برترین جاهای دیدنی آلمان ، جاهایی که اهالی آلمان از آن بی خبرند

به گزارش وبلاگ علیکایی، به هر حال بیشتر افراد می دانند که آلمان کشوری پر از چشم اندازهای سحرآمیز و بناهای تاریخی، شهرها و محله های حیرت انگیز است. در حالیکه برخی از این مکان ها مثل رشته کوه های آلپ و یا دیگر دیدنی های موجود در مرکز این کشور برای همه آشنا است ولی مکان های زیادی هم هست که جز برترین جاهای دیدنی آلمان، هستند. در اینجا 16 مورد از زیباترین جاهای دیدنی آلمان ، عنوان شده اند. با مطالعه باشکوه ترین جاهای دیدنی آلمان، پی به حقایقی می برید که تا به امروز نمی دانستید.

برترین جاهای دیدنی آلمان ، جاهایی که اهالی آلمان از آن بی خبرند

زیباترین جاهای دیدنی آلمان : صخره های سنگی اکستراشتاین (Externsteine)

درحالیکه آلمان بیشتر به چشم مقدارای آلپی زیبایش شناخته می شود ولی آن ها تنها صخره های سنگی حیرت انگیز این کشور نیستند. صخره های سنگی اکستراشتاین که در جنگل های توتبورگ در نوردراین-وستفالن واقع شده است، قطعا زیبایی های خودش را دارد. این منظره زیبا همواره بازدیدنمایندگان خودش را داشته که البته همه آن ها از آن لذت نبرده اند. نازی ها علاقه خاصی به این صخره های ماسه سنگی داشتند که برای تبلیغات ناسیونالیزم ها طی رایش سوم مورد استفاده قرار می گرفت و هنوز هم نئو-نازی هایی برای بازدید به اینجا که یکی از برترین مکان های دیدنی که خود مردم آلمان از آن بی خبرند، است می روند.

زیباترین جاهای دیدنی آلمان : دریاچه اوبرزی (Obersee)

حتی در بین منطقه ها آلپی جنوب آلمان هم می توان جواهرات حیرت انگیز پنهانی را پیدا کرد که ارزش بازدید و گردش را دارند. دریاچه Obersee در بایرن یکی از آن ها است. می توانید آن را در پارک ملی برشتس گاردن نزدیک مرزهای اتریش پیدا کنید. این دریاچه به آب آرام و صافش معروف است که به همین سبب رشته کوه های اطرافش را در خود بازتاب می دهد.

زیباترین جاهای دیدنی آلمان : دره و گردشگاه گارمیش، پارتنکیرشن

بیشتر منطقه ها دیدنی طبیعی آلمان مسیرهایی حیرت انگیز با چشم مقدارایی از رودخانه ها، جنگل ها، دامنه کوه ها و حتی در برخی جاه ها از قلعه های قرون وسطی دارد. با این حال یکی از منحصر به فردترین دیدنی های طبیعی که انتظار شما را می کشد در گارمیش، پارتنکیرشن قرار گرفته است تفریحگاهی برای اسکی بازان در بایرن. این گردشگاه و دره آن چیزی شبیه به آن هایی است که در فیلم سینمایی ارباب حلقه ها وجود داشت. این آبراه پر پیچ و خم با صخره ها و کوه های پر شیبی در اطرافش احاطه شده که دیوارهای آن را می سازد و یکی از زیباترین مکان های دیدنی که خود مردم آلمان از آن بی خبرند، است.

باشکوه ترین جاهای دیدنی آلمان : میرزبورگ، بادن-ووتمبرگ

میرزبورگ در بادن-وورتمبرگ شهری جالب و دیدنی است که تاریخش به زمان قرون وسطی برمی شود و هنوز هم جذابیت های تاریخی اش را حفظ نموده است مثل مسیرهای دنج و دیدنیی که برای گردش دارد و خلوت است و گردشگرهای زیادی در آن نیست. نکته دیگر آن است که این شهر در کنار دریاچه ای زیبا قرار گرفته و فاصله بسیار کمی با مرزهای فرانسه دارد که آن را به مقصدی عالی برای سفرهای اروپایی تبدیل نموده است.

باشکوه ترین جاهای دیدنی آلمان : چشمه بلاوتاف (Blautopf) در بلاوبویرن

با وجودی که آلمان زیاد به سواحل و منطقه ها شنای خود شناخته نمی شود گرچه به مقدار کافی از این موضوع بهره مند است ولی بدون شک دیدنی های طبیعی آبی هم در سراسر این کشور واقع شده است. گرچه چشمه بلاوتاف در بلاوبویرن در جنوب آلمان چشم مقدارایی از رشته کوه ها را در خود بازتاب نمی دهد ولی آب به رنگ آبی پر رنگش بسیار معروف است و کنتراست زیبایی را با جنگل های سرسبز اطرافش مخصوصا در پاییز ایجاد می نماید.

باشکوه ترین جاهای دیدنی آلمان : کاخ لیندرهوف

بیشتر گردشگران که به این منطقه سفر می نمایند به دیدن کاخ نوی شوان اشتاین می روند اما بگذارید مکانی را به شما معرفی کنیم که اقامتگاه تابستانی شاه لودویگ دوم بوده است یعنی کاخ لیندرهوف. کاخی با معماری به سبک باروک که اطرافش پر از باغچه های حیرت انگیز، مجسمه های رومی و فواره های آب است. این کاخ تنها کاخی بود که این شاه توانست قبل از مرگ مرموز و نابهنگامش اتمام کارش را ببیند و در آن اقامتی داشته باشد.

باشکوه ترین جاهای دیدنی آلمان : قلعه نویلاینینگن

قطعا منطقه ها مختلفی از سراسر آلمان پر از قلعه ها و کاخ هایی است که محل اقامت پادشاهان بوده و مربوط به دوره های مختلفی از معماری از قرون وسطی گرفته تا به بعد بوده است. با این حال گهگاهی خرابه هایی از این قلعه های گفته شده نیز می تواند تاثیر برانگیز باشد. با دیدن قلعه نویلاینینگن در جنوب غربی آلمان قطعا شما هم این موضوع را تایید می کنید. قلعه ای که طی جنگی با فرانسوی ها در سال 1690 تخریب شد.

زیباترین جاهای دیدنی آلمان : شهر رتنبورگ اب در تاوبر (Rothenburg ob der Tauber)

خوشبختانه برای آن هایی هم که عاشق زیبایی آلمان قدیم هستند، شهرها و محله هایی با چنین زیبایی هایی وجود دارد که همان جذابیت اولیه خود را حفظ نموده اند. برای اینکه تصویر ذهنی از شهر رتنبورگ اب در تاوبر به دست بیاورید، به خانه های چوبی با پشت بام های سه گوش و خیابان های سنگ فرش شده فکر کنید که پر از بناهای تاریخی بازسازی شده شامل برج ها، دروازه ها و کلیسای سنت جاکوب است. برترین زمان برای بازدید از اینجا هم طی دوران تعطیلات (قبل از کریسمس) است یعنی زمانی که همه چیز با دانه های برف زیبا پوشیده می شود و بازارهای کریسمس هم آغاز به کار می نمایند.

زیباترین جاهای دیدنی آلمان : دریاچه شورکزی (Schrecksee)

دریاچه شورکزی با وجود اسمی که دارد هیچ ارتباطی با آن غول سبز افسانه ای ندارد البته به غیر از سرسبزی قله ها و دامنه هایی که در اطراف این دریاچه قرار گرفته است. این دریاچه در کوه های آلپ واقع شده است و به دور از دسترس هرگونه تمدن به جای مانده است. در واقع، تمام عکسهایی که از جهات مختلف از این دریاچه گرفته شده در ظاهر انگار مربوط به دورانی دیگر است به گونه ای که پارک ژوراسیک یا پارک The Land Before Time را به خاطر انسان می آورد.

برترین جاهای دیدنی آلمان : پل راکوتس(Rakotzbrücke) در پارک کروملاو (Kromlau)

مکان دیدنی بعدی فهرست ما در محله ای در منطقه گرلیتز واقع شده است که در قسمت شرقی آلمان و نزدیک مرزهای لهستان قرار گرفته و البته خود این منطقه هم از جاهای دیدنی اینجاست. اما علت ذکر نام پارک کروملاو در اینجا پل حیرت انگیزی است که در این پارک واقع شده است یعنی پل راکوتس، پلی قوسی شکل که دو طرف جویباری را به هم وصل می نماید و وقتی تصویر آن در این جویبار بازتاب پیدا می نماید دایره زیبایی ایجاد می شود. از دیگر مکان های دیدنی اینجا می توان به پارک روددندرون (rhododendron) اشاره نمود که بزرگترین پارک این کشور است.

برترین جاهای دیدنی آلمان : پل باستی (Basteibücke)

پل Basteibrücke یا پل باستیون در نزدیکی مرز آلمان-چک به عنوان یکی از گذرگاه های متفاوتی است که چیزی از زیبایی کم ندارد. این پل ماسه سنگی در سال 1851 ساخته شده و 194 متر بالاتر از رودخانه البه (Elbe) واقع شده است. این پل با صخره های سنگی بزرگ و درختانی احاطه شده که بر جذابیت و زیبایی خارق العاده این پل افزوده اند.

برترین جاهای دیدنی آلمان : شهر کوخم در استان راینلاند-فالتس

شهر کوچک کوخم در استان راینلاند-فالتس تاریخش به اواخر دوران رومی ها و سلت ها بر می شود. امروزه چندین بنای تاریخی حیرت انگیز از جمله قلعه پادشاهی کوخم در این شهر به جای مانده که با باغ های انگور احاطه شده است. تور دیدنی منظره ها از روی قایقی در رودخانه موزل بسیار پرطرفدار است. از این منظره مناسب می توانید خانه های رنگارنگ شهر کوخم را که در پایین دست قلعه این شهر که بر بالای تپه ای بلند واقع شده است، دیدن کنید.

برترین جاهای دیدنی آلمان : قلعه لیختن اشتاین، شهر هوناو (Honau) استان بادن-وورتمبرگ

اگر بخواهیم از قلعه های دیگر آلمان بگوئیم، قلعه لیختن اشتاین که در هوناو استان بادن-وورتمبرگ واقع شده است چیزی در حد و مقدار های قلعه نوی شواین اشتاین است. این قلعه در دل سنگ ها ساخته شده که برجک بلندی دارد و دسترسی به آن به وسیله یک پل امکان پذیر است. این مقر باشکوه در سال 1840 ساخته شده است به گونه ای که سبک معماری گوتیک را دوباره زنده نموده است. این قلعه آنقدر زیباست که به عنوان یکی از زیبایی های مکتب هنری رومانتیسزم آلمان در قرن 19 شناخته می شود که به هموار شدن مسیر ایده های ناسیونالیزمی آلمان در آینده یاری نموده است و یکی از باشکوه ترین مکان های دیدنی که خود مردم آلمان از آن بی خبرند، می باشد.

برترین جاهای دیدنی آلمان : قلعه ورنیگه رود (Werigerode)

یکی دیگر از قلعه های کشور آلمان که دست کم گرفته شده، قلعه ورنیگه رود است که در استان زاکسن-آنهالت در کوه های کمتر شناخته شده هارتس واقع شده است. این قلعه از نظر معماری در واقع به قلعه نوی شواین اشتاین شبیه است ولی از نظر زمانی خیلی قبل تر از این قعله ساخته شده و اساسا آغاز کار ساخت آن در سال 1213 بوده است. در سال 1710 این قلعه با سبک باروک و برای کنت کریستین ارنست بازسازی شد کسی که برای مدتی بیش از 60 سال بر این منطقه حکومت کرد. امروزه این مکان دیدنی از جاذبه های گردشگری محبوب در شهر ورنیگه رود است.

برترین جاهای دیدنی آلمان : شهر لینداو، بایرن

لینداو شهری است که بر روی جزیره ای در دریاچه کنستانس در بایرن واقع شده است. این محله از قرن 12 وجود داشته و امروزه برترین چشم مقدارا را از منظره ها زیبا و دیدنی کوه های آلپ و دریاچه دارد. در واقع یکی از برترین زمان ها برای بازدید از لینداو طی کریسمس است یعنی وقتی که دریاچه یخ می زند، کوه ها پوشیده از برف می شوند و شهر با چراغ هایی برای کریسمس نورافشانی می شود.

برترین جاهای دیدنی آلمان : جنگل سیاه

بسیار خوب، قبول داریم که خیلی از افراد با این مکان دیدنی یعنی جنگل سیاه در آلمان آشنایی دارند، یا حداقل کیکی را که با همین نام تهیه می شود، نوش جان نموده اند. این جنگل که در منطقه جنوب غربی کشور و نزدیک مرزهای فرانسه قرار گرفته سرمنشا بسیاری از افسانه ها با موضوع جادو، جادوگران، گرگینه ها، طلسم ها بوده است. خودتان باید منظره ها این جنگل را که حتی تصور آن هم حیرت انگیز است، ببینید.

منبع: همگردی
انتشار: 9 بهمن 1401 بروزرسانی: 9 بهمن 1401 گردآورنده: alikaee.ir شناسه مطلب: 1928

به "برترین جاهای دیدنی آلمان ، جاهایی که اهالی آلمان از آن بی خبرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین جاهای دیدنی آلمان ، جاهایی که اهالی آلمان از آن بی خبرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید