سویه وحشی کرونا در راه است

به گزارش وبلاگ علیکایی، آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد بیماری های عفونی در آمریکا در خصوص بروز یک نوع جهش یافته خطرناک کرونا هشدار داد.

سویه وحشی کرونا در راه است

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسکای نیوز، آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد بیماری های عفونی در آمریکا در سخنانی نسبت به ظهور یک سویه خطرناک و وحشی کرونا هشدار داد که ممکن است در آینده با سرعت وحشتناکی توسعه یابد.

آنتونی فائوچی، رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی و کارشناس ارشد بیماری های عفونی در این کشور گفت این گونه نو ممکن است به قدری قوی باشد که سویه دلتا در برابر آن یک گونه ضعیف جلوه کند.

وی در ادامه اضافه کرد: با افزایش انتشار کرونا در جامعه، ما به میزان کافی جهش های نوی خواهیم داشت؛ به طوری که سویه ای نو که کاملا با سویه هایی که اکنون شاهد آن هستیم، متفاوت خواهد بود، شکل خواهد گرفت.

او در ادامه گفت بر همین اساس مسأله واکسیناسیون امری مهم بوده و به توقف شیوع جهش نو این ویروس کمک می کند.

پیش از این هم دکتر فائوچی در سخانی بر لزوم تزریق دوز سوم کرونا تأکید کرده بود. او گفته بود: دوز تقویتی بخش مهمی از تلاش ها برای متوقف کردن شیوع کروناست؛ زیرا که ایمنی بدن افراد در تمامی گروه های سنی در حال پایین آمدن است.

گفتنی است در ماه اوت، نشریه نیوزویک به نقل از تعدادی از دانشمندان اعلام کرده بود یک جهش جهنمی کرونا وجود دارد که ممکن است بدتر از سویه دلتایی باشد که هم اکنون به دلیل سرعت توسعهش، خطرناک ترین در جهان به تعداد میرود.

منبع: فرارو
انتشار: 29 شهریور 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1524

به "سویه وحشی کرونا در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سویه وحشی کرونا در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید