طرح ها و برنامه های توسعه محلات ده ونک و زرگنده آنالیز شد

به گزارش وبلاگ علیکایی، خبرگزاری خبرنگاران- علی اکبری در جلسه ای که به منظور پیگیری مسائل مربوط به محله های فرسوده ده ونک و زرگنده در شهرداری منطقه 3 برگزار گردید، استقرار و تعامل نزدیک دفاتر توسعه محله با ساکنان بافت های فرسوده را مهمترین علت ارائه طرح ها و برنامه های تحقق پذیر توسعه دانست.

طرح ها و برنامه های توسعه محلات ده ونک و زرگنده آنالیز شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، کاوه حاجی علی اکبری در جلسه ای که در منطقه 3 به منظور آنالیز طرح های موضعی و برنامه های توسعه محلات ده ونک و زرگنده برگزار گردید، عنوان نمود: طراحی شهری و تهیه برنامه توسعه محله برای محدوده ده ونک از سال گذشته در سازمان نوسازی با همکاری معاونت شهرسازی منطقه آغاز شده و هم اکنون در مراحل پایانی است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که بخش قابل توجهی از محدوده 56 هکتاری دارای بافت فرسوده در منطقه 3 (حدود 28 هکتار) از سال 94 فریز شده و نارضایتی ساکنان را در پی داشته است، توضیح داد: از سال 97 با استقرار دفتر توسعه محله در این محدوده، ضرورت بازنگری در طرح موضعی تهیه شده پیشین برای ده ونک به علت تحقق پذیری پائین و عدم سازگاری طرح با احتیاجهای ساکنان مورد توجه و در دستور کار نهاده شد.

علی اکبری با اشاره به این که سازمان نوسازی از ظرفیت دفاتر توسعه محله برای تهیه طرح های موضعی استفاده می نماید، یادآور شد: استقرار دفاتر در محدوده بافت های فرسوده یاری می نماید، طرح با رویکرد واقع بینانه و با مشاکت ذی نفعان تهیه گردد و این عمده ترین تفاوت میان طرح های ارائه شده از سوی سازمان نوسازی با طرح های رایج توسعه است.

وی با بیان این که در حال حاضر دو دفتر توسعه محله در منطقه 3 فعال هستند، بر ضرورت ارتباط بیشتر این دفاتر با منطقه تأکید کرد و گفت: دفاتر توسعه محله متعلق به شهرداری های منطقه ها هستند؛ اعتقاد داریم مدیریت همه امور از جمله نوسازی، می بایست در شهرداری منطقه ها انجام گردد و ما نقش پشتیبان و بازوی حمایتی اجرایی را برای شهرداری های منطقه ها ایفا می کنیم.

علی اکبری متذکر شد: مردمی ترین نهادها در شهرداری، دفاتر توسعه محله هستند که بصورت کامل در معرض ارتباط با شهروندان قرار دارند و می توانند مطالبات شهروندان را که عمدتاً به حق هستند، به شهرداری منطقه ها منتقل نمایند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران بعلاوه به موضوع طرح حیاط تهران و پروژه محرک توسعه برای اتصال محدوده اسلام آباد و پل مدیریت به محدوده باغ ایرانی و باغ مستوفی اشاره نمود و پیشنهاد داد جلسه ای برای پیگیری و معین تکلیف موضوعات مربوط به محدوده های مذکور برگزار گردد.

حمید جوانی، شهردار منطقه 3 نیز در این جلسه ضمن تقدیر از عملکرد مثبت سازمان نوسازی در حوزه مطالعات، طرح ها و اقدامات در مورد بافت های فرسوه به ویژه در منطقه ها جنوبی، عنوان نمود: محله زرگنده و ده ونک، دو محله اصلی در منطقه هستند که احتیاج به توجه و اصلاحات مطالعاتی بیشتر دارند.

شهردار منطقه 3 با بیان این که مسائل مربوط به تجمیع، شهرسازی و معین تکلیف موضوعات بافت فرسوده، دغدغه ساکنان این منطقه است، توضیح داد: ما در راستای انجام طرح ها و پروژه های نوسازی با کمال میل و با تمام توان با سازمان نوسازی و معاونت شهرسازی و معماری همکاری خواهیم کرد.

جوانی با بیان این که مطالعات ما نسبت به محله ده ونک می بایست متفاوت باشد، خواهان تدوین برنامه زمانبندی از سوی منطقه و اعلام آن به سازمان نوسازی در جهت به نتیجه رسیدن طرح ها شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 13 آذر 1400 بروزرسانی: 13 آذر 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1606

به "طرح ها و برنامه های توسعه محلات ده ونک و زرگنده آنالیز شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "طرح ها و برنامه های توسعه محلات ده ونک و زرگنده آنالیز شد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح ها و برنامه های توسعه محلات ده ونک و زرگنده آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید