شکایات متعدد علیه تیک تاک در اروپا

به گزارش وبلاگ علیکایی، اپلیکیشن چینی تیک تاک با شکایات متعدد گروههای مدافع حقوق مصرف کننده اتحادیه اروپا برای نقض قوانین مصرف کننده و کوتاهی در حمایت از بچه ها در برابر محتوای نادرست و تبلیغات پنهان روبرو شد.

شکایات متعدد علیه تیک تاک در اروپا

با ما سفر کنید و با تور اروپا پاییز 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

این اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدیو که متعلق به شرکت بایت دنس چین است، محبوبیت فزاینده ای در سراسر دنیا به خصوص در میان نوجوانان پیدا نموده است. اما در پی وقایع متعدد، با نقدها رو به رشدی در مورد سیاستهای حریم خصوصی و امنیت روبرو شده است.

گروه مصرف کننده اروپایی BEUC در شکایت خود علیه تیک تاک به مسائل مختلف از جمله شرایط استفاده از سرویس اشاره نمود و گفت: این شرایط مبهم و نامعلوم بوده و به نفع تیک تاک و به ضرر مصرف کنندگان است. شرایط حق امتیاز هم غیرمنصفانه بوده و به تیک تاک اجازه می دهد به استفاده، توزیع و انتشار و فراوری مجدد ویدیوهای منتشر شده توسط کاربران بپردازد. همچنین سیاست آیتم مجازی این شرکت که به کاربران اجازه می دهد سکه خریده و به سلبریتیهای تیک تاک هدیه های مجازی دهند، نامعلوم است.

در شکایت گروه BEUC آمده است: تیک تاک در حمایت از بچه ها و نوجوانان در برابر تبلیغات پنهان و محتوای نامناسب در پلتفرم خود کوتاهی می نماید و شیوه های این شرکت برای پردازش اطلاعات شخصی کاربران گمراه کننده است.

علاوه بر شکایت BEUC، سازمانهای مصرف کننده در 15 کشور به مقامات هشدار داده و خواهان اقدام آنها شده اند.

سخنگوی تیک تاک در واکنش به شکایت گروه BEUC بیان کرد این شرکت همیشه آماده شنیدن پیشنهادات برای بهبود عملکرد است و ما با گروه BEUC تماس گرفته و از دیداری برای شنیدن نگرانیهای آنها استقبال می کنیم.

بر اساس گزارش رویترز، تیک تاک بیان کرد یک خلاصه از سیاست حریم خصوصی خود را به صورت درون برنامه ای تهیه نموده تا درک مواضع این شرکت برای کاربران نوجوان راحتتر گردد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1201

به "شکایات متعدد علیه تیک تاک در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایات متعدد علیه تیک تاک در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید