چند استان در شرایط قرمز مصرف برق هستند؟

به گزارش وبلاگ علیکایی، خبرنگاران : نقشه مصرف برق امروز نشان می دهد که هم اکنون مناطقی از 10 استان در محدوده قرمز برخی مناطق در هشت استان و پنج کلانشهر در محدوده زرد قرار دارند.

چند استان در شرایط قرمز مصرف برق هستند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، بررسی نقشه مصرف برق امروز 4 مردادماه حاکی از آن است که در حال حاضر استان های اصفهان، چهارمحال و بختکمک، مرکزی، همدان، قزوین، کرمانشاه، زنجان، آذربایجان های شرقی و غربی و بخش شمالی کرمان در محدوده قرمز مصرف برق قرار دارند.

هموطنان ساکن در مناطق یاد شده می توانند با کاهش تنها 10 درصدی مصرف برق خود، به شرایط سبز مصرف بازگشته و امکان بهره مندی همه مردم به ویژه هموطنان ساکن در مناطق جنوبی از برق را که در حال حاضر با گرمای شدیدی رو به رو هستند و نیاز مداومی به استفاده از وسایل خنک کننده دارند، فراهم کنند.

همچنین این گزارش حاکی از آن است که استان های خراسان رضوی، جنوبی، یزد، سمنان، تهران، هرمزگان، بوشهر، لرستان و کلانشهرهای مشهد، تهران، اصفهان، شیراز و اهواز در محدوده زرد مصرفی قرار دارند. هموطنان ساکن در این مناطق نیز می توانند تنها با کاهش 5 درصدی مصرف برق خود، در بازگشت به شرایط سبز تاثیری فوری داشته باشند.

همه هموطنان با تنظیم درجه کولرهای گازی روی عدد 24 و استفاده از دور کند در کولرهای آبی است می توانند در کاهش مصرف برق و کمک به کاهش هزینه قبض خود تاثیر بسزایی داشته باشند.

همچنین عدم استفاده از وسایل پرمصرف مانند ماشینهای لباسشویی و ظرفشویی، اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه از دیگر راهکارهای کاهش مصرف برق به شمار می رود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 866

به "چند استان در شرایط قرمز مصرف برق هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند استان در شرایط قرمز مصرف برق هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید