واکسن نزده ها در گیلان ردیابی می شوند، لزوم پوشش 85 درصدی دوز دوم

به گزارش وبلاگ علیکایی، خبرنگاران/گیلان معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه سهل انگاری افراد در عدم تزریق واکسن جان سایر مردم را به خطر می اندازد، گفت: از طریق سامانه سیب اقدام به ردیابی واکسن نزده ها می کنیم.

واکسن نزده ها در گیلان ردیابی می شوند، لزوم پوشش 85 درصدی دوز دوم

دکتر انوش دهنادی مقدم در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه استان گیلان رتبه نخست تزریق واکسن کرونا به جمعیت بالای 12 سال را دارد، اظهار کرد: در حال حاضر 86.5 درصد مردم دوز اول و 59 درصد دوز دوم واکسن کرونا را تزریق کردند.

وی آمار تزریق هر دو دوز واکسن در گیلان را بالاتر از میانگین کشوری دانست و اضافه کرد: افرادی که هنوز دوز دوم واکسن خود را تزریق نکردند، حتما طی روزهای آینده به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند، زیرا بسیار مهم است که هر دو دوز تزریق شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به فرایند مثبت واکسیناسیون دانش آموزان بالای 12 سال استان، گفت: تا به امروز 95 درصد دانش آموزان دوز اول و 28 درصد دوز دوم را تزریق کردند.

دهنادی مقدم، در پاسخ به این سوال که تکلیف واکسن نزده ها چیست؟، شرح داد: افرادی که هنوز دوز اول واکسن خود را نزدند حتما اقدام کنند، زیرا برای اینکه ایمنی نسبی در جامعه به ویژه در مواجهه با سوش های جهش یافته همچون دلتا ایجاد شود، باید حداقل 85 درصد جامعه هر دو دوز واکسن را تزریق کنند.

وی با بیان اینکه سهل انگاری افراد در عدم تزریق واکسن جان سایر مردم را به خطر می اندازد، خاطرنشان کرد: از طریق سامانه سیب اقدام به ردیابی واکسن نزده ها می کنیم.

معاون علوم پزشکی گیلان، از بستری شدن 94 بیمار نو کرونایی طی شبانه روز گذشته خبر داد و یادآور شد: اگرچه آمار بستری ها نسبت به خیز پنجم کاهش پیدا کرده، اما شاهد افزایش بیماران در شهرستان های رودبار و آستارا که مبادی ورودی به گیلان محسوب می شوند، هستیم.

وی تعداد کل بیماران بستری در گیلان را 311 نفر دانست که 60 نفر بدحال هستند و اضافه کرد: مردم حتما به رعایت پروتکل های بهداشتی اهمیت دهند و ماسک بزنند و فاصله گذاری فیزیکی را رعایت کنند؛ متاسفانه میزان استفاده از ماسک در گیلان 47 درصد است که باید افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 آذر 1400 بروزرسانی: 18 آذر 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1612

به "واکسن نزده ها در گیلان ردیابی می شوند، لزوم پوشش 85 درصدی دوز دوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن نزده ها در گیلان ردیابی می شوند، لزوم پوشش 85 درصدی دوز دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید