عملکرد ناموفق فولاد و مسجدسلیمان در جابجایی، آبادانی ها در خواب غفلت

به گزارش وبلاگ علیکایی، خبرنگاران/خوزستان پیشکسوت فوتبال خوزستان معتقد است که در جابجایی زمستانه برای تیم های فولاد و نفت مسجدسلیمان اتفاق مثبتی نیفتاد.

عملکرد ناموفق فولاد و مسجدسلیمان در جابجایی، آبادانی ها در خواب غفلت

داریوش یزدی در گفت وگو با وبلاگ علیکایی، در مورد عملکرد تیم های خوزستانی در جابجایی زمستانه برای حضور پیروز در نیم فصل دوم لیگ برتر فوتبال کشور، اظهار کرد: متاسفانه نفت آبادان به دلیل مسائل اقتصادی و بسته بودن پنجره جابجایی، نتوانست بازیکنی را جذب کند که این یک معضل برای نفتی ها است.

وی ادامه داد: فولاد و نفت مسجدسلیمان نیز بازیکنانی را به خدمت دریافتد، ولی به نظرم بازیکنان قابلی را جذب نکردند. نفرات جذب شده، بازیکنانی نبودند که در تیم های خودشان تاثیرگذار باشند و این بازیکنان در واقع در تیم های خودشان مازاد بودند.

اتفاق مثبتی در جابجایی برای تیم های خوزستانی نیفتاد

پیشکسوت فوتبال خوزستان با بیان این که در مجموع تیم های خوزستانی عملکرد پیروزی در جابجایی نداشتند، گفت: قطعا اتفاق مثبتی در جابجایی برای تیم های خوزستانی نیفتاد زیرا بازیکنانی به تیم های خوزستانی آمدند که در تیم های سابق شان صندلی اصلی نداشتند. البته باید منتظر ماند و عملکرد آن ها را در نیم فصل دوم دید و نمی توان زود قضاوت کرد و شاید این نفرات در فولاد و نفت مسجدسلیمان تاثیرگذار باشند.

وی با بیان این که نفت مسجدسلیمان در تعطیلات نیم فصل دو بازیکن خوب و تاثیرگذار خود را از دست داد، اضافه نمود: این تیم باید بازیکنان خوبی را جایگزین می کرد، اما عملا این اتفاق نیفتاد و امیدواریم نفراتی که جذب شدند، تاثیر لازم را داشته باشند.

نگاه به فوتبال خوزستان از بیرون خوب نیست

یزدی در پاسخ به این سوال که چرا تیم های خوزستانی طبق نظر شما نتوانستند بازیکنان تاثیرگذاری را جذب نمایند؟ گفت: نگاه به فوتبال خوزستان از بیرون خوب نیست که این موضوع باید آسیب شناسی گردد. صندلی تیم های خوزستانی و ساختار آن ها در سال های گذشته در این مهم تاثیرگذار بوده است، البته باید باشگاه فولاد را از دو تیم دیگر استان مستثنی کرد. به نظرم فولاد در جابجایی می توانست خیلی قوی تر کار کند زیرا صندلی فولاد از نظر ساختاری، تشکیلاتی و اقتصادی، خیلی قوی است، در حالی که تیم نفت مسجدسلیمان به این صورت نیست و به سختی می توان بازیکنی را به این تیم برد. اما فولاد به راحتی می تواند بازیکنانی را به خدمت بگیرد و با توجه به مشخصاتی که این باشگاه دارد، می تواند یک برند باشد.

چشم به باشگاه فولاد بسیار است

وی با بیان این که هر کسی آرزو دارد به باشگاه فولاد بیاید، ادامه داد: همان طور که دیدید، سعید آذری از اصفهان که همه صحبت از مدیریت و سخت افزار تیم های اصفهانی را دارند، به اهواز آمد؛ یعنی چشم به باشگاه فولاد بسیار است. پس مسئولیت کسانی که در این باشگاه کار می نمایند، سخت تر می گردد تا با نگاه بهتری به بخش جذب بازیکن ورود نمایند.

نفت آبادان در خواب غفلت

این پیشکسوت فوتبال در مورد تیم فوتبال نفت آبادان نیز خاطر نشان کرد: من فکر می کنم خود صنعت نفت آبادان تمایلی به دریافت بازیکن نداشت زیرا این تیم باوجود مسائلی که داشت، یک نیم فصل رویایی را سپری کرد و همین نیم فصل آن ها را در یک خواب غفلت قرار داد و باعث شد که به دنبال برطرف مشکل بسته بودن پنجره جابجایی شان و جذب بازیکن نباشند و به همین دلیل، کوشش کردند بازیکنان و کادر فنی خود را حفظ نمایند و عملکردشان را طبق نیم فصل اول ادامه دهند. امیدوارم همین اتفاق بیفتد ولی بعید می دانم نفت در نیم فصل دوم مانند نیم فصل نخست شادابی و طراوت داشته باشد.

وی اضافه نمود: حریفان نفت آبادان، این تیم را دیگر شناخته اند و راه حلهای نفت در حمله و دفاع برای حریفان آشنا است و همین باعث می گردد، حریفان شان با استفاده از راه حلهای مناسب، مانع از نتیجه گیری نفت آبادان شوند.

راه حل تیم های خوزستانی در ادامه لیگ باید متفاوت باشد

یزدی در پاسخ به این سوال که با توجه به این که فولاد و نفت مسجدسلیمان در نیم فصل پیروز به یارگیری شدند، این دو تیم می توانند در ادامه مسابقات فرایند بهتری داشته باشند؟ گفت: قطعا باید امیدوار بود زیرا هر مجموعه ای کوشش می نماید تا روز به روز بهتر باشد. اما آن چه اهمیت دارد، این است که اکنون تیم ها همدیگر را بهتر شناخته اند و قطعا در نیم فصل دوم باید راه حل سرمربیان متفاوت باشد و راه حل تیم های خوزستانی نیز باید متغیر باشد.

فولاد در نیم فصل دوم باید جهش داشته باشد

وی با بیان این که باید تیم فولاد را از دو نماینده دیگر خوزستان مستثنی کرد، اضافه نمود: فولادی که سابقه قهرمانی دارد و دارای باشگاهی با تجهیزات و امکانات مناسب است و به زعم خودشان با مدیریتی که از آذری سراغ دارند، قطعا در نیم فصل دوم باید جهش داشته باشد. در غیر این صورت باید به این موضوع شک کرد و در این خصوص باید آسیب شناسی صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 420

به "عملکرد ناموفق فولاد و مسجدسلیمان در جابجایی، آبادانی ها در خواب غفلت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد ناموفق فولاد و مسجدسلیمان در جابجایی، آبادانی ها در خواب غفلت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید