منطقه آزاد ارس عضو سازمان جهانی جهانگردی شد

به گزارش وبلاگ علیکایی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: با برگزاری بیست و سومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) این منطقه آزاد عضو وابسته به این سازمان شد.

منطقه آزاد ارس عضو سازمان جهانی جهانگردی شد

ایرنا: محسن نریمان با بیان اینکه پذیرش پنج عضو جدید ایرانی در مجموعه اعضای وابسته سازمان UNWTO مورد تایید این سازمان نهاده شد، اضافه نمود: مصوبه عضویت این اعضای جدید در نشست شورای اجرایی سازمان دنیای دنیاگردی (UNWTO) در خرداد امسال در باکو مطرح و در مورد آن رایزنی شده بود.

وی گفت: عضویت اعضای جدید در حاشیه بیست و سومین نشست مجمع عمومی سازمان دنیای دنیاگردی (UNWTO) که از 18 تا 22 شهریور در شهر سن پترزبورگ روسیه برگزار شده بود، به تصویب نهایی رسید.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: با تایید منطقه آزاد ارس در سازمان دنیای دنیاگردی تعداد اعضای ایرانی این سازمان به 18 عضو افزایش یافت.

نریمان، ادامه داد: عضویت در سازمان دنیای دنیاگردی امکان استفاده از آخرین دستاوردهای علمی بخش خصوصی و دولتی سایر کشورها در حوزه های مختلف مانند برنامه ریزی، بازاریابی، آموزش و تبلیغات را فراهم می نماید.

وی تبادل آمار گردشگران کشورهای عضو، بهره مندی از کلیه یاری های فنی و مشورتی سازمان، استفاده از پلتفرم بین المللی برای ایجاد تعامل با بخش های دولتی و خصوصی دست اندرکاران صنعت گردشگری سراسر دنیا، دسترسی به کتابخانه الکترونیکی سازمان و تبادل تجربیات پیروز کلیه اعضا را از دیگر مزایای عضویت در این سازمان اعلام نمود.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به اینکه سازمان دنیای دنیاگردی بهترین سازمان بین المللی مرتبط با سفر و گردشگری است، گفت: این سازمان از آژانس های رسمی سازمان ملل متحد برای توسعه گردشگری در سراسر دنیا فعالیت می نماید و هر سال گزارشی از تحقیقات و آمارهای خود را منتشر می نماید.

نریمان، با بیان اینکه سازمان دنیای دنیاگردی نقش مرکزی و مهمی در بهبود وضعیت تعهد و امکانات کشورهای در حال توسعه در زمینه گردشگری دارد، یادآوری کرد: اعضای این سازمان شامل 157 کشور به عنوان اعضای اصلی، 6 عضو پیوسته و حدود 500 عضو وابسته از بخش های خصوصی، موسسه های آموزشی، مقام های محلی و انجمن های گردشگری است و حضور ارس در بین این اعضای برگزیده باعث افتخار است.

علاوه بر منطقه آزاد ارس، منطقه آزاد قشم، شرکت اراضی عباس آباد، مجموعه تفریحی - ورزشی تله کابین توچال و دفتر خدمت مسافرتی و گردشگری مانا سیر پردیس ایرانیان نیز در مجمع اخیر به عضویت سازمان دنیای دنیاگردی درآمدند.

منطقه آزاد ارس با 51 هزار هکتار وسعت شامل بخش هایی از 2 شهرستان جلفا و خداآفرین در شمالغرب ایران است که در نقطه صفر مرزی و در مجاورت با کشور ارمنستان، جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان استقرار یافته است و دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی گردشگری است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 80

به "منطقه آزاد ارس عضو سازمان جهانی جهانگردی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه آزاد ارس عضو سازمان جهانی جهانگردی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید