400 طرح فناورانه حوزه درمان و بهداشت حمایت می شوند

به گزارش وبلاگ علیکایی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران معاونت علمی و فناوری و معاونت تحقیقات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

400 طرح فناورانه حوزه درمان و بهداشت حمایت می شوند

این تفاهم نامه به امضای ایمان افتخاری رئیس صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران و فرید نجفی سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسید.

هدف از این تفاهم نامه شناسایی، برقراری ارتباط و حمایت از پژوهشگران و فناوران است تا با استفاده از مشارکت و همکاری های علمی این دو مرکز زمینه برای تأمین بهداشت و درمان مردم فراهم شود. اجرای 200 طرح تحقیقاتی پسا دکتری و 200 طرح رساله دکتری در راستای اولویت های تحقیقاتی و مقررات و سیاست های حمایتی وزارت بهداشت و صندوق موارد همکاری است.

ایمان افتخاری رئیس صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران معاونت علمی و فناوری با اشاره به حمایت از پژوهشگران حوزه پزشکی و دارویی کشور گفت: این تفاهم نامه منابع صندوق حمایت از پژوهشگران و معاونت پژوهشی وزارت بهداشت را برای حمایت از پژوهشگران در کنار یکدیگر قرار می دهد.

وی ادامه داد: در قالب این تفاهم نامه پژوهشگران در سطح پسا دکتری و پژوهشگران دانشجویی، طرح های خود را ارسال می کنند و بهترین طرح پس از داوری مشترک توسط دو مجموعه مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

رئیس صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران معاونت علمی و فناوری با بیان اینکه در قالب این برنامه 200 پژوهشگر دوره پسادکتری و 200 طرح پژوهشی را زیر چتر حمایتی قرار می دهیم، خاطرنشان کرد: اشتراک گذاری منابع، حمایت بهتر و بیشتر از محققان را به دنبال دارد.

ضرورت حمایت دوجانبه از پروژه های کاربردی برای کشور

همچنین فرید نجفی سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: این تفاهم نامه بعد از مذاکرات اولیه ای که با صندوق در معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اجرا شده بود، به امضا رسید.

به گفته وی، در این تفاهم نامه به بحث حمایت فارغ از تعداد پژوهش ها که قابل گسترش بوده، توجه شده است و مدلی از همکاری را شکل می دهد که در قالب آن صندوق و وزارت بهداشت از پروژه پژوهشگرانی که به سود کشور بوده و ارزش علمی مناسبی دارند، حمایت خواهند کرد. باید پروژه هایی که ارزش افزوده ای برایمان ایجاد می کنند و مسئله ای از مسائل کشور می کاهند را دوجانبه حمایت کنیم.

همکاری در زمینه اجرای 200 طرح تحقیقاتی پسا دکتری و 200 طرح رساله دکتری در راستای اولویت های تحقیقاتی طرفین و مقررات و سیاست ها حمایتی صندوق، فراهم کردن بستر به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوط به طرح های اجرا شده و در حال انجام سامانه صندوق و سامانه نیماد، استفاده از بستر نرم افزار علم سنجی معاونت توسط صندوق، تشویق به افزایش استفاده از حمایت های صندوق در زمینه گرنت پژوهشی توسط معاونت های علوم پزشکی طرف تفاهم نامه با صندوق از سوی معاونت و تشویق مراکز علمی علوم پزشکی به انعقاد تفاهم نامه حمایت مشترک در خصوص طرح های تحقیقاتی با صندوق از جمله موضوعات تفاهم نامه هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1154

به "400 طرح فناورانه حوزه درمان و بهداشت حمایت می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "400 طرح فناورانه حوزه درمان و بهداشت حمایت می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید