنوعی تیواندی در این ناحیه، تنها زیستگاه باقی مانده برای نوعی ریزماهی در حال انقراض است.

در باره این شهر حداقل 2 فیلم بسیار جالب ساخته شده است. یکی از این فیلم ها در سال 2006 با نام جاده زای زکس بیرون آمد.

منبع: کجارو
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1118

به "سفر به آمریکا: شهری به نام زای زکس در کالیفرنیا" امتیاز دهید

1 کاربر به "سفر به آمریکا: شهری به نام زای زکس در کالیفرنیا" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به آمریکا: شهری به نام زای زکس در کالیفرنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید