ساماندهی ها در تخت جمشید شروع شد

به گزارش وبلاگ علیکایی، مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید از چاپ 50 هزار بروشور فارسی و انگلیسی با هدف معرفی مجموعه تخت جمشید و همچنین شروع ساماندهی ورودیِ این محوطه جهانی اطلاع داد.

ساماندهی ها در تخت جمشید شروع شد

به گزارش وبلاگ علیکایی، به نقل از معاونت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، مسعود رضایی منفرد با اعلام این خبر گفت: با توجه به مسافرپذیر بودن اماکن تاریخی تخت جمشید، نقش رستم، موزه تخت جمشید، شهر استخر و نقش رجب و استقبال پرشمار گردشگران داخلی و خارجی، برای خدمات رسانی مناسب به بازدیدنمایندگان بروشور دو زبانه معرفی محوطه های تاریخی یاد شده با همکاری بخش خصوصی چاپ و آماده توزیع بین گردشگران است.

وی اضافه نمود: همچنین طرح ساماندهی محوطه ورودی مجموعه تخت جمشید شروع شده که این طرح با هدف ارتقاء حریم منظری و زیباسازی سازگار با شأن محیط تاریخی و ایجاد چشم اندازی مطلوب برای گردشگران، پایه ریزی کارشناسانه شده است.

مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید همچنین در نشست غرفه داران و پیمانکاران بخش خصوص مجموعه جهانی تخت جمشید، اظهار کرد: کوشش داریم تا با ارائه طرح ساماندهی و ارتقاء خدمات فرهنگی، بهداشتی و نیز برنامه ریزی مناسب، خدمات شایسته ای را به گردشگرانی که تخت جمشید و پارسه را به عنوان مقصد سفر انتخاب می نمایند، ارائه کنیم.

رضایی منفرد در ادامه از ساماندهی و افزایش سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی برای رفاه حال گردشگران ایرانی و خارجی اطلاع داد و اضافه نمود: طرح نظارت تأسیسات گردشگری درباره ممنوعیت گران فروشی و الزام پیمانکاران به نصب بنر قیمت ها، پخش موسیقی متعارف با رعایت موازین محوطه تاریخی به دور از هرگونه آلودگی صوتی و رعایت حال گردشگران، توجه بیش از پیش به نظافت مطلوب سرویس های بهداشتی، در دستور کار قرار داشته است.

به گفته او، تیم نظارتی و برنامه ریزی مجموعه آماده دریافت هرگونه انتقاد، پیشنهاد و یا شکایت گردشگران از تخلفات احتمالی اجرا شده در مجموعه است که در این زمینه فرم های نظرخواهی به منظور رسیدگی به حقوق گردشگران در اختیار آنان قرار می گیرد و مستقیماً از سوی مدیر مجموعه دنبال می گردد.

به گزارش وبلاگ علیکایی، این توضیحات در حالی از سوی رضایی منفرد بیان می شوند که خبرگزاری وبلاگ علیکایی اخیرا در گزارشی تفصیلی، به بیان مسائل عدیده در رابطه با این سایت جهانی پرداخت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 492

به "ساماندهی ها در تخت جمشید شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساماندهی ها در تخت جمشید شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید