ترکیب نانوالیاف و نانوذرات اکسیدمس برای فراوری ماسک

به گزارش وبلاگ علیکایی، به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شرکت رسپیلون (Respilon) با استفاده از نانوالیاف، ماسک صورتی فراوری می نماید که قادر به از بین بردن ویروس کرونا است. این شرکت که در شهر برنو در جمهوری چک واقع است، برای فراوری این ماسک ها از ترکیب نانوالیاف و نانوذرات اکسیدمس استفاده می نماید.

ترکیب نانوالیاف و نانوذرات اکسیدمس برای فراوری ماسک

ماسک های صورت معمولا برای جلوگیری از گسترش عوامل بیماری زا استفاده می شوند، اما این شرکت ماسکی فراوری نموده که قادر است ویروس ها را به دام انداخته و از بین ببرد.

در این محصول از نانوالیاف استفاده شده که مانع از ورود پاتوژن ها در ماسک می گردد. در کنار نانوالیاف، از یک لایه نانوذرات اکسید مس نیز استفاده می گردد که بسیار فعال بوده و می تواند ویروس ها از جمله ویروس کرونا را از بین ببرد.

رومن زیما، از مدیران شرکت رسپیلون می گوید:به لطف استفاده از نانوالیاف و نانوذرات اکسید مس، این ماسک می تواند برای مقابله با ویروس کرونا استفاده گردد. این ماسک در حال حاضر در موسسه های دولتی و بیمارستان ها استفاده می گردد.

فراوری این ماسک از اواخر ماه آوریل آغاز شده و در حال حاضر وارد بازار شده است. این شرکت ماسک ها را در دو مدل مختلف ارائه می دهد. ماسک ها را می توان تا 24 ساعت مورد استفاده قرار داد اما استفاده مستمر از آن توصیه نمی گردد. اگر یک تا سه ساعت در روز از این ماسک استفاده گردد، تا یک هفته می توان آن را مورد استفاده قرار داد.

در حال حاضر، جمهوری چک با کمبود ماسک استاندارد روبi رو است. زندانیان در جمهوری چک برای فراوری ماسک به کار گرفته شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 661

به "ترکیب نانوالیاف و نانوذرات اکسیدمس برای فراوری ماسک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیب نانوالیاف و نانوذرات اکسیدمس برای فراوری ماسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید