چرا پسران از ازدواج فرار می نمایند؟

به گزارش وبلاگ علیکایی، با وجود تفاوت های زنان و مردان، مردها نیز به یک همراه و همدم احتیاج دارند.

چرا پسران از ازدواج فرار می نمایند؟

ترس مردان از ازدواج می تواند دلایل متعددی داشته باشد. این دلایل شامل مسائل مالی، تامین هزینه های سنگین زندگی، توقعات غیرمنطقی در رابطه با مسائل مالی برخی از زنان، تصور غلط از محدودیت های زجرآور و عدم توانایی در پذیرش مسئولیت هستند. در این مطلب از خبرنگاران به بیان دلایل ترس مردان از ازدواج می پردازیم.

دلایل ترس مردان از ازدواج

آگاهی از دلایل ترس مردان از ازدواج به شما یاری می نماید تا راهی برای برطرف آن پیدا کنید. برای رهایی از باورهای غلط و ترس های غیر منطقی در خصوص ازدواج می توان با مشاورین حوزه خانواده و ازدواج مشورت نموده و به راهکارهای مفیدی رسید.

هزینه های بالای آغاز ازدواج

با افزایش توقعات و مصرف گرایی، سخت گیری خانواده ها و جوانان برای آغاز ازدواج بیشتر شده است. در شرایط مالی کنونی به منظور تداوم حرکت رو به جلو چرخ زندگی باید به فکر تامین مسکن، خودرو، هزینه های مراسم ازدواج و مشتقات آن بود. همین موضوع به عنوان یکی از ترس های مردان از ازدواج شده است. در حالی که چنین تشریفاتی ضروری نیستند و جزو اهداف نادرست ازدواج قرار می گیرند.

نداشتن شغل و پشتوانه مالی

علاوه بر هزینه های آغاز زندگی، تامین هزینه های جاری و مدیریت آن نیز از جمله دلایل ترس های مردان از ازدواج است. نداشتن شغل ثابت، عدم اعتماد به نفس و ترس از شکست و خدشه دار شدن غرور آن ها، همه می تواند باعث ترس از ازدواج در مردان گردد. زیرا پیامدها و تاثیر مسائل مالی بر خانواده به وضوح تعیین است.

تعهد بی چون و چرا

شاید این مسئله در خصوص همه مردان صدق نکند. اما بیشتر مردان، به نوعی ترس از تعهد در رابطه دارند. آن ها از اینکه بخواهند تمام محدودیت های ازدواج و همسرشان را بپذیرند، می ترسند. برای مردان ازدواج یعنی سرانجام آزادی و این تفکر اشتباه، به این علت است که آن ها اصول ازدواج درست و ملاک انتخاب همسر مناسب برای ازدواج را نمی دانند. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب این مردان شما را فقط برای رابطه می خواهند سر بزنید.

عشق واقعی وجود ندارد

بسیاری از مردان نمی دانند که آیا ازدواج یا یک فرد خاص، ارزش تحمل فشارها و سختی کشیدن را دارد یا نه. علت آن هم این است که عشق واقعی وجود ندارد و مردان نمی دانند از خود یا از شریک زندگی خود چه می خواهند. این عدم خودشناسی و بی هدفی باعث می گردد که نتوانند در ازدواج مصمم باشند.

تربیت ناکارآمد والدین و سیستم آموزشی

تفکراتی که امروزه در فکر مردان برای ازدواج وجود دارد، عمدتا ثمره تربیت والدین، جامعه و نظام آموزشی است. طبیعتا اگر تربیت و آموزش صحیح بود، این حجم از مسائل روابط زناشویی و آمار بالای طلاق در جامعه وجود نداشت. ازدواج برای کامل شدن انسان و رسیدن به آرامش جسمی و روحی است.

تجربه های تلخ بالا بردن ترس مردان از ازدواج

تجربه شکست عشقی مردان، باعث بی اعتمادی مردان به زنان و کاهش اعتماد به نفس آن ها از خودشان می گردد. شکست عشقی و تجربه های تلخ عاطفی موجب ترس از ایجاد روابط احساسی تازه می گردد. به همین علت آغاز رابطه بعد از شکست عشقی برای مردان بسیار دلهره آور و سخت می گردد و احتیاج به ریکاوری فکر و تقویت روانی آن ها دارد.

عدم توانایی مسئولیت پذیری

پسرانی که معمولا تا سنین بالا زیر نظر خانواده زندگی می نمایند، مهارت های لازم برای ازدواج را نمی آموزند. در واقع مسئولیت پذیری در آن ها تقویت نشده، پس نمی توانند از پس مسئولیت های زندگی بر بیایند. حتی اگر هم ازدواج نمایند، همچنان برای حل مسائل خود به والدین شان وابسته خواهند بود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب اگر این نشانه ها را دارید حتما به روانشناس مراجعه کنید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 15 مرداد 1401 بروزرسانی: 15 مرداد 1401 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1839

به "چرا پسران از ازدواج فرار می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا پسران از ازدواج فرار می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید