پیروزی راحت والیبال ایران برابر سریلانکا

به گزارش وبلاگ علیکایی، تیم ملی والیبال ایران در نخستن بازی خود از رقابت های قهرمانی آسیا 2019 تهران پیروز شد تا سریلانکا را براحتی مغلوب کند.

پیروزی راحت والیبال ایران برابر سریلانکا

به گزارش خبرنگاران، از ساعت 19:00 امروز (آدینه) 22 شهریور ماه 1398 تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود از رقابت های قهرمانی آسیا 2019، در سالن 12 هزار نفری آزادی به مصاف تیم ملی سریلانکا رفت.

تیم ملی ایران با ترکیب فرهاد قائمی، امیرحسین اسفندیار، مسعود غلامی، سید محمد موسوی، پوریا یلی، جواد کریمی و محمدرضا موذن بازی را آغاز کرد.

ست اول: 25 - 15 ایران

تیم ملی ایران از همان آغاز بازی در دفاع روی تور قدرت خود را به سریلانکا دیکته کرد و توانست 5 - 3 پیش بیافتد. با به کار گیری سرعت در خط حمله ایران، دفاع سریلانکا چندین بار جا ماند تا شاگردان کولاکوویچ 8 به 5 وقت اسراحت فنی اول را از آن خود کند. با آغاز بازی پوریا یلی عملکرد خوبی در زدن آبشار داشت و توانست ایران را 11 - 8 پیش بیاندازد. با اشتباه فیاضی اختلاف به یک امتیاز کاهش یافت تا بازی 11 - 10 گردد اما با دو آبشار یلی ایران بار دیگر 14 - 11 پیشی گرفت تا سریلانکا تقاضای وقت استراحت کند. ایران توانست 16 - 12 وقت استراحت فنی دوم را نیز کسب کند.

با آغاز مجدد بازی از طریق دفاع غلامی ایران اختلاف را به 5 امتیاز افزایش داد. در حالی که بازیکنان سریلانکا در دریافت سرویس ها و آبشارهای بازیکنان ایران ناتوان بودند، این تیم ایران بود که توانست با نتیجه 25 - 15 و اختلاف 10 امتیاز پیروز ست نخست بازی گردد.

ست دوم: 25 - 17 ایران

با آغاز ست دوم بازی، بازیکنان سریلانکا در دریافت ها و زدن سرویس عملکرد بهتری داشتند تا بازی تا امتیاز 6 به صورت پایاپای پیگیری گردد. در نهایت این تیم ایران بود که با آبشار فرهاد قائمی 8 - 6 وقت استراحت فنی اول را کسب کرد. با آغاز بازی امیرحسین اسفندیار با آبشارهای پر قدرت و سرویس دقیق خود ایران را در حالی 3 امتیاز پیش انداخت که بازی 14 - 11 به سود ایران شد. در ادامه ایران 16 - 13 وقت استراحت فنی دوم را نیز از آن خود کرد.

پس از آغاز مجدد بازی علی اصغرمجرد جایگزین موسوی شد و با تک دفاع خود توانست ایران را در حالی به امتیاز 19 برساند که با 4 امتیاز از سریلانکا پیش بود. در نهایت ایران با عملکرد بهتر نسبت به سریلانکا در همه مناطق زمین، 25 - 17 ست دوم را نیز با پیروزی پشت سر گذاشت.

ست سوم: 25 - 23 ایران

در این ست بازی تا امتیاز 3 به صورت پایا پای پیش رفت، اما در ادامه با سرویس های اسفندیارT دریافت های تیم سریلانکا دچار مشکل شد و ایران 6 - 3 از حریفش پیشی گرفت تا سریلانکا تقاضای وقت استراحت کند. با دفاع جواد کریمی ایران 8 - 4 وقت استراحت فنی اول را از آن خود کرد. با آغاز بازی ایران با درخشش محمد موسوی در دفاع و حمله، اختلاف را به 4 امتیازی را حفظ نموده و 16 - 12 وقت استراحت دوم را از آن خود کرد.

با آغاز مجدد بازی سریلانکا با کسب چهار امتیاز متوالی بازی را در امتیاز 16 به تساوی کشید تا کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت کند. برای نخستین بار در این دیدار سریلانکا در امتیاز 18 - 17 از ایران پیش افتاد. بازیکنان سریلانکا در اواخر ست سوم عملکرد خوبی در سرویس داشتند و 21 - 19 از ایران پیش افتادند تا کولاکوویچ بار دیگر تقاضای وقت استراحت کند. در نهایت با آبشار موسوی، ایران در امتیاز 22 بازی را به تساوی کشید. با تک دفاع و آبشار امیرحسین اسفندیار در اواخر بازی، ایران 25 - 23 پیروز ست شد تا در مجموع سه بر صفر برنده این دیدار گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 54

به "پیروزی راحت والیبال ایران برابر سریلانکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی راحت والیبال ایران برابر سریلانکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید