تاثیر داروی رمدسیویر در کاهش فوت بیماران کرونایی ناچیز است

به گزارش وبلاگ علیکایی، نتایج یک آنالیز نشان می دهد: داروی رمدسیویر در کاهش مرگ و میر مبتلایان به کووید 19 که در بیمارستان تحت درمان قرار دارند بی تاثیر است یا اثرگذاری ناچیزی دارد.

تاثیر داروی رمدسیویر در کاهش فوت بیماران کرونایی ناچیز است

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت (WHO) اظهار داشت: داروی ضد ویروسی رمدسیویر در میزان مرگ و میر بیماران مبتلا به کووید 19 که در بیمارستان بستری هستند بی تاثیر است یا اثرگذاری ناچیزی دارد و به نظر در بهبود سریعتر این بیماران نیز یاری کننده نیست.

بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت نتایج بدست آمده در خصوص داروی رمدسیویر قطعی و ناامید کننده است.

تا به امروز رمدسیویر تنها دارویی بوده است که به نظر تاثیر ویژه ای بر کروناویروس جدید داشته است. همچنین سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از این دارو در شرایط اضطراری را مورد تایید قرار داده است.

در این آنالیز سازمان جهانی بهداشت به انجام تحقیقاتی روی داروی رمدسیویر و سه داروی دیگر هیدروکسی کلروکین، لوپیناویر/ریتوناویر و اینترفرون پرداختند.

هیچیک از این داروها به افزایش طول عمر بیماران مبتلا به کووید 19 یا بهبود سریعتر آنان و ترخیص از بیمارستان یاری نکرده است.

بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت، این آزمایشات توانست شواهد قطعی در خصوص تاثیر این داروها بر مرگ و میر، احتیاج به استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی و مدت زمان بستری در بیمارستان را ارائه کند.

در گزارش این سازمان آمده است: در هر یک از داروهای مورد مطالعه تاثیر آنها بر کاهش میزان مرگ و میر ناامید کننده بوده است.

پیش از انجام تحقیقات سازمان جهانی بهداشت، در مطالعه اجرا شده در آمریکا روی داروی رمدسیویر تعیین شده بود این دارو مدت زمان بهبود بیماری را که دچار نوع شدید کووید 19 شده است حدود یک سوم کاهش میدهد. هرچند در بهبود مبتلایان به نوع خفیف تر بیماری تاثیرگذار نبوده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 991

به "تاثیر داروی رمدسیویر در کاهش فوت بیماران کرونایی ناچیز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر داروی رمدسیویر در کاهش فوت بیماران کرونایی ناچیز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید