راهنمای اقتصادی مدیریت سفره خانواده؛ چطور آخر ماه پول کم نیاوریم؟

به گزارش وبلاگ علیکایی، آخرین گزارش های رسمی از تورم سالانه محصولات خوراکی به 27 درصد خبر می دهد. با این تفاسیر احتمالا بهتر باشد در استراتژی خرید خوراکی ها کمی تجدید نظر کنیم. مثلا قبل از این عات داشتیم موادغذایی را در بسته ها و وزن های بزرگ بخریم تا دست کم چند ماه نیاز خود را تامین کنیم اما حالا شاید بهتر باشد هم از نظر اقتصادی و هم از نظر حفظ کیفیت مواد غذایی سراغ بسته بندی های کوچک برویم. با این روش به مواد غذایی تازه را زود به زود می خریم و لازم نیست سراغ گوشتی که هفته ها در فریزر نگه داشته ایم برویم. با این کار فاکتور فروشگاه ها هم کوچکتر می شود و در هر نوبت هزینه کمتری برای خرید محصولات غذایی پرداخت خواهیم کرد.

راهنمای اقتصادی مدیریت سفره خانواده؛ چطور آخر ماه پول کم نیاوریم؟

برنج؛ بسته های دو کیلویی در صدر پرفروش ها

به گزارش خبرنگاران، گونی های 10 کیلوگرمی برنج قبلا بیشترین خریدار را در فروشگاه ها داشتند. افزایش قیمت برنج در یک سال گذشته، قیمت هر کیلو برنج ایرانی را از 20 هزار تومان به حدود 30 هزار تومان رسانده و حالا برنج های 10 کیلویی حدود 300 هزار تومان قیمت دارند. مثلا قیمت برنج طارم ممتاز گلستان در این بسته بندی ها با همین قیمت 300 هزار تومان فروخته می شود و برنج هاشمی گلستان 322 هزار تومان است. برنج دم سیاه درجه یک آقاجانیان 297 هزار تومان است و برنج 10 کیلویی صدری هاشمی این برند، 300 هزار تومان قیمت دارد. آقاجانیان برنج 10 کیلویی کشت دوم خود را 340 هزار تومان می فروشد. اگر از برنج های درجه یک ایرانی فاصله بگیریم، می توانیم سراغ برنج شیرودی کیمیا برویم که در بسته های 10 کیلویی حدود 200 هزار تومان قیمت دارد.

این روز ها بسته بندی های کوچک تر برنج طرفدار بیشتری دارند. برای مثال در بین پرفروش ترین های فروشگاه های زنجیره ای، بسته بندی یک کیلویی برنج طارم گلستان به چشم می خورد که 30 هزار تومان فروخته می شود. همین برنج در بسته های 2.3 کیلویی 67 هزار تومان است و در بسته های 4.5 کیلویی، 133 هزار تومان فروخته می شود. در بین برنج های ایرانی درجه 2 می توان به برنج رمضانی 2.5 کیلویی کیمیا اشاره کرد که حدود 52 هزار تومان قیمت دارد. طارم نیم دانه یک کیلویی گلستان هم حدود 17 هزار تومان است و هزینه چندانی برایتان نخواهد داشت.

گوشت؛ راز کیفیت بسته بندی های کوچک گوشت

اگر فکر می کنید خرید بسته بندی های بزرگتر گوشت برایتان صرفه اقتصادی بیشتری دارد، احتمالا باید بگوییم اشتباه می کنید. برای مثال قیمت بسته های دو کیلوگرمی گوشت در فروشگاه ها دقیقا دو برابر بسته های یک کیلوگرمی است و از این نظر تفاوت قیمت ندارد. ولی خریداران بسته های یک کیلویی گوشت برنده های نهایی هستند. چراکه آن ها بعد از خرید گوشت بلافاصله آن را مصرف می کنند و همیشه گوشت تازه می خورند. در طرف مقابل کسانی که سراغ بسته های بزرگ می فرایند، احتمالا مجبور می شوند بخشی از آن را در فریزر نگهداری کنند که دیگر کیفیت گوشت تازه را نخواهد داشت. در این بین برخی سراغ خرید گوشت شقه ای می فرایند. این شقه ها در فروشگاه ها با وزن 10 کیلوگرم فروخته می شود که قیمت آن کیلویی 93 هزار تومان است و حدود 930 هزار تومان برایتان خرج خواهد داشت.

بسته بندی یک کیلویی گوشت چرخ کرده گوساله تقریبا 76 هزار تومان است و در بسته های نیم کیلویی با قیمت 38 هزار تومان فروخته می شود. گوشت خورشتی گوساله در بسته های 800 گرمی حدود 96 هزار تومان و در بسته های نیم کیلویی تقریبا 60 هزار تومان قیمت دارند. راسته گوساله هم در بسته های یک کیلویی تقریبا 102 هزار تومان فروخته می شود. از طرف دیگر بسته های یک کیلوگرمی گوشت ران گوسفندی 127 هزار تومان، سردست 126 هزار تومان، راسته بدون استخوان 157 هزار تومان، ماهیچه 127 هزار تومان و گردن گوسفندی 93 هزار تومان قیمت دارد.

روغن؛ سه بطری کوچک، به صرفه تر از یک بطری بزرگ

مرکز آمار می گوید قیمت هر بطری 810 گرمی یا 900 میلی لیتری روغن در یک سال گذشته از حدود هشت هزار تومان به میانگین هشت هزار و 800 تومان افزایش قیمت پیدا کرده است. روغن ها عموما در بسته بندی های 900 میلی لیتری یا 810 گرمی، 1.8 لیتری یا 1.6 کیلویی و سه لیتری یا 2.5 کیلوگرمی عرضه می شوند که محبوب ترینشان بطری های باریک 900 میلی لیتری است. روغن مایع سرخ کردنی اویلا در این بطری ها با قیمت هفت هزار و 900 تومان فروخته می شود و روغن 900 میلی لیتری بهار تقریبا هفت هزار و 200 تومان است. روغن مایه ویتامینه آفتاب گردان لادن هم حدود هفت هزار و 700 تومان قیمت دارد و طبیعت روغن سرخ کردنی خود را در بسته های 810 گرمی حدود هفت هزار و 900 تومان می فروشد. روغن های سرخ کردنی و پخت و پز تفاوت قیمت چندانی با هم ندارند و انواع سرخ کردنی آن کمی ارزان تر فروخته می شود.

اگر بخواهید برای خرید روغن سراغ بطری های بزرگ بروید، احتمالا هزینه تان به حدود 16 هزار تومان خواهد رسید. روغن مخصوص سرخ کردنی بهار الماس در بسته های 1.8 لیتری 15 هزار و 700 تومان قیمت دارد و روغن مخصوص سرخ کردنی طبیعت حدود 17 هزار و 500 تومان است. بطری های 1.5 لیتری بهار و طبیعت هم هر دو 12 هزار تومان فروخته می شوند.

به گزارش خبرنگاران، بسته های بزرگ 2.2 کیلوگرمی روغن در فروشگاه ها عموما 20 هزار تومان قیمت دارند. از جمله آن ها می توان به روغن سرخ کردنی 2.2 کیلویی فامیلا اشاره کرد که 19 هزار و 800 تومان فروخته می شود. اویلا هم تقریبا همین قیمت را دارد. قیمت دبه های بزرگ 2.7 کیلویی یا سه لیتری به حدود 25 هزار تومان می رسد. اویلا روغن آفتابگردان خود را در این بسته بندی ها با قیمت 24 هزار و 500 تومان می فروشد. روغن سرخ کردنی سه لیتری بهار هم 25 هزار و 800 تومان است. بررسی این قیمت ها نشان می دهد دست کم درباره روغن، بسته بندی بزرگتر به معنای قیمت تمام شده کمتر نیست. مثلا اگر سه بطری 900 گرمی روغن را به قیمت هشت هزار تومان بخرید، برایتان به صرفه تر از خرید بسته های 2.7 کیلویی بزرگ با قیمت 25 هزار تومان خواهد بود.

چای؛ محبوبیت بسته های 100 گرمی در فروشگاه ها

قیمت بسته های نیم کیلویی چای خارجی در یک سال گدشته از حدود 34 هزار تومان به 60 هزار تومان رسیده است. همین موضوع باعث شده چای از نظر افزایش قیمت در صدر جدول محصولات خوراکی قرار بگیرد. پیش از این بسته های 500 گرمی یا 450 گرمی چای خارجی بیشتر خریدار داشتند، اما بررسی های خبرنگاران ا نشان می دهد این روز ها نوبت به یکه تازی بسته های 100 گرمی رسیده است. این بسته بندی ها عموما بین 14 تا 19 هزار تومان قیمت دارند. از جمله آن ها می توان به چای هندوستان ممتاز 100 گرمی گلستان اشاره کرد که 14 هزار تومان است. چای سیلان 100 گرمی احمد در بازار 14 هزار و 900 تومان و چای سیلان شکسته محمود 15 هزار و 900 تومان قیمت دارد. دوغزال هم بسته های 100 گرمی چای سیاه خود را 17 هزار و 900 تومان قیمت گذاری می کند. چای سیاه ارل گری توینینگز هم حدود 18 هزار و 500 تومان است. قیمت چای لیدی گری همین برند به 19 هزار و 400 تومان می رسد.

اگر بخواهید سراغ بسته های بزرگ چای بروید، باید حدود 70 هزار تومان هزینه کنید. مثلا چای معطر شهرزاد در بسته های 500 گرمی حدود 67 هزار تومان قیمت دارد و چای سیاه ممتاز هندوستان برند گلستان در همین بسته بندی ها تقریبا 70 هزار تومان فروخته می شود. چای سیاه ارل گری طبیعت در بسته های 450 گرمی 65 هزار تومان است و برای خرید چای ارل گری توینینگز در همین بسته ها باید 76 هزار تومان هزینه کنید. توجه داشته باشید که بسته بندی های قدیمی چای را هنوز می توان در قفسه های برخی فروشگاه ها با قیمت های قبلی در حد 50 هزار تومان پیدا کرد.

قند و شکر؛ بسته های 400 گرمی به صرفه تر هستند

قند و شکر از یک سال پیش تا حالا تغییر قیمت چندانی نداشتند. گزارش های رسمی نشان می دهد یک کیلوگرم قند این روز ها حدود 9 هزار تومان و یک کیلوگرم شکر حدود هفت هزار و 600 تومان قیمت دارد. در فروشگاه ها قند و شکر با بسته بندی های 400 گرمی تا سه کیلویی فروخته می شود. قند خرد شده 400 گرمی حدود چهار هزار تومان، 700 گرمی حدود هشت هزار و 400 تومان، 1.8 کیلویی حدود 22 هزار تومان و 2.7 کیلویی حدود 33 هزار تومان قیمت دارد.

این یعنی بسته های بزرگ تر با قیمت کیلویی 12 هزار تومان و بسته های کوچک تر با قیمت کیلویی 10 هزار تومان فروخته می شوند و این یعنی خرید بسته بندی های کوچک قند شکسته صرفه اقتصادی بیشتری برایتان خواهد داشت. برخی فروشگاه ها شکر تنظیم بازاری را با قیمت کیلویی پنج هزار و 900 تومان می فروشند. این روز ها شکر در اغلب فروشگاه های آنلاین ناموجود است و پیدا کردن آن چندان کار راحتی نیست.

میوه؛ دانه ای بخرید تا میوه خراب روی دستتان نماند

قیمت پایین تر میوه در میادین میوه و تره بار خیلی ها را به فکر خرید میوه سبدی می اندازد. اغلب فروشنده ها در میادین میوه، محصولاتشان را عمده می فروشند. مثلا یک سبد گوجه فرنگی را برایتان وزن می کنند و قیمت آن هرچه باشد ارزان تر از میوه فروشی ها تمام خواهد شد. شاید در نگاه اول خرید سبد میوه از نظر اقتصادی گزینه بهتری نسبت به خرید میوه دانه ای از میوه فروشی ها به نظر برسد، ولی باید توجه داشته باشید که اگر سراغ عمده فروش ها بروید، باید نصف بیشتر میوه ای که خریده اید را دور بریزید. چراکه بعید به نظر می رسد یک خانواده معمولی بتواند یک سبد میوه را قبل از خراب شدن آن ها مصرف کند. در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم خیار در میوه فروشی ها بین چهار تا شش هزار تومان است. گوجه فرنگی بوته ای کیلویی پنج هزار تومان، پیاز کیلویی سه هزار تومان و سیبزمینی کیلویی چهار هزار تومان قیمت دارد.

در بین میوه ها، انگور یاقوتی کیلویی 18 هزار تومان، زردآلو کیلویی 18 هزار تومان، لیمو ترش 32 هزار تومان، شلیل 13 هزار تومان، موز 15 هزار تومان، پرتقال آبگیری 14 هزار تومان، پرتقال تامسون 17 هزار تومان، آلو شابلون 23 هزار تومان، گوجه سبز 16 هزار تومان و هلو 18 هزار تومان فروخته می شود. مقایسه همین قیمت ها با نرخ های میوه و تره بار است که خیلی ها را به اشتباه سمت خرید سبد میوه می کشاند. مثلا در میدان تره بار قیمت پرتقال تامسون 10 هزار تومان، موز 12 هزار تومان، زردآلو کاشان 10 هزار تومان و گوجه سبز هفت هزار تومان است. احتمالا اگر این میوه ها را در سبد های چندکیلویی بخرید، صرفا باید روی میوه هایی که روی سبد قرار گرفته اند حساب باز کنید و کاری به کار میوه های پایینی نداشته باشید.

منبع: فرارو
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 858

به "راهنمای اقتصادی مدیریت سفره خانواده؛ چطور آخر ماه پول کم نیاوریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای اقتصادی مدیریت سفره خانواده؛ چطور آخر ماه پول کم نیاوریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید