اکران خانه پدری با صلاحدید حسین انتظامی

به گزارش وبلاگ علیکایی، سازمان سینمایی با صدور اطلاعیه ای ضمن تشریح فرآیند طی شده برای اکران خانه پدری، واگذاری تصمیم گیری درباره اکران فیلم به صلاحدید رئیس سازمان سینمایی از سوی شورای پروانه نمایش را تایید کرد.

اکران خانه پدری با صلاحدید حسین انتظامی

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ علیکایی به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، روابط عمومی سازمان سینمایی درخصوص سخنانی که در برنامه هفت نسبت به ضوابط نمایش فیلم خانه پدری صورت گرفت مواردی را توضیح داده است و روند پروانه ساخت و نمایش فیلم خانه پدری را گفت.

در متن این جوابیه آمده است:

خانه پدری همه مراحل قانونی اکران را طی کرده است

در پی اظهارات غیر واقعی که در دو قسمت متوالی برنامه سینمایی هفت درباره فیلم خانه پدری اجرا شده است و القاء شبهه مبنی بر عدم رعایت رویه و ضوابط و مقررات در نمایش این فیلم، مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی در نامه ای خطاب به مدیر شبکه سه سیما خواهان اعلام جوابیه این سازمان در برنامه آینده شد.

در این نامه آمده است:

1- با ساخت فیلم خانه پدری در جلسه مورخ 88/7/27 به اتفاق آراء اعضای وقت شورای پروانه ساخت موافقت می شود و پروانه ساخت این فیلم با سرمایه گذاری 50 درصدی موسسه ناجی هنر در تاریخ 88/7/29 به امضای مدیر کل محترم وقت اداره نظارت و ارزشیابی صادر می شود.

2- درخواست های نمایش فیلم از سال 1390 به جریان می افتد و در چند نوبت مطابق روال معمول بعضی از فیلم ها، نسخه های مختلف فیلم در جلسات مختلف شورای پروانه نمایش به توضیح زیر مطرح می شود:

الف.: نسخه ارائه شده اولیه فیلم در تاریخ 90/8/2 در جلسه شورای پروانه نمایش مطرح و با نمایش آن مخالفت شده است.

ب.: در جلسه مورخ 90/9/7 صورتجلسه مجددی تنظیم می شود که با تامین نظرات کننده شورا، نمایش آن بلامانع اعلام می شود. این مصوبه به تایید 6 نفر از 7 نفر عضو حاضر شورا رسیده است.

ج.: در سال 1392 صورتجلسه مجددی تنظیم می شود که به فیلم 4 اصلاحیه وارد شده است که با انجام آن نمایش فیلم با درجه کیفی الف بلامانع اعلام می شود.

د.: در تاریخ 93/9/24 با درخواست موسسه هنر و تجربه برای نمایش فیلم در آن گروه، شورا با نمایش فیلم در گروه هنر و تجربه و شرط سنی موافقت می کند.

ﻫ.: پس از توقف نمایش فیلم و بلاتکلیف ماندن موضوع نمایش فیلم در سال 1396 مجددا بنا به درخواست تهیه کننده و پخش کننده فیلم و با توجه به دستور وزیر محترم وقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر مشخص تکلیف فیلم هایی که در مرحله نمایش بلاتکلیف مانده اند اعضای شورای پروانه نمایش در تاریخ 96/5/18 با نمایش فیلم در محافل و مراکز خاص به تشخیص سازمان سینمایی موافقت کرده اند در این جلسه 8 نفر از اعضا حضور داشتند و به اتفاق آراء تایید شد.

این مصوبه در تاریخ 96/5/23 نیز با شرط سنی مجدد مورد تایید نهاده شد.

و: در طول این مدت جناب آقای عیاری همچنان درخواست بر صدور پروانه نمایش عمومی فیلم داشتند. فلذا طی ملاقاتی با معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در تاریخ 30 تیرماه 1398 مجددا صدور پروانه نمایش عمومی فیلم را درخواست می کنند که موضوع در تاریخ 98/5/23 در جلسه شورای پروانه نمایش مطرح گشت و مصوب می شود: با توجه به شرایط خاص این فیلم و پروانه نمایش صادر شده در سال 1393 جهت نمایش در هنر و تجربه، شورا پس از بحث و آنالیز مجدد سوابق موجود، به این نتیجه رسید که نحوه اکران فیلم را با شرایط محدودیت سنی (15+) به صلاحدید ریاست سازمان سینمایی واگذار نماید.

متن فوق به اتفاق آرای اکثریت حاضر مصوب گشته است و براساس همین مصوبه با وجود آن که تعدیل صحنه های خشونت، جزو مصوبه نبوده است، اما با مذاکره معاون ارزشیابی و نظارت سازمان با تهیه کننده فیلم، با تعدیل صحنه خشونت و محدودیت سنی، فیلم با طی همه مراحل قانونی و رویه های معمول با محدودیت سالن و مدت اکران در گروه آزاد به نمایش درآمده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 231

به "اکران خانه پدری با صلاحدید حسین انتظامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکران خانه پدری با صلاحدید حسین انتظامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید