روش عجیب نگه داشتن دندان ها به وسیله این زن ثروتمند قرن هفدهمی! ، رنج هایی که آن دالگر در زندگی کشید

به گزارش وبلاگ علیکایی، دانشمندان اخیرا راز یک اشراف زاده فرانسوی در نگه داشتن دندان هایش را کشف نموده اند. محققان می گویند این زن در زندگی فشارهای زیادی را تحمل نموده است.

روش عجیب نگه داشتن دندان ها به وسیله این زن ثروتمند قرن هفدهمی! ، رنج هایی که آن دالگر در زندگی کشید

به گزارش خبرنگاران و به نقل از ساینس الرت، دانشمندان دانشمندان رازی را که یک اشراف زاده فرانسوی 400 سال با خودش دفن نموده بود، کشف نموده اند: او از سیم طلا برای جلوگیری از افتادن دندانش هایش استفاده می کرد.

جسد آن دالگر که در سال 1619 درگذشته است، در 1988 حین کاوش های باستان شناسی در شاتو د لاوال در شمال غربی فرانسه کشف شد. این جسد مومیایی شده در تابوت سربی گذاشته شده و اسکلت و دندان های او به خوبی حفظ شده بود.

در آن موقع، باستان شناسان متوجه شدند که او یک پروتز دندانی دارد، اما ابزار اسکن پیشرفته ای برای جمع آوری اطلاعات بیشتر در این باره در اختیارشان نبود. 35 سال بعد، تیمی از باستان شناسان و دندانپزشکان تشخیص دادند که دالگر از بیماری پریودنتال رنج می برد که باعث می شد دندان هایش لق شوند.

اسکن پرتو مخروطی که از اشعه ایکس برای ساخت تصاویر سه بعدی استفاده می نماید، نشان داد که از سیم طلایی برای نگه داشتن و سفت کردن چندین دندان او استفاده شده است. او بعلاوه یک دندان مصنوعی از عاج فیل داشت، برخلاف اینکه در آن موقع استفاده از دندان های ساخته شده از دندان اسب آبی متداول بود.

روزن کولتر، باستان شناس در موسسه ملی تحقیقات باستان شناسی پیشگیرانه فرانسه و نویسنده اصلی این مطالعه گفت: اما این کار دندانپزشکی تزئینی فقط شرایط او را بدتر کرد.

به گفته محققان، سیم های طلا در طول سال ها احتیاج به سفت شدن مکرر داشتند که باعث بی ثباتی بیشتر دندان های مجاور دندان لق می شد. دالگر احتمالا در زمانه ای که ظاهر افراد باید مطابق با جایگاه اجتماعیشان هماهنگ می شد، به عنوان یک زن اشرافی با این دندان ها و سیم طلاییش، درد و ناراحتی زیادی را تحمل نموده است.

کولتر به خبرگزاری فرانسه گفت که آمبروز پار، معاصر دالگر که پزشک چندین پادشاه فرانسه بود و پروتزهای دندانی مشابهی را طراحی نموده بود، مدعی بود که اگر بیمار بی دندان باشد، گفتارش فاسد می گردد.

کولتر گفت که لبخند زیبا به ویژه برای دالگر که به عنوان یک فرد اجتماعی جنجال برانگیز دو بار بیوه شده بود و معروفیت خوبی نداشت اهمیت داشت.

جنگ و بیوه شدن

دالگر در یک دوره سخت در تاریخ فرانسه زندگی می کرد. او یک اوگنوی پروتستان بود که در جنگ های فرانسه در اواخر دهه 1500 علیه کاتولیک ها جنگیدند. در سن 21 سالگی، او یک بار بیوه شده بود و از این ازدواج صاحب یک پسر شده بود. هنگامی هشتمین جنگ کشور را فرا گرفت، دالگر و پسرش مجبور شدند در حالی که اموالشان به وسیله پادشاه تصرف شده بود، از کاتولیک ها پنهان شوند.

بیشتر بخوانید:

  • رازهایی که سی تی اسکن یک مومیایی 2300 ساله فاش کرد | پسر طلایی مصر با 49 طلسم عجیب

پسرش دالگر بعدها به مذهب کاتولیک گروید و برای جنگ به مجارستان رفت و در سن 20 سالگی در جنگ جان باخت. پس از آن دالگر بر اثر بیماری در سن 54 سالگی درگذشت. کولتر گفت: دندان های دالگر نشان می دهد که او استرس زیادی را پشت سر گذاشته است.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت دنیای تخمین زده می گردد که تقریبا یک پنج بزرگسالان دنیا به بیماری پریودنتال شدید گرفتار می شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 بهمن 1401 بروزرسانی: 12 بهمن 1401 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1929

به "روش عجیب نگه داشتن دندان ها به وسیله این زن ثروتمند قرن هفدهمی! ، رنج هایی که آن دالگر در زندگی کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش عجیب نگه داشتن دندان ها به وسیله این زن ثروتمند قرن هفدهمی! ، رنج هایی که آن دالگر در زندگی کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید