رنگرز: حضور سلطانی فر بسیاری از چالش ها را به فرصت تبدیل می کند

به گزارش وبلاگ علیکایی، قهرمان اسبق کشتی جهان با اشاره به تغییر و تحولات اجرا شده در وزارت ورزش و حضور سلطانی فر به عنوان وزیر پیشنهادی در این حوزه گفت: سلطانی فر یکی از مدیران اجرایی توانمند و قوی در حوزه ورزش است که می تواند بسیاری از چالش های روز ورزش را به فرصت تبدیل کند.

رنگرز: حضور سلطانی فر بسیاری از چالش ها را به فرصت تبدیل می کند

حسن رنگرز در گفت وگو با خبرنگاران در رابطه با حضور سلطانی فر در راس وزارت ورزش و جوانان به عنوان وزیر پیشنهادی این حوزه اظهار کرد: وی یکی از مدیران شناخته شده در حوزه ورزش است و اطلاعات جامع و کاملی نسبت به موضوعات ورزش، چالش ها، فرصت ها و حتی تهدیدهای موجود در ورزش دارد. در واقع یکی از کسانی است که نسبت به سایر افرادی که در این حوزه تحصیل کرده ورزشی هستند، ورزشی تر است.

وی گفت: سلطانی فر در گذشته علاوه بر اینکه در مسئولیت های مختلف سیاسی و اجرایی بخش های مختلف کشور فعالیت داشت، با حوزه ورزش نیز بیگانه نیست و قطعاً حضور وی می تواند اثرات ماندگاری در ورزش کشور داشته باشد. وی حتی زمانی که در استانداری های مختلف مسئولیت های سیاسی داشت، عقبه بسیار روشنی را در ورزش کشور از خود به جای گذاشته و از مدیران اجرایی بسیار خوب است. او در حال حاضر می داند دغدغه اصلی ورزش چیست و قطعا حضورش می تواند اثرات چشمگیری را در رشد ورزش کشور داشته باشد.

رنگرز افزود: با توجه به اینکه وی معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگ و گردشگری بود قطعاً ارتباط خوبی با مجموعه دولت دارد، این ارتباط می تواند در آینده به سود ورزش کشور باشد و این حضور به خاطر ارتباط بی واسطه و نزدیکی که با بدنه تصمیم گیران دولت دارد، در جهت کمک به ورزش کشور تاثیرگذار خواهد بود. متاسفانه این چیزی بود که وزیر پیشین وزارت ورزش از آن برخوردار نبود و فاقد سوابق اجرایی کلان در ورزش کشور بود.

وی افزود: من به یاد دارم حتی در دو سال گذشته که از سوی دولت سلطانی فر به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان مطرح بود، از سوی جامعه ورزش مورد حمایت و استقبال قرار گرفت اما از سوی مجلس رای کافی را کسب نکرد. من امیدوار هستم در این دوره نمایندگان مجلس با رای قاطعی که به سلطانی فر می دهند، شاهد حضور یک مدیر اجرایی توانمند در عرصه ورزش کشور باشیم. قطعا وی می تواند خیلی از چالش های روز ورزش کشور را به فرصت تبدیل کند.

رنگرز اظهار کرد: امیدوارم با حضور سلطانی فر در راس وزارت ورزش و جوانان و با یک جهت گیری موثر شاهد نتایج بسیار خوبی در بازی های آسیایی جاکارتای اندونزی باشیم. حتی در حوزه زیرساخت های ورزشی، بودجه عمرانی نیز تحولات زیادی صورت بگیرد و شاهد افزایش قابل توجهی در سرانه ورزش کشور باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه شما مشاور دکتر عباسی، وزیر پیشین وزارت ورزش بودید، تصور می کنید در حال حاضر دغدغه اصلی ورزش کشور چیست، گفت: با توجه به اینکه سلطانی فر یک مدیر برنامه محور است، من یقین دارم که در این حوزه برنامه های زیادی خواهد داشت که یکی از این برنامه ها برطرف کردن موانع موجود در زیرساخت های ورزشی، برقراری ارتباط موثر با دولت در جهت افزایش اعتبارات ورزش کشور، تعامل پیدا کردن با کمیته ملی المپیک در زمینه استقلال یافتن فدراسیون های ورزشی و همچنین تزریق بودجه و اعتبارات لازم به فدراسیون های مدال آور است. متاسفانه در طی دو سال گذشته به خاطر عدم هماهنگی وزیر ورزش پیشین با تیم مدیریتی خود، ما شاهد اتفاقات خوبی در ورزش کشور نبودیم اما با عقبه مدیریت خوبی که سلطانی فر دارد، امیدوارم بتواند یک تیم مدیریت قوی که همراه و هماهنگ با او باشند را برای خود انتخاب کند.

رنگرز همچنین ضمن اشاره به صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان یادآور شد: عملکرد این صندوق در طی دو سال گذشته شعارگونه و نمایشی بوده است. این صندوق تنها مرجع و سازمان حمایت کننده از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور است و جامعه ورزش انتظار زیادی از آن دارند. من امیدوارم با تغییر و تحولات در این بخش، شاهد تقویت این سازمان در آینده باشیم.

وی با اشاره به منزوی شدن حوزه جوانان گفت: یکی از حوزه های بسیار موثر در بدنه ورزش توجه به جوانان است که تصور می کنم در طی دو سال گذشته این بخش مورد مظلومیت قرار گرفته بود و توجه خاصی به آن نشده است. به هر صورت من امیدوارم در آینده شاهد تقویت و توسعه هم مرکز مطالعات و تحقیقات و راهبردی وزارت ورزش و جوانان و هم شاهد رشد حوزه جوانان در وزارت ورزش و جوانان باشیم.

رنگرز در خاتمه افزود: من یقین دارم تمام جامعه ورزش از حضور سلطانی فر در حوزه ورزش استقبال خواهند کرد و امیدوارم نمایندگان مجلس در جهت رشد و تقویت ورزش کشور رای قاطعی را به وی بدهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 262

به "رنگرز: حضور سلطانی فر بسیاری از چالش ها را به فرصت تبدیل می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنگرز: حضور سلطانی فر بسیاری از چالش ها را به فرصت تبدیل می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید