ابلاغ 40 میلیارد تومان اعتبار برای بازگشایی مدارس استثنایی

به گزارش وبلاگ علیکایی، تهران (پانا) - معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی در یازدهمین نشست شورای راهبری گفت از ابتدای مهرماه مدارس استثنایی که حدبیشتر 50 دانش آموز دارند به صورت حضوری بازگشایی شدند. باتوجه به جمعیت پایین بیشتر مدارس استثنایی 50 درصد کل دانش آموزان استثنایی به صورت حضوری در مدارس مشغول به تحصیل هستند و برای بازگشایی بهتر مدارس تا به امروز 40 میلیارد تومان اعتبار به مدارس استثنایی اختصاص یافته است.

ابلاغ 40 میلیارد تومان اعتبار برای بازگشایی مدارس استثنایی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش وپرورش استثنایی، سید جواد حسینی در یازدهمین نشست شورای راهبری سازمان که با حضور اعضای شورای راهبری و حضور ویدئو کنفرانسی رؤسای ادارات استثنایی استان ها و با موضوع ارائه گزارش استان ها در خصوص بازگشایی مدارس برگزار گشت گفت: در سال جاری و علی رغم مسائل سامانه سیما بیش از 80 درصد از دانش آموزان استثنایی در شبکه شاد عضو هستند و علاوه بر آموزش های حضوری از آموزش های مجازی نیز بهره مند می شوند.

وی ضمن تقدیر از زحمات تمامی ادارات در شروع باشکوه سال تحصیلی نو گفت: گزارش استان ها نشان می دهد استقبال دانش آموزان استثنایی و خانواده های آنان از بازگشایی مدارس خوب بوده و باید به مرور مقدمات آموزش حضوری باقیمانده دانش آموزان استثنایی را نیز فراهم کنیم.

معاون وزیر با اشاره به برگزاری نشست با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: سازمان آموزش وپرورش استثنایی علاوه بر اعتبارات اختصاصی 183 میلیارد تومان اعتبارات دیگر نیز دارد که تا به امروز 29 درصد آن تخصیص یافته است و باتوجه به شرایط خاص مدارس استثنایی از کمیسیون آموزش مجلس خواسته شد این تخصیص ها بیشتر شود.

وی افزود: باتوجه به مصوبه تفویض اختیار آموزش وپرورش استثنایی از کمیسیون آموزش مجلس خواسته شد تمامی بودجه آموزش وپرورش استثنایی به صورت مستقل اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه از زمان شروع به کار آموزش وپرورش استثنایی در سال 1370 پوشش تحصیلی 18 برابر شده است اما اعتبارات سازمان تنها 12 برابر شده است گفت: اعتبارات تعلیم وتربیت دانش آموزان استثنایی در تمام دنیا 5 تا 10 برابر بیشتر از اعتبارات تعلیم وتربیت دانش آموزان عادی است و از اعضای کمیسیون آموزش خواسته شد پیگیر افزایش اعتبارات سازمان آموزش وپرورش استثنایی باشند

وی افزود: یکی از مسائل برخی پرسنل آموزش وپرورش استثنایی سنوات ارفاقی است که از اعضای کمیسیون آموزش مجلس خواسته شد پیگیر رفع کامل این مشکل باشند.

حسینی با اشاره به برخی مسائل سامانه سیما گفت: علی رغم همه این مسائل هیچ معلمی نباید در مهرماه بدون حقوق بماند و تفویض اختیار ادارات آموزش وپرورش استثنایی نیز باید تا نیمه اول آبان ماه به صورت کامل اجرایی شود.

جانشین وزیر در طرح هدایت با اشاره به ابلاغ 500 میلیارد تومان از سوی سازمان نوسازی مدارس برای خرید تجهیزات هوشمند آموزشی به استان ها گفت: سال گذشته اعتبار تأمین تبلت برای دانش آموزان نیازمند استثنایی به تمامی استان ها داده شده است اما اگر دانش آموز نیازمندی از لیست جاافتاده باشد استان ها پیگیر تأمین تبلت برای این دانش آموزان از اعتبار اختصاص یافته از طریق سازمان نوسازی باشند.

معاون وزیر در ادامه گفت: مسائل دسترسی کارشناسان ادارات به سامانه سیما و عدم اختصاص ساعات موظف و غیرموظف به استان ها در حال پیگیری است و به زودی مرتفع خواهد شد.

حسینی با اشاره به توزیع کتب درسی گفت: تا به امروز 29 هزار جلد کتاب صوتی و خط بریل توزیع شده است و کتاب های درشت خط نیز برای توزیع به استان ها ارسال شده است.

معاون وزیر در ادامه با بیان اینکه سال گذشته و علی رغم شرایط کرونایی رکورد برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی با سنجش 98.8 درصدی شکسته شد گفت: در سال جاری نیز تا به امروز 99.4 درصد از نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوبت گیری شده اند و 96.43 درصد نیز ارزیابی شده اند.

وی افزود در سال جاری سنجش 500 هزار نوآموز پیش دبستانی هم هدف گذاری شده است که باتوجه به مسائل سامانه سیدا تا به امروز 86 هزار نوآموز پیش دبستانی نوبت گیری کرده اند.

وی شرح داد: تا نیمه اول آذر سنجش پیش دبستانی ها ادامه دارد و تقویت پایگاه های سنجش، حل مسائل سیدا برای ثبت نام پیش دبستانی ها و اقناع مدیران پیش دبستانی و اولیاء از جمله برنامه های حضور حداکثری پیش دبستانی ها در برنامه سنجش سال جاری است.

معاون وزیر با بیان اینکه فضای مجازی موجب شده است ارتباطات گرم سازمانی بیشتر شود اما نباید دچار آشفتگی ارتباطی شویم اظهار کرد: بازگشایی تمامی مدارس استثنایی مستلزم حفظ سلامت این دانش آموزان است و رؤسای ادارات باید پیگیر واکسیناسیون حداکثری دانش آموزان استثنایی باشند.

حسینی در انتها گفت: یکی از ضروریات آموزش های حضوری در مدارس استثنایی سرویس ایاب وذهاب است که تا به امروز 10 میلیارد تومان اعتبار برای این امر به استان ها تخصیص یافته است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1587

به "ابلاغ 40 میلیارد تومان اعتبار برای بازگشایی مدارس استثنایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ 40 میلیارد تومان اعتبار برای بازگشایی مدارس استثنایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید