پیغام مدیرعامل انجمن سینمای جوانان به جشنواره آسوریک

به گزارش وبلاگ علیکایی، سید صادق موسوی مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران به مناسبت برگزاری شصت و چهارمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان- آسوریک پیامی را منتشر کرد.

پیغام مدیرعامل انجمن سینمای جوانان به جشنواره آسوریک

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شصت و چهارمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان، سید صادق موسوی مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران در آستانه برگزاری چهارمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان-آسوریک پیغامی را منتشر کرد.

در این پیغام آمده است:

هر بامداد، خورشید از خاستگاه پهلوانان اساطیری ایران زمین بوسه بر خاک این مرز پر گهر می زند و به شوق دیرپای تماشای قرن ها تمدن و اصالت، گیسوانش را از فراز تفتان بر این سرچشمه هنر می افشاند.

سرزمین سیستان و بلوچستان، میراث دار هزاران ساله فرهنگ و هنر جهانیان است و خشت خشت بنای کهن اش، ردی از فرهیختگی نیاکان نیک اندیش را به یادگار دارد.

سرزمینی که فردوسی بزرگ، رستم اش را آن جا بر بدسگالان چیره می سازد؛ سنگ نگاره های دره نگارانش بر تارک فرهنگ بشریت می درخشد و سفالین منقوش پنج هزار ساله اش سر بر آسمان هنر بی مرز دنیای امروزین می ساید.

امروز چامه مفاخره بز و آسوریک شهر سوخته، بار دیگر در دالان تاریخ طنین انداخته و در این جدل بی انتها، آنچه چون میخی بر زمین کوبیده شده، درفش افراشته هنرمندان شایسته ایران زمین در همواره ادوار است؛ و اینک زاهدان، شصت و چهارمین وعده گاه هنرمندان جوان است و آسوریک، فرصت مبارکی است که فیلمسازان، فیلمنامه نویسان و عکاسان برگزیده از جای جای میهن پرشکوه مان، رقابتی شورانگیز را رقم بزنند و خاطراتی شیرین بیافرینند.

شیرینی این ملاقات، گوارایتان

شصت و چهارمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان آسوریک از تاریخ 9 الی 12 دی ماه سال 1398 به مدت چهار روز در استان سیستان و بلوچستان، شهر زاهدان با حضور استان های (خراسان شمالی، سمنان، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، یزد، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، تهران و سیستان و بلوچستان) توسط انجمن سینمای جوانان ایران دفتر زاهدان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 376

به "پیغام مدیرعامل انجمن سینمای جوانان به جشنواره آسوریک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام مدیرعامل انجمن سینمای جوانان به جشنواره آسوریک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید