دست دولت رئیسی در جیب سهامداران ، انتظار تزریق پول به بازار را نداریم

به گزارش وبلاگ علیکایی، به گزارش خبرنگاران، با وجود اینکه در دو روز اخیر بورس روندی مثبت داشته است، اما همچنان منظره بازار سهام از نظر تحلیلگران چندان مثبت نیست. در همین رابطه برزو حق شناس، کارشناس بازار سهام در تبادل نظر با خبرنگاران گفت: بازار سرمایه به نقطه ای رسیده که حتی به حرکت دلار هم واکنش نشان نمی دهد. سرمایه ها از بورس خارج شده و الان مثل فرد رو به موت است. دولت آقای رئیسی بسیار بد عمل نموده هر وعده ای که داده خلاف آن عمل نموده است. طبیعی است که مردم بی اعتماد شوند.

دست دولت رئیسی در جیب سهامداران ، انتظار تزریق پول به بازار را نداریم

وی ادامه داد: خاندوزی هم قول سروسامان به بازار سهام داد، اما ظاهرا منظورش نابودی بازار سرمایه بوده است. آقای رئیسی با یک نامه افزایش قیمت خودروها که کار کارشناسی نیروهای خودش بود را لغو کرد. سهامداران شرکت های خودرویی با یک تصمیم پوپولیستی متضرر شدند و بازار به حالت اغما رفت.

حق شناس بیان کرد: این اتفاق در سایر گروه ها نیز خواهد افتاد. در معادن دولت بهره مالکانه را افزایش می دهد. در پتروشیمی ها نرخ خوراک افزایش می یابد و در سایر صنایع نیز نرخ گاز. بازار کاملا حس نموده دست دولت در جیب سهامدار است.

این کارشناس بازار سهام گفت: افزایش نرخ هایی که امروز برای خودرویی ها اجرا شده نیز زیاد راضی کننده نیست. این افزایش نرخ ها بر اساس قانون هر 6 ماه یکبار انجام می گردد و بحث آزادسازی قیمت خودرو علی رغم اینکه در شعارها بود هنوز اعمال نشده است. این افزایش قیمت ها برای جبران ضرر خودروسازان کافی نیست.

این کارشناس بازار سهام اظهار کرد: با وجود اینکه بازار اصلا کشش ندارد، امروز برای بار چندم در این هفته پذیره نویسی برگزار گردید. بازاری که ارزش معاملات خرد آن زیر 3000 میلیارد تومان است،

وی توضیح داد: ما انتظار تزریق منابع به بازار سهام را نداریم. می دانیم دولت در تامین مخارج روزانه خود نیز دچار مشکل است. اما دولت به جای اینکه سرمایه های سرگردان را با سیاست گذاری درست و اعتمادسازی به بورس راهنمایی کند و خودش از این بازار تامین اقتصادی کند بازار را به این روز انداخته است.

حق شناس اعلام کرد: اقتصاد ما دیگر تحمل تصمیمات اشتباه را ندارد. اما متاسفانه دولت آقای رئیسی اقتصاد ما را به راه درستی راهنمایی ننموده است.

آخرین پیش بینی های بازار سهام را هر روز ساعت 17 در صفحه پیش بینی بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 دی 1400 بروزرسانی: 29 دی 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1657

به "دست دولت رئیسی در جیب سهامداران ، انتظار تزریق پول به بازار را نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست دولت رئیسی در جیب سهامداران ، انتظار تزریق پول به بازار را نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید