حکام سعودی از ایران یاد بگیرند

به گزارش وبلاگ علیکایی، خبرگزاری خبرنگاران- وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن گفت که حکام ریاض باید از تهران یاد بگیرند که با مطرح کردن ابتکار صلح هرمز خواهان ثبات در منطقه هستند.

حکام سعودی از ایران یاد بگیرند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خبرگزاری سبا، هشام شرف، وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در واکنش به اظهارات سفیر عربستان در اردن در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: اظهارات سفیر عربستان تلاشی شکست خورده برای بیان این ادعاست که ریاض پلیس شبه جزیره عربی و خلیج(فارس) بوده و هست و همچنان می تواند سیاست های دولت آمریکا و ائتلاف ناتو را اجرایی کند.

وی گفت: دیگر هیچ کس تداوم استفاده ریاض از ادعای مقابله با نفوذ ایران در یمن را قبول ندارد و حتی کشورهایی که در ابتدا در ائتلاف سعودی- اماراتی مشارکت داشتند و یا از آن حمایت کردند دیگر این مساله را قبول ندارند و از این ائتلاف خارج شدند و یا فقط در ظاهر شریک آن باقی ماندند.

هشام شرف در ادامه با اشاره به محاصره و کشت و کشتارهایی که ائتلاف سعودی در یمن مرتکب شده گفت: ائتلاف سعودی و اماراتی با ادعای بازگرداندن دولت قانونی که هیچ گونه اساسی ندارد انواع تحریم و ویرانگری مالی را به کار گرفت، کشتی های نفتی را متوقف کرد، فرودگاه بین المللی صنعا را بست و تا به امروز نتوانسته است ادعای خود مبنی بر ارسال سلاح از ایران به یمن را اثبات کند.

وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن گفت که عربستان باید به اشتباهات خود اعتراف کند و دخالت های خود در امور داخلی ملت یمن را متوقف کند.

وی تاکید نمود: امنیت و ثبات منطقه نیازمند صلح و همزیستی مسالمت آمیز با همسایگان و یافتن راه های تقویت و گسترش روابط دو جانبه با آن ها است. سعودی ها به جای سخن گفتن از خطرات تهران بر کشورهای منطقه باید به این مسائل توجه نمایند.

شرف اظهار داشت: حکام ریاض از تهران یاد بگیرند که به وسیله عنوان نمودن ابتکار صلح هرمز خواهان ثبات و امنیت در منطقه هستند.

سفیر عربستان در اردن اخیرا در گفت وگو با اسپوتنیک ادعاهایی علیه جمهوری اسلامی ایران عنوان نمود و گفت که کشورش حمایت های مختلفی از مردم یمن می نماید.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1037

به "حکام سعودی از ایران یاد بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکام سعودی از ایران یاد بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید