بهترین زمان برای چربی سوزی

به گزارش وبلاگ علیکایی، در حالی که تحقیقات در خصوص تمرینات صبحگاهی و کاهش وزن بیشتر اثبات شده است ، بعضی شواهد نشان می دهد که تمرینات شبانه همچنین می تواند افراد را برای کاهش وزن آماده کند. تمرینات شبانه خواب را مختل نمی کند و همچنین با گذشت زمان می تواند سطح هورمون تحریک کننده گرسنگی گرلین را کاهش دهد ، که می تواند به کاهش یا کنترل وزن یاری کند.

بهترین زمان برای چربی سوزی

به گزارش خبرنگاران ،تمرین صبحگاهی - به خصوص با معده خالی - بهترین روش برای سوزاندن چربی ذخیره شده است ، و این برای چربی سوزی ایده آل است. آنتونی هاکنی ، استاد گروه ورزش و علوم ورزشی در دانشگاه چاپلای هیل کارولینای شمالی ، می گوید ، بیشتر دلیل این امر این است که ترکیب هورمونی بدن در صبح برای حمایت از این هدف تنظیم شده است.

هاکنی می گوید: در ساعات اولیه صبح ، شما دارای پروفایل هورمونی هستید که شما را برای متابولیسم بهتر چربی مستعد می نماید. هاکنی می گوید ، افراد به طور طبیعی صبح سطح کورتیزول و هورمون رشد را بالا می برند - که هر دو در متابولیسم دخیل هستند - بنابراین شما انرژی بیشتری از ذخایر چربی خود خواهید گرفت. این به طور بالقوه می تواند به کاهش وزن یاری کند. تحقیقات همچنین حاکی از آن است که ورزشکاران صبحگاهی ممکن است در طول روز اشتهای کمتری داشته باشند ، این امر همچنین می تواند از چربی سوزی محافظت کند.

حتی اگر از آلارم زودرس متنفر باشید ، تمرین اولین کار صبح می تواند به سرعت به طبیعت دوم تبدیل گردد. ورزش در ساعت 7 صبح ممکن است ساعت بدن را زودتر تغییر دهد ، به این معنی که صبح ها بیشتر هوشیار می شوید و شب زودتر خسته می شوید ، و به طور بالقوه می توانید استراحت کافی برای بیدار شدن را داشته باشید و روز بعد همان کار را انجام دهید. حتی بعضی تحقیقات نشان می دهد که رعایت عادات سالم که صبح انجام می گردد راحت تر است.

عرق صبحگاهی همچنین ممکن است منجر به سلامت روانی و بهره وری بهتر در طول روز گردد ، زیرا ورزش برای کاهش استرس عالی است.

اما اگر واقعاً فرد صبحگاهی نیستید ، آن را مجبور نکنید. هاکنی می گوید: ممکن است در حال ورزش باشید ، اما ممکن است در حدی با شدت پایین باشد که واقعاً انرژی زیادی خرج نمی کنید.

تمرینات بعد از ظهر تقریبا به همان خوبی است

اگر می توانید یک تمرین ناهار را تحریک کنید ، هاکنی می گوید که این گزینه دوم بد نیست - به خصوص اگر سعی می کنید یک روال بسیار طولانی یا دقیق را انجام دهید.

تمرینات صبحگاهی برای سوزاندن چربی و کاهش وزن ایده آل است ، اما تمرینات بعد از ظهر ممکن است عملکرد شما را افزایش دهد ، زیرا تا زمان آغاز یک یا دو وعده غذا خورده اید. هاکنی می گوید: هر وقت غذا می خورید ، سطح قند خون شما افزایش می یابد. قند به شکل گلوکز خون ، یکی از مواردی است که اگر می خواهیم با شدت بیشتری کار کنیم به آن احتیاج داریم.

یک تمرین بعد از ظهر همچنین می تواند یک روش عالی برای جلوگیری از کسادی انتها روز باشد. مطالعه مجله فیزیولوژی نشان داد که ورزش بین ساعت 1 بعد از ظهر و ساعت 4 عصر می تواند ساعت بدن شما را به همان روشی که تمرین صبح زود است تغییر دهید. حتی یک پیاده روی سریع نیز ممکن است به شما یاری کند تا دوباره تمرکز کنید.

بدن شما در اواخر بعد از ظهر ، در مقایسه با صبح زود و اواخر شب ، حدود 10٪ کالری بیشتری می سوزاند. محققان اجساد در حال استراحت را مورد آنالیز قرار دادند - بنابراین آنها نمی توانند نتیجه گیری قطعی در خصوص آنچه در هنگام تمرین افراد اتفاق می افتد بگیرند - اما ممکن است اگر بعد از ظهر حرکت کنید ، کمی انرژی اضافی بسوزانید.

تمرینات شبانه همچنان با مزایا همراه است

برای بسیاری از افراد ورزش راحت ترین حالت بعد از کار است. اما یک عقیده رایج وجود دارد که ورزش عصر چنان شما را هشیار می نماید که بعداً خوابیدن سخت است.

در حالی که مطالعه مجله فیزیولوژی نشان داد که ورزش بین ساعت 7 عصر و ساعت 10 شب هاکنی می گوید که ساعت بدن را به تأخیر می اندازد ، و ترجمه می گردد به ساعتهای آخر خواب ، وی می گوید: شواهد نشان می دهد ، تا زمانی که ورزش نمی کنید ، دوش بگیرید و سپس [بلافاصله] در رختخواب بپرید تا بخوابید ، این امر به هیچ وجه با الگوی خواب شما تداخل ندارد. وی می افزاید: یک فعالیت تسکین دهنده استرس مانند یوگا حتی ممکن است به شما یاری کند خواب بهتری داشته باشید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1110

به "بهترین زمان برای چربی سوزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین زمان برای چربی سوزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید