موجران موظف به تمدید قرارداد با نرخ مصوب هستند ، جزئیات بازپرداخت تسهیلات ودیعه مسکن

به گزارش وبلاگ علیکایی، محمود محمودزاده در تشریح مصوبه ساماندهی بازار اجاره گفت: در شرایطی که موجر قصد اجاره دادن ملک خود را داشته باشد، موظف است قرارداد خود را مطابق نرخ مصوب اعلام شده و با مستاجر ساکن در واحد مسکونی تمدید کند.

موجران موظف به تمدید قرارداد با نرخ مصوب هستند ، جزئیات بازپرداخت تسهیلات ودیعه مسکن

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت ترک اصل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی ضمن تشریح مصوبه ساماندهی بازار اجاره گفت: مطابق مصوبه اعلام شده از سوی رئیس جمهور، قرارداد های اجاره به طور اتوماتیک و با نرخ 25 درصد برای شهر تهران، 20 درصد برای کلانشهر ها و 15 درصد برای سایر شهر های کشور تمدید می گردد.

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی در بیان الزامات در نظر گرفته شده برای موجران، توضیح داد: در شرایطی که موجر قصد اجاره دادن ملک خود را داشته باشد، موظف است قرارداد خود را مطابق نرخ مصوب اعلام شده و با مستاجر ساکن در واحد مسکونی تمدید کند.

وی با اشاره به در نظر دریافت حق مالکیت موجر، اعلام کرد: در شرایطی که موجر قصد فروش واحد مسکونی خود را داشته باشد، پس از فروش از مبادی ثبت رسمی، موظف به دادن مهلت 2 ماهه به مستاجر است و در این مدت قوه قضاییه نسبت به صدرو حکم تخلیه اقدام نخواهد کرد.

* جزئیات بسته حمایت از مستاجران و تسهیلات ودیعه مسکن

محمودزاده در شرح بسته حمایتی از مستأجران و تسهیلات ودیعه مسکن، گفت: مدل ارائه شده از سوی وزارت راه به منظور حمایت از مستاجران بوده و به این نحو است که ودیعه مسکن اعطا شده به مستاجر به عنوان بخشی از رقم رهن واحد مسکونی در اختیار موجر قرار می گیرد؛ پس از آن، سود ودیعه از سوی مستاجر در اقساطی به بانک باز پرداخت شده و بعد از اتمام قرارداد، پرداخت اصل مبلغ ودیعه از سوی موجر به بانک عامل انجام می گردد.

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی، در ارتباط با نکات مثبت بسته حمایتی از مستاجران گفت: در شرایطی که تسهیلات ودیعه مسکن حتی با بالاترین نرخ سود تسهیلات یعنی 18 درصد اعطا گردد، مستاجر نفع 50 درصدی می برد، زیرا در شرایطی که قصد پرداخت اجاره معادل مبلغ رهن را داشته باشد، مجبور به پرداخت 30 تا 36 درصد مبلغ رهن است و بدین ترتیب موجر از پرداخت 50 درصد رقم اجاره معادل مبلغ ودیعه مسکن معاف خواهد بود.

وی در بیان فرایند تصویب بسته حمایتی از مستاجران در قالب تسهیلات ودیعه مسکن، اضافه کرد: جزئیات مدل از سوی وزارت راه اعلام شده و در حال منتظر تامین اقتصادی به منظور ارائه تسهیلات هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 740

به "موجران موظف به تمدید قرارداد با نرخ مصوب هستند ، جزئیات بازپرداخت تسهیلات ودیعه مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موجران موظف به تمدید قرارداد با نرخ مصوب هستند ، جزئیات بازپرداخت تسهیلات ودیعه مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید