بیرانوند باید به عنوان یکی از بهترین دروازه بانان جهان شناخته شود

به گزارش وبلاگ علیکایی، به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، داود فنایی درباره شرایط فعلی فوتبال در کشور و سایر نقاط مختلف جهان گفت: شرایط سختی را پشت سر می گذاریم ولی چاره ای نیست، باید صبر و احتیاط کرد تا این دوره بگذرد و چرخه ویروس کرونا بالاخره از بین برود. در حال حاضر برای دروازه بان ها، یک سری تمرینات خانگی در نظر گرفته ایم، آنها هم انجام می دهند ولی واقعیت این است که این شکل از تمرینات، کارآیی لازم را ندارد.

بیرانوند باید به عنوان یکی از بهترین دروازه بانان جهان شناخته شود

مربی دروازه بانان پرسپولیس اضافه کرد: برای همه بازیکنان شرایط این گونه است ولی برای دروازه بان ها مشکل از جهاتی مضاعف است. چون یکسری تمرینات اختصاصی دارند که باید روز زمین چمن انجام شود، ولی چاره ای هم نیست باید تحمل کرد تا این بیماری مهار شود و از بین برود. با این شرایط، برای آمادگی کامل یک فوتبالیست، سه هفته، جواب نمی دهد. این بازیکنان تا همین جا حدود 45 روز است که تمرین تخصصی روی چمن انجام نداده اند.

وی تاکید کرد: حتی با شرایط خاتمه فصل که در گذشته داشتیم، قابل مقایسه نیست چون بازیکنان در آن زمان تعطیلی و استراحت فعال داشتند و تمرینات مختلفی را انجام می دادند که در شرایط فعلی امکانش وجود ندارد. بازیکن که برده نیست. ما مربیان هم که چوب جادویی نداریم به بازیکن بزنیم و او یک دفعه آماده شود. علم تمرین می گوید با این میزان تعطیلی و دوری از تمرین، بازیکنان 5 هفته تا 40 روز زمان لازم دارند تا به مرز آمادگی برسند. کمتر از این زمان در اختیار باشد، آمادگی مطلوب به دست نمی آید.

فنایی درباره احتمال ادامه برگزاری بازی های لیگ برتر تاکید کرد: آنهایی که قرار است تصمیم بگیرند باید همه جوانب امر را در نظر بگیرند. باید خود را جای بازیکن و مربی بگذارند. به بازیکن هم تا حد معینی می شود، فشار آورد. بازیکن اگر رباط پاره کند، چه کسی جواب می دهد. بعضی بازیکنان در بعضی تیم ها، نقش حیاتی دارند و حتی ممکن است تیم ملی هم متضرر شود. به نظر من، وقتی قرار شد فوتبال شروع شود، زمان کافی برای یک بدنسازی کامل داده شود و بعد از آن، دو لیگ را به هم وصل کنند. البته با این شرایط معلوم نیست فوتبال را چه زمانی بتوان شروع کرد. نمی شود عجله کرد. عاقلانه ترین کار این است که ابتدا ببینیم مجامع بین المللی به ویژه در فوتبال چه تصمیمی می گیرند. طبعا نظر فیفا معین کننده خواهد بود. آن زمان بهتر می توان در این باره صحبت کرد.

مربی دروازه بان های پرسپولیس درباره این نظریه که نزدیک به یک سال کار و تلاش تیم ها نادیده گرفته شود، اضافه کرد: هر نظری باید یک منطقی داشته باشد. آقای اینفانتینو، رئیس فیفا در این ارتباط، تکلیف کلی را روشن کرد. او گفت که تمام لیگ ها باید تمام شود. یعنی لیگ ها باید به یک سرانجامی برسد. به نظرم برای این حرف هایی که زدند خیلی زود بود.

فنایی گفت: باید اجازه بدهیم این شرایط بحرانی از بین برود. آنها که این قدر زود سراغ این مساله رفتند، تکلیف و نیت شان روشن است. بیشتر آنهایی که این حرف را زده اند ذینفع هستند و از این مسئله ای که جهان و مردم را درگیر کرده است به سود خود استفاده می کنند. یا شانس قهرمانی ندارند یا می ترسند سهمیه آسیایی را از دست بدهند یا نگران سقوط به دسته پائین تر در صورت ادامه بازی ها هستند. چگونه می شود درباره این موارد صحبت کرد در حالی که مراجع ذیربط در بهداشت، درمان و فوتبال هنوز تکلیف را روشن نکرده اند؟ چه عجله ای است تا خودشان را از دست این لیگ خلاص کنند؟

فنایی اضافه کرد: فوتبال که بالاخره راه می افتد، آن زمان باید با برنامه ریزی و دوری کردن از منافع شخصی، پیش رفت. این همه انسان عمر و انرژی خود را گذاشته اند. کلی هم سرمایه هزینه شده است. مردمی که فوتبال را دنبال می کنند که بازیچه نیستند. روزی که همه این داستان ها تمام شود و مراجع بین المللی فوتبال و بهداشتی کشور شرایط را برای شروع مجدد تمرینات و مسابقات مهیا ببینند. فوتبال باید به مردم و جامعه کمک کند روحیه بدهد و شور و نشاط را برگرداند. نمی شود همه این ها را نادیده گرفت.

وی درباره شرایط تیم ها در جدول لیگ برتر فصل جاری یادآور شد: نمی شود آن تیمی که برای صعود به دسته بالاتر تلاش کرده است و هوادارانش را نادیده گرفت. نمی توانیم تیمی که برای سهمیه آسیا تلاش کرده است و هواداران آن را نادیده بگیریم. خیلی راحت درباره نادیده دریافت همه این ها صحبت می شود. به نظر من یک جور بی احترامی به فوتبال، باشگاه ها و مردم خواهد بود. بهتر است تا خاتمه این بحران و تصمیم گیری از سوی مراجع ذیربط صبر کنیم.

دروازه بان سال های گذشته پرسپولیس و تیم ملی ایران، شرح داد: البته در این میان بعضی کاری به فوتبال و کرونا و مردم ندارند. می گویند فقط یک جوری بشود که پرسپولیس قهرمان نشود، هر چه که می خواهد بشود ولی آنها باید به احترام فوتبال و مردم برابر پرسپولیس که بیشترین قهرمانی ها را دارد، سه سال پیاپی قهرمان لیگ شد و سال قبل، لیگ برتر و جام حذفی را با هم دریافت کرد بایستند و کلاه از سر بردارند.

وی درباره حضور بیرانوند در نظرسنجی انتخاب بهترین آسیایی جام های جهانی اضافه کرد: من همان زمان گفتم که باید به این مساله نگاه ملی داشت. او تنها کننده فوتبال ایران در این نظر سنجی بود. به عنوان بازیکن تیم ملی در آن حضور داشت. این که یک دروازه بان به رقابت برترین بازیکن سال آسیا و برترین ستاره فوتبال قاره در جام های جهانی راه پیدا می کند ارزش و توانایی او را نشان می دهد. بیرانوند تا همین جا هم منحصر به فرد عمل کرده است. او این موفقیت ها را به عنوان دروازه بان ایرانی برای تمام فوتبال ایران به ارمغان آورده است. من برای او در ادامه فوتبالش آرزوی موفقیت دارم. به خود علی هم گفتم حالا که قرار است به فوتبال اروپا برود، باید نگاهش این باشد که به عنوان بهترین دروازه بان جهان با یکی از بهترین ها شناخته شود.

مربی دروازه بان های پرسپولیس درباره آینده دروازه بانی پرسپولیس بعد از جدایی علیرضا بیرانوند و شرایط رادوشویچ گفت: الان برای این حرف ها زود است. فعلا که لیگ تعطیل است. در این مدت که اینجا بودیم رادوشویچ قابلیت خود به عنوان دروازه بان حرفه ای را نشان داد. کیفیت او هم معلوم است. خود ما از باشگاه خواستیم قرارداد او تمدید شود که انجام شد ولی دروازه بان یک و دو، این طور که در فضای عمومی مطرح می شود، معنی ندارد. هواداران فقط از یک چیز مطمئن باشند، این که دروازه پرسپولیس را مستحکم نگه می داریم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 681

به "بیرانوند باید به عنوان یکی از بهترین دروازه بانان جهان شناخته شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیرانوند باید به عنوان یکی از بهترین دروازه بانان جهان شناخته شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید