روزنامه چینی: زمان کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران فرا رسیده است

به گزارش وبلاگ علیکایی، یک روزنامه چینی با اشاره به رفتار غیرانسانی آمریکا در قبال ایران نوشت: زمان کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران فرا رسیده است.

روزنامه چینی: زمان کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران فرا رسیده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه چینی گلوبال تایمز تحریم های آمریکا علیه ایران را غیرانسانی توصیف کرد و نوشت: زمان آن فرا رسیده که این تحریم ها کاهش یابد.

این روزنامه ارگان حزب حاکم کمونیست چین، چهارشنبه در یادداشتی با عنوان تحریم های آمریکا علیه ایران بیانگر رفتار غیرانسانی آمریکاست نوشت: زمان آن فرا رسیده که آمریکا تحریم های یکجانبه خود علیه ایران را کاهش دهد. بیش از 2 هزار نفر در ایران به دلیل کرونا جان خود را از دست داده اند اما آمریکا در چنین مرحله حساسی تحریم ها را افزایش داده است که این مسأله در مغایرت آشکار با روحیه انسانی قرار گرفته است و حتی اوضاع را بدتر می کند.

گلوبال تایمز با اشاره به سیاست های ضدایرانی دولت های آمریکایی خصوصاً دولت دونالد ترامپ افزود: آمریکا سال هاست فشارهایی را علیه ایران اعمال کرده است؛ خصوصاً بعد از خروج از توافق هسته ای در سال 2018. واشنگتن برای ضربه زدن به صنعت نفت ایران، ایجاد آشوب و منزوی کردن آن کشور در جامعه بین المللی چندین بار تحریم های جدیدی علیه ایران وضع کرد.

این روزنامه چینی تأکید کرد: با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در ایران، این کشور نه تنها کمکی از آمریکا دریافت نکرده، بلکه با تحریم های شدیدتری نیز روبرو شده است. دولت آمریکا هفته گذشته چند شرکت خارجی را به دلیل تجارت با ایران تحریم کرد که نشان می دهد ایالات متحده دلش برای ایران نمی سوزد.

به گزارش ایرنا، فشار حداکثری آمریکا علیه ایران نه تنها تلاش ها برای مقابله با کرونا در ایران را با مشکل روبرو کرده، بلکه در برابر ارائه کمک های جامعه بین المللی نیز موانع بسکمک ایجاد می کند.

گلوبال تایمز ادامه داد: یک سوم مواد اولیه داروها از خارج کشور وارد می شود که به دلیل تحریم های آمریکا، واردات این مواد محدود شده است. به گفته سخنگوی وزارت خارجه ایران، واشنگتن مدعی است که تحریم ها مانع از رسیدن کمک ها به ایران نمی شود اما همچنان موانع بیشتری ایجاد می کند.

این نشریه چینی با یادآوری اینکه آمریکا همواره ادعا کرده که مدافع حقوق بشر است نوشت: دولت این کشور در سندی که نشریه دیلی بیست آن را منتشر کرد، نوشت که ایالات متحده و مردم آمریکا بار دیگر نشان دادند که بزگترین نوع دوستانی هستند که دنیا به خود دیده است.

گلوبال تایمز تأکید کرد: اما به اقدامات آن کشور علیه ایران نگاه کنید. رویترز به نقل از یک مقام ایرانی نوشت؛ اقدامات آمریکا چیزی جز جنایت علیه بشریت نیست. چطور ممکن است در شرایطی که بیمارانی در ایران به دلیل ابتلا به ویروسی مرگبار جان خود را از دست می دهند، بزرگ ترین نوع دوستان کاملا بی تفاوت باشند؟ آیا تحریم نوعی کمک های انسان محبت آمیز به سبک آمریکایی است؟ تحریم های آمریکا علیه ایران فقط دروغ های کاخ سفید را آشکار می کند. دولت ترامپ اهمیتی برای جان ایرانی ها قائل نیست و فقط به منافع سیاسی اهمیت می دهد.

این نشریه همچنین با اشاره به اینکه خوشبختانه کشورهای بیشتری به ایران اهمیت می دهند، نوشت: از هنگامی که کرونا در ایران شیوع یافته، کمک هایی از جامعه دنیای دریافت کرده است. چین یک تیم از کارشناسان پزشکی به آنجا فرستاد، از کانال های مختلف امکانات پزشکی ارائه کرد و از آمریکا خواست تا تحریم ها را کاهش دهد. کشورهایی مانند روسیه، کویت و قطر نیز بموقع کمک هایی ارائه کردند.

گلوبال تایمز خاطر نشان کرد: ویروس مرگبار کرونا دشمن مشترک دنیاست. هیچ کشوری نمی تواند خود را از آن دور نگه دارد. در روبروه با این چالش بزرگ دنیای باید همه اختلافات قدیمی را کنار گذاشت و تنها اولویت همه کشورها باید این باشد که متحد شده و تلاش های خود را بر مبارزه با این بیماری همه گیر متمرکز کنند.

این روزنامه در سرانجام یادداشت خود نوشت: تحریم های غیرانسانی آمریکا الگوی بدی ایجاد می کند. این تحریم ها، تلاش های گسترده سایر کشورها برای مبارزه با این ویروس را مختل کرده و حتی ممکن است که در نهایت، سلامتی مردم خودش را تهدید کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 615

به "روزنامه چینی: زمان کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران فرا رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه چینی: زمان کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران فرا رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید