خلبانان پاکستانی در ویتنام و کویت هم ممنوع الفعالیت شدند

به گزارش وبلاگ علیکایی، پس از ادعای وزیر هوانوردی پاکستان مبنی بر جعلی بودن مدرک 262 خلبان پاکستانی کشورهای کویت و ویتنام مجوز پرواز تعدادی از خلبانان پاکستانی را باطل کردند.

خلبانان پاکستانی در ویتنام و کویت هم ممنوع الفعالیت شدند

سفر به دل زیباترین منطقه آسیا را با تور ویتنام ارزان تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ علیکایی به نقل از داون نیوز، شعله های آتش سقوط هواپیمای ایرباس 320 شرکت هواپیمایی ملی پاکستان که 98 نفر را به کام مرگ فرستاده بود دامن خلبانان این کشور را نیز گرفت.

پس از آنکه تعیین شد بعضی مدارک خلبان این سقوط جعلی بوده و عدم حرف شنوی او یکی از عوامل اصلی سقوط هواپیما بوده است غلام سرور وزیر هوانوردی پاکستان از جعلی بودن مدرک 262 خلبان این کشور اطلاع داد.

دولت ویتنام به محض انتشار این خبر با حکم سازمان هوایی خود مجوز فعالیت 20 خلبان پاکستانی را که مدارک خود را نیز از پاکستان گرفته بودند باطل کرد.

رسانه های ویتنامی در این خصوص نوشتند: تصمیم ممنوع الفعالیت شدن خلبانان پاکستانی 2 روز قبل توسط وزارت حمل و نقل گرفته شده بود.

این 20 خلبان از سال ها قبل در خطوط هوایی کشور ویتنام در حال کار هستند و اینک سازمان هواپیمایی این کشور در انتظار تکمیل تحقیقات سازمان هواپیمایی پاکستان است تا تعیین گردد مدارکی که این افراد طبق آنها به استخدام در آمده اند حقیقی است یا جعلی.

قرار است خلبانانی که مدارک آنها توسط پاکستان تائید گردد بازهم مجوز فعالیت به دست آورده و بتوانند به کار خود ادامه دهند.

دولت کویت نیز 7 خلبان پاکستان و 56 مهندس هواپیمای این کشور را تا اطلاع ثانوی ممنوع الفعالیت کرد و شراط بازگشت آنها به کار را تائید مدارکشان دانست.

لازم به ذکر است تحقیقات اولیه سازمان هواپیمایی پاکستان نشان می دهد مدارک بسیاری از خلبانان این کشور جعلی است و بعضی از آنها هیچ کدام از تست های 8 گانه خلبانی را خود نداده اند.

تعیین شدن این موضوع مسائل فراوانی برای شرکت هواپیمایی ملی پاکستان موسوم به P.I.A به وجود آورده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 784

به "خلبانان پاکستانی در ویتنام و کویت هم ممنوع الفعالیت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلبانان پاکستانی در ویتنام و کویت هم ممنوع الفعالیت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید