لحظه بیرون آمدن بچه مار کبرا از تخم

به گزارش وبلاگ علیکایی، ویدئویی مجذوب کننده از یک مار کبرا که در حال خارج شدن از تخم است، کاربران شبکه های اجتماعی را تحت تاثیر قرار داده است.

لحظه بیرون آمدن بچه مار کبرا از تخم

به گزارش خبرنگاران، در حالی که این بچه مار ممکن است زیبا و دوست داشتنی به نظر برسد، اما اشتباه نکنید، اگر تحت استرس قرار گیرد می تواند ضربه مرگباری را وارد کند. این مار به ظاهر بی ضرر دارای سم کشنده ای است.

این مار متعلق به خانواده الاپیده است که شامل مار های مرجانی، مار کبرا، مامباس، مار دریایی و کریت است. خانواده مار های سمی با نمایش تهدیدی برای بزرگ شدن به سمت بالا و بازکردن لبه گردن، همراه با دندان های نیش کوتاه و توخالی دائمی در جلوی دهانشان تعیین می شوند.

این مار ها از سمی ترین مار های دنیا به شمار می فرایند و دارای سم عصبی قوی هستند که با ایجاد آسیب سلولی و اختلال در عملکرد قلب، طعمه را بی حرکت می نماید. بعضی از این مار ها بعلاوه دارای سم حاوی هموتوکسین هستند که خون قربانی را لخته و جامد می نماید.

زهر بچه مار ها در واقع به مقدار زهر بالغ ها قوی است و آن ها بسیار هوشیار و عصبی هستند. آن ها بعلاوه در هنگام آشفتگی به احتمال زیاد بسیار پرخاشگر هستند.

در حالی که این مار کوچک ممکن است دوست داشتنی باشد، اما ما هرگز توصیه نمی کنیم که این مار را در دست بگیرید. این کار برای خزنده تازه متولد شده استرس زا و برای نگهدارنده خطرناک است.

منبع: فرارو
انتشار: 25 مرداد 1401 بروزرسانی: 25 مرداد 1401 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1848

به "لحظه بیرون آمدن بچه مار کبرا از تخم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لحظه بیرون آمدن بچه مار کبرا از تخم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید