مقاله: کیت سالت کانادا، شهری متروکه اما با چراغ های روشن

به گزارش وبلاگ علیکایی، حدود صد خانه های تک واحدی و دوبلکس و 7 آپارتمان و بیش از دویست سوئیت ساخته و یک بیمارستان مدرن، یک مرکز خرید، چندین رستوران، بانک، اداره پست، کافه، استخر، کتابخانه و دو مرکز تفریح و تفریح با شنا و تئاتر ایجاد شد و برق و خطوط تلفن کابل کشی شدند. در این شهر پیشرفته ترین دستگاه تصفیه فاضلاب وجود داشت که باعث شد تمیزترین آب آشامیدنی منطقه متعلق به این شهر باشد اما فقط 18 ماه بعد از اینکه اولین خانواده به این شهر آمدند بازار مولیبدنوم به علت رکود مالی و محصولات فرعی ورشکست شد. معادن بسته شدند و مردم شهر را تخلیه کردند و کیت سالت به شهری فراموش شده تبدیل شد.

مقاله: کیت سالت کانادا، شهری متروکه اما با چراغ های روشن

در سال 2005، یک کارآفرین هندی شهر را به قیمت 7 میلیون دلار خرید و تصمیم گرفت که آن را دوباره زنده کند. از آن موقع، این میلیونر 25 میلیون دلار صرف نگهداری از این شهر نموده است. بیش از 12 نگهبان و سرایدار از خانه ها و ساختمان های دیگر مراقبت و چمن ها را کوتاه، درختان را هرس و خیابان ها را جارو و تمیز می نمایند. این کارآفرین می خواهد که با تبدیل کردن کیت سالت به قطب صنعت گاز طبیعی مایع بریتیش کلمبیا، بر روی این شهر سرمایه گذاری کند به طوری که آینده شهر به موفقیت این پروژه بستگی دارد.

وقتی به شهر ارواح فکر می کنید احتمالا تصویر خانه های خراب و بدون سقف، پنجره های شکسته و کثیف و کفپوش های پوسیده در ذهنتان تقش می بندد اما در شهر کیت سالت (Kitsault) که در سواحل شمالی شهر بریتیش کلمبیای کانادا قرار گرفته است ردیفی از خانه ها، رستوران ها، مراکز خرید، بانک ها، کافه ها و تئاترهایی را می بینید که با اینکه کسی در آن ها نیست اما تمیزند و چراغ هایشان همواره روشن است! این ساختمان ها خالی و دست نخورده در گوشه ای از شهر جا خوش نموده اند و کسی در آن زندگی نمی کند. شرایط خیابان ها هم تعجب برانگیزاست؛ درختانی یک دست و تر و تمیز که با اینکه از سال 1982 کسی در شهر نیست اما همواره هرس می شوند!

منبع مقاله: کیت سالت کانادا، شهری متروکه اما با چراغ های روشن

انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1551

به "مقاله: کیت سالت کانادا، شهری متروکه اما با چراغ های روشن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: کیت سالت کانادا، شهری متروکه اما با چراغ های روشن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید