بیستمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز شروع به کار کرد

به گزارش وبلاگ علیکایی بیستمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز دقایقی پیش در سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست با حضور مسئولان، کارشناسان و رسانه ها شروع به کار کرد.

بیستمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز شروع به کار کرد

نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، مدیر برنامه های زیست محیطی آلمان، پیروز حناچی شهردار تهران، عیسی کلانتری معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و مسئولان و کارشناسانی از دستگاه ها و نهادهای مختلف در این همایش حضور دارند.

مدیر برنامه های محیط زیست GIZ آلمان در این همایش گفت: اقتصاد سبز و توسعه پایدار امروز برای همه افراد آشناست و کشورهای مختلف از آن استفاده فراوان می برند.

اضافه نمود: همان طور که همه ما متوجه اثرات منفی تغییر اقلیم در سال های اخیر شدیم اثرات مختلف آن برای همه ما بسیار مهم است.

وی ادامه داد: سال گذشته کل روستاهای کالیفرنیا در آتش سوزی جنگل ها از بین رفت و گردبادها در ایتالیا خسارات فراوان به دنبال داشت و در آلمان سالی بسیار گرم را پشت سر گذاشتیم.

مدیر برنامه های محیط زیست GIZ آلمان تأکید کرد: با افزایش گرم شدن کره زمین شمال شرقی آلمان به یک سرزمین استپی تبدیل خواهد شد. نشانه های دیگر همچون توفان های گرد و غبار در کشورهایی همچون ایران نیز مشاهده شده است و این تنها شروع یک تغییر عظیم در اقلیم است.

وی ادامه داد: محافظت از محیط زیست همه ما را تحت تأثیر قرار می دهد. دولت آلمان بر این باور است که این چالش تنها با همکاری همه کشورها قابل برطرف است.

مدیر برنامه های محیط زیست GIZ آلمان تأکید کرد: ما در حال حاضر فرایندهای خوبی در راستای تبدیل انرژی های قدیمی به انرژی های تجدیدپذیر شروع نموده ایم اما باید موارد دیگری را نیز در راستای حرکت به سمت توسعه پایدار مد نظر قرار دهیم.

وی با بیان اینکه صنعت ستون اصلی در بسیاری از کشورها و کلید رسیدن به این اهداف است گفت: سازمان همکاری های بین المللی آلمان GIZ به عنوان یک آژانس اجرایی از سال 1376 در ایران به مدت بیست سال بدون وقفه فعالیت داشته و همواره به تعهدات خود به جمهوری اسلامی ایران متعهد بوده است.

مدیر برنامه های محیط زیست GIZ آلمان توضیح داد: اجازه می خواهم به طور خاص بر همکاری معتبر بین GIZ و دفتر ملی لایه ازون تأکید کنم که خوشبختانه تا سال 2023 برای فاز دوم ادامه خواهد داشت.

وی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران خود را با اهداف بلندمدت مونترال هماهنگ نموده و این هدف با کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در کشور همراه است.

مدیر برنامه های محیط زیست GIZ آلمان ادامه داد: این فرایند شامل سه رویکرد است. اول استفاده از مولدهای طبیعی، دوم بهینه سازی مصرف انرژی و سوم رویکرد توسعه پایدار در مصرف کنندگان انرژی در ایران.

وی در سرانجام گفت: علاوه بر این در دو پروژه مکمل نیز همکار هستیم که بودجه آن توسط وزارت محیط زیست آلمان تأمین می گردد و به یک رویکرد توسعه پایدار یاری می نماید. اول پروژه مدیریت مواد مخرب لایه ازون و دوم پروژه مشارکت جهانی برای حفاظت از محیط زیست و مبارزه با تغییر اقلیم که با رویکرد کاهش انتشار گازهای گلخانه ای انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 601

به "بیستمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز شروع به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیستمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز شروع به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید