سطل زباله نانو با خاصیت آنتی باکتریال تولید شد

به گزارش وبلاگ علیکایی، شرکت صنعت سازان ایده آل پلاست سطل زباله آنتی باکتریال تولید و به بازار عرضه می کند. این سطل های زباله با استفاده از نانومواد آنتی باکتریال تقویت شده اند و می توانند از رشد عوامل بیماری زا جلوگیری کنند.

سطل زباله نانو با خاصیت آنتی باکتریال تولید شد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، سطل زباله به دلیل ماهیت کارکردی خود، از جمله فضا های آلوده در اماکن عمومی و فضای داخل منزل است، به طوری که می توان سطل های زباله را از جمله کانون های تشکیل عوامل بیماری زا دانست. جلوگیری از رشد باکتری ها و میکروب ها در داخل سطل زباله یکی از نکات مهمی است که در طراحی و ساخت این محصولات به آن توجه می شود. استفاده از خواص آنتی باکتریال نانومواد کمک زیادی به تولیدکنندگان این محصول می کند.

در این راستا، شرکت صنعت سازان ایده آل پلاست سطل های زباله نانو با خواص آنتی باکتریال را تولید و به بازار عرضه می کند. این سطل های زباله آنتی باکتریال قابل استفاده در قسمت های مختلف خانه از جمله اتاق کودک، حمام، آشپزخانه و محیط های اداری بوده و قابل نصب روی درب کابینت و کشوی میز هستند.

این محصول که مطابق با استاندارد ملی شماره INSO 21145 و با مواد اولیه FOOD GRADE و BPA FREE تولید شده دارای خواص ضدمیکروبی بسیار قوی است. کم جا بودن، کیفیت بالا، طراحی نوآورانه و قیمت پایین نسبت به نمونه های داخلی و خارجی از جمله مزایای این محصول است.

در تولید این سطل های زباله از نانوذرات اکسید روی (ZnO) استفاده شده است. خاصیت آنتی باکتریال که با استفاده از نانوذرات اکسیدروی در ساخت سطل آنتی باکتریال ایجاد شده، مانع از تجمع و رشد باکتری و قارچ می شود. اثر ضد باکتریایی اکسید روی به صورت چشمگیری در بعد نانومتری افزایش می یابد، به طوری که قادر به از بین بردن انواع مختلفی از باکتری ها است.

فعالیت ضد باکتریایی شاخصی از میزان توانایی محصول در از بین بردن باکتری های در تماس با آن است؛ که از مقایسه لگاریتمی تعداد باکتری های موجود بر روی نمونه شاهد و نمونه محصول بعد از 24 ساعت تماس با باکتری بدست می آید. طبق استاندارد، هنگامی که فعالیت ضدباکتریایی محصول بین 2 تا 3 باشد، اثرگذاری معنی دار است؛ اگر فعالیت ضدباکتریایی بیش از 3 باشد اثرگذاری قوی دارد. میزان فعالیت ضد باکتریایی این محصول مطابق با استاندارد به شماره INSO 10900 مورد ارزیابی قرار گرفته و بیش از دو گزارش شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 843

به "سطل زباله نانو با خاصیت آنتی باکتریال تولید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سطل زباله نانو با خاصیت آنتی باکتریال تولید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید